Hulajnoga elektryczna to obecnie niezwykle popularny pojazd. Potrafi on rozpędzić się nawet powyżej 50 km/h. Nietrudno tu o jakikolwiek wypadek. Warto się zabezpieczyć. Dlatego właśnie podpowiadamy, jakie kaski na hulajnogę elektryczną będą najlepsze! Dostępnych modeli jest naprawdę wiele, przez co wybór może być trudny.

Dlaczego warto zabrać kask na hulajnogę elektryczną?

Jest to kwestia bezpieczeństwa. Kask na hulajnogę elektryczną może być wręcz konieczny w wielu sytuacjach. Wypadki się zdarzają, o czym należy zawsze pamiętać. Nawet niewielka prędkość i potencjalnie niegroźna kolizja może okazać się tragiczna w skutkach. Jeżeli jest taka możliwość, warto zadbać o kask na hulajnogę elektryczną. Można kupić nawet stosunkowo niedrogi model, który ochroni głowę w razie wypadku.

Niektóre hulajnogi elektryczne są naprawdę szybkie – rozpędzają się do prędkości nawet powyżej 50 km/h. Wypadek może być wtedy naprawdę groźny. Kask na hulajnogę elektryczną to gwarancja bezpieczeństwa.

W razie wypadku sam sprzęt także może się uszkodzić. Wtedy konieczne będzie zakupienie części do hulajnogi elektrycznej. Psują się różne elementy. Opona do hulajnogi elektrycznej to najczęściej wybierany element zamienny, bo łatwo ją uszkodzić. Usterki są różne. Przy większym wypadku może być konieczne nawet kółko do hulajnogi na wymianę. Kask jest bardzo ważny – jeśli wypadek się przydarzy, części zamienne także będą konieczne do naprawy hulajnogi.

kask na hulajnogę
Źródło: Decathlon

Jaki kask na hulajnogę elektryczną wybrać?

Wiele zależy od osobistych preferencji. Mimo wszystko można wyróżnić 2 główne rodzaje kasków, które są najczęściej wybierane na hulajnogę elektryczną. Taki pojazd zwykle służy do rekreacyjnej jazdy lub po prostu przemieszczania się. Wystarczy więc w zupełności kask typu “orzeszek” lub modele, które są przeznaczone na rower. Są to lekkie, dobrze chroniące głowę i stosunkowo tanie propozycje. Taki kask na hulajnogę elektryczną sprawdzi się idealnie nawet podczas codziennych przejazdów.

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne – warto wydać nawet kilkaset złotych, by być dobrze chronionym w razie wypadku. Na co zwracać uwagę wybierając kask na hulajnogę elektryczną?

  • Rodzaj – kaski na hulajnogę elektryczną typu “orzeszek” lub modele rowerowe wystarczą. Dla bardziej wymagających są również lepsze rozwiązania. Kask na hulajnogę elektryczną rodem z enduro także jest tutaj pewnym wyborem. Zdecydowanie zapewni on najwyższy poziom ochrony. Wygląda także niesamowicie. Jest jednak drogi i mało praktyczny, jeśli chodzi o hulajnogę elektryczną.
  • Design – jest to także ważna kwestia. Producenci oferują ogrom różnych kolorów, wzorów itd. Bez problemu znajdziesz coś dla siebie.
  • Marka – warto wybrać kask na hulajnogę elektryczną od uznanej, sprawdzonej marki. Musi on zapewniać bezpieczeństwo. Sprawdzone rozwiązania będą więc najlepsze. Nie warto oszczędzać na kasku.
  • Waga – to dość istotna kwestia wybierając kask na hulajnogę elektryczną do jazdy rekreacyjnej. Powinien on być również wygodny. Warto zwrócić uwagę na wagę, ponieważ ciężkie modele będą uciążliwe przy dłuższej jeździe. Im lżejszy i wytrzymalszy kask, tym lepiej.
  • Wygoda – warto przymierzyć kask przed jego zakupem. Zamawianie takich elementów w internecie będzie trudniejsze.

Wybór odpowiedniego kasku na hulajnogę elektryczną zależy w dużej mierze od osobistych preferencji. Mimo wszystko musi on być wytrzymały (najlepiej od sprawdzonej firmy) i wygodny. To najważniejsze kwestie, o których należy pamiętać.

Kask na hulajnogę elektryczną – ile kosztuje?

Cena zależy od wybranego modelu. Mimo wszystko za dobrej jakości kask na hulajnogę trzeba zapłacić ponad 100 zł. Podwajając tę kwotę, można być pewnym, że takie akcesorium wystarczy na długo. Warto jednak wiedzieć, że kaski enduro mogą bez problemu kosztować nawet 500 zł i więcej. Wybór zależy więc również w pewnym stopniu od budżetu. Nie zawsze trzeba jednak przepłacać – kask za 200 zł sprawdzi się tak jak znacznie droższe propozycje.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *