Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Samsung to jeden z najbardziej znanych producentów telewizorów na świecie, który dopiero teraz wprowadził na rynek modele wyposażone w matryce OLED. Jakie posiadają parametry? Czym różni się OLED od QLED? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Samsung OLED – parametry

Samsung OLED to nowe modele koreańskiego producenta, które wyróżnia przede wszystkim doskonała jakość obrazu, którą można wyświetlać na 65″ lub 55″ calowym ekranie UHD/4K. Przy odświeżaniu na poziomie 120 herców wyświetlany obraz jest wręcz doskonały, co zachwyci zarówno kinomaniaków, jak i graczy. Tych drugich z pewnością ucieszy tryb Motion Xcelerator Turbo+, który sprawia, że wyświetlane sceny są bardzo dynamiczne. Tryb EyeComfort w Samsung OLED dostosowuje natomiast obraz do warunków panujących w pomieszczeniu, co sprawia, że wzrok może odpocząć. W efekcie śmiało można spędzać długie godziny przed telewizorem bez obaw o szkodliwość dla oczu. Z ważnych parametrów warto wymienić jeszcze zastosowanie procesora Quantum 4K, który w połączeniu z oprogramowaniem Tizen sprawia, że sprzęt jest wydajny oraz inteligentny. Posiada również funkcjonalność SmartTV, a sam dostęp do multimediów jest bardzo prosty. Co więcej, nie zbagatelizowano również kwestii dźwięku, stosując rozwiązania takie, jak „Dźwięk podążający za obiektem” i Q-Symphony, współpracujący z Dolby Atmos. Całość została zamknięta w ultra smukłej konstrukcji LaserSlim, która cechuje się nie tylko lekkością, ale również nowoczesnym designem.

Czym różni się OLED od QLED?

Wiele osób wybierając telewizor zadaje sobie pytanie OLED czy QLED? Aby na nie odpowiedzieć należy wyjaśnić to, czym różnią się oba rozwiązania. Otóż matryca OLED zbudowana jest z diod LED, które wytwarzane są ze związków organicznych. W efekcie nie ma konieczności stosowania dodatkowego podświetlenia, ponieważ każdy piksel działa samodzielnie i wydziela samoistne światło. Matryce QLED wykonywane są natomiast w technologii Quantum Dot, czyli tzw. kropek kwantowych. Są to nanokryształy, które instaluje się między podświetleniem, a filtrami kolorów, co pozwala osiągnąć najwyższą możliwą głębię barw i kontrastów. Które rozwiązanie wybrać? Wszystko zależy od sposobu użytkowania telewizora, jednak warto zauważyć, że w tej chwili nowe modele Samsung OLED, sprawdzają się w każdej sytuacji.

Samsung OLED – czy warto?

Czy warto zainwestować w najnowszy model telewizor Samsung OLED? Oczywiście, że tak, ponieważ doskonała jakość obrazu zadowoli sprawdzi się zarówno w przypadku oglądania filmów, jak i grania na konsoli. Warto również podkreślić, że koreański producent jak zawsze gwarantuje najwyższą jakość, w związku z czym kupując model OLED można mieć pewność, że sprzęt będzie służył przez długie lata. Co więcej, zastosowanie najnowocześniejszej funkcjonalności oraz odpowiednich parametrów sprawia, że jego możliwości biją na głowę większość rozwiązań konkurencyjnych marek.

Podsumowując należy stwierdzić, że mimo iż na telewizory Samsung OLED trzeba było długo czekać, to ich parametry są naprawdę świetne. W efekcie można nabyć doskonałej jakości sprzęt, którego użytkowanie sprawi wiele przyjemności.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *