Dzięki licznym kursom online i łatwemu dostępowi do świetnych narzędzi praktycznie każdy ma możliwość przebranżowienia się. Nic więc dziwnego, że wiele osób wybiera programowanie, ponieważ w IT przez cały czas jest wiele miejsc pracy. Dobry programista może liczyć na zarobki zaczynające się od kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście, zanim będzie można znaleźć taką pracę, należy poświęcić wiele godzin na naukę i opanowanie materiału. Wymaga to nie tylko znalezienia odpowiedniego kursu, ale również wybrania sprzętu, który zapewni użytkownikowi komfort podczas nauki.

 

  1. Dlaczego warto uczyć się programowania?
  2. Czy wybór odpowiedniego sprzętu do nauki programowania ma znaczenie?
  3. Idealny laptop dla programisty
  4. Sprawdzone kursy pozwalające opanować podstawy programowania

Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z nauką programowania i zastanawiasz się, który kurs wybrać lub jaki laptop dla programisty będzie najlepszy, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. Znajdziesz tu między innymi najważniejsze informacje na temat nauki programowania, sprawdzone kursy oraz porady, dzięki którym wybierzesz idealnego laptopa do nauki.

Dlaczego warto uczyć się programowania?

Na początek należy podkreślić, że nauka programowania może się wiązać z wieloma trudnościami, szczególnie jeżeli ktoś nie ma żadnego doświadczenia. Na szczęście przemyślany kurs pozwoli opanować niezbędny materiał, co daje niezbędne podstawy do tego, aby można było się dalej rozwijać w tej dziedzinie. Argumentów przemawiających za tym, aby przynajmniej spróbować swoich sił w programowaniu, jest wiele. Zaczynając od tego, że pozwoli to opanować wiele przydatnych umiejętności, przez możliwość znalezienia dobrze płatnej pracy, a na stabilnym zatrudnieniu kończąc.

Nawet, jeżeli w pewnym momencie trafi się na niezrozumiałe zagadnienia, nie należy się poddawać tylko spróbować jeszcze raz powtórzyć materiał. W razie potrzeby można skontaktować się z osobą prowadzącą kurs lub poszukać wskazówek w sieci, gdzie dostępnych jest wiele stron poświęconych programowaniu we wszystkich popularnych językach.

Czy wybór odpowiedniego sprzętu do nauki programowania ma znaczenie?

Chociaż często można się spotkać z opinią, że przy nauce programowania najważniejsze jest wybranie porządnie przygotowanego kursu, to nie można zapominać, że równie istotny jest wybór komputera. Trudno oczekiwać, że ktoś będzie chciał poświęcać dziesiątki, a nawet setki godzin na komputerze, który nie będzie wydajny. Nie dość, że niepotrzebnie wydłużyłoby to czas, jaki należy przeznaczyć nawet na najprostsze czynności, to dodatkowo mogłoby całkowicie uniemożliwić korzystanie z niezbędnych narzędzi lub testowanie napisanych programów.

Idealny laptop dla programisty

Jaki zatem należy wybrać laptop dla programisty, aby można było uniknąć tego typu problemów? Należy skupić się przede wszystkim na wyborze systemu (Windows lub MacOS). Chociaż komputery Apple są często wykorzystywane przez specjalistów z branży IT, to jednocześnie bardzo często okazuje się, że uruchomienie na nich potrzebnych w danym momencie programów wiąże się z koniecznością stosowania wirtualizacji. To natomiast niepotrzebnie komplikuje cały proces nauki.

Kupując natomiast porządnego laptopa z Windowsem, użytkownik może w dowolnym momencie uruchomić na nim nie tylko system operacyjny Microsoftu, ale również dowolną dystrybucję Linuxa. Oprócz wybrania systemu trzeba także pamiętać o parametrach. Im większy ekran w laptopie się wybierze, tym wygodniejsza będzie praca. Jeżeli jednak ktoś planuje zabierać ze sobą laptopa w podróże, to komputer z dużym ekranem będzie nie tylko większy, ale również cięższy. Warto więc znaleźć przysłowiowy złoty środek lub korzystać z zewnętrznego monitora. Jeżeli ktoś na poważnie myśli o nauce programowania, najlepiej od samego początku dysponować sprzętem wyposażonym w 16 GB pamięci RAM. Nie należy też oszczędzać na dysku twardym. Absolutne minimum to szybki dysk SSD o pojemności 256 GB, jednak jeżeli jest taka możliwość, warto dopłacić do większej pojemności.

Sprawdzone kursy pozwalające opanować podstawy programowania

Z prawidłowo dobranym laptopem nauka będzie nie tylko efektywniejsza, ale również bardziej komfortowa. Wówczas pozostaje jeszcze wybrać, która szkoła programowania będzie najlepsza i pozwoli opanować materiał w stopniu niezbędnym do rozpoczęcia pracy w IT. Jeżeli nie chcesz ryzykować, że wydasz swoje ciężko zarobione pieniądze na kurs, z którego nie będziesz mógł wynieść żadnej wartościowej wiedzy, najlepiej postawić na popularną szkołę, która oferuje kursy już od wielu lat. Liczne opinie osób, które miały możliwość ukończenia tych kursów potwierdzają, że jest to obecnie najlepszy wybór zarówno dla osób bez żadnego przygotowania informatycznego, jak i dla tych, które chcą odświeżyć posiadaną wiedze. Na stronie szkoły programowania dostępnych jest wiele przydatnych artykułów, które pomogą w podjęciu decyzji o rozpoczęciu nauki, a przy okazji ułatwią wybór języka programowania. Warto więc już teraz zapoznać się z tymi informacjami.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Intel wprowadza ich najmocniejszy procesor Core i9 do laptopów
“Najlepszy gamingowy procesor do laptopów jaki kiedykolwiek stworzono” – tak producent zapowiada wprowadzenie najmocniejszych procesorów serii i9 do komputerów przenośnych. Odkąd Intel przedstawił w zeszłym
Najlepsze laptopy do gier w 2019 roku - który wybrać? Najlepsze laptopy do gier w 2019 roku – który wybrać?
Laptop do gier dla niektórych może zabrzmieć jak oksymoron. W końcu do gier przeznaczone są w dużej mierze komputery osobiste, a w laptopach chodzi o
jak zadbać o laptopa Jak zadbać o żywotność laptopa?
Laptopy nie są tak wytrzymałe, jak komputery osobiste – ciągle je przenosimy, przechowujemy w różnych miejscach, zamykamy i otwieramy. Mają tendencję do szybszego psucia się,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *