Jeśli właściciel może zrelaksować się przy ulubionej grze, to czemu nie jego pies? Z takiego założenia wyszli zapewne twórcy start-upu Joipaw, który ogłosił swoje plany wprowadzenia na rynek konsoli do gier stworzonej właśnie z myślą o naszych czworonożnych przyjaciołach.

Pies ma sterować konsolą… nosem

Joipaw chce swoją konsolą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Z jednej strony jest to po prostu zabawka, która ma pozwolić psu ciekawie spędzić czas (w tym czas, kiedy właściciel jest poza domem – zwierzak ma dzięki graniu czuć się mniej samotny i zestresowany). Z drugiej – narzędzie do zapobiegania psiej demencji.

konsola joipaw
Źródło: Joipaw

Gry, w które wyposażona jest konsola mają wymagać od psa zarówno ruchu, jak i wysiłku mentalnego. Wśród nich znajduje się m.in. gra typu whack-a-mole, czyli na ekranie pojawiają się krecie dziury i co i rusz z którejś wyłania się kret. Zadaniem psa jest szybko zareagować, zanim zniknie z ekranu.

Jednak jak najlepszy przyjaciel człowieka ma tę konsolę obsługiwać? Otóż za pośrednictwem ekranu dotykowego (odpornego na ślinę), nie łapą, a nosem. Do tego w urządzenie wbudowana jest maszyna rozdająca przysmaki za wygraną, która motywuje zwierzaka, a także wskazuje mu, jakie działania są od niego oczekiwane.

Ponadto stworzono specjalną obrożę śledzącą ruch zwierzęcia. Jak póki co działanie konsoli wygląda w praktyce, możecie obejrzeć na poniższym wideo:

Jeden z założycielu start-upu, Dersim Advar, ma także pomysł na grę, w której pies rywalizowałby ze swoim właścicielem.

Konsola ma także wykrywać nietypowe zachowania czworonoga

Twórcy twierdzą, że urządzenie ma być w stanie wykrywać nietypowe zachowanie u zwierzaka i zawiadamiać o nim właściciela. Docelowo dane mają być udostępniane weterynarzowi, aby wspomóc diagnostykę i wcześniejsze wykrywanie chorób i innych nieprawidłowości.

Nasza firma oferuje holistyczne podejście do profilaktyki zdrowotnej psów. Łączymy stymulację poznawczą i fizyczną w postaci dostosowanej do potrzeb psa konsoli, urządzenia do noszenia oraz platformy, która pozwala śledzić wskaźniki zdrowia Twojego psa – Jaipaw

Na razie nie ma konkretnych planów co do daty premiery konsoli ani jej ceny. Projekt jest cały czas rozwijany i testowany – m.in. w planach jest dodanie globalnej tablicy wyników, aby właściciele zwierzaków mogli porównywać, jak ich pupile wypadają w porównaniu z innymi.

Dajcie znać, co o tym wszystkim sądzicie!

WARTO PRZECZYTAĆ:

AI nie tylko dla ekspertów: sposoby na wprowadzenie sztucznej inteligencji do codziennej pracy
Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza zarówno do naszego życia osobistego, jak i zawodowego. Wzbudza przy tym całe spektrum emocji – od zachwytu swoimi możliwościami po
google i/o 2024 Google I/O 2024 już za nami! Dominował temat sztucznej inteligencji
Konferencja I/O to zawsze jedna z najważniejszych dat w kalendarzu dla osób, które na bieżąco śledzą poczynania Google. Podczas tegorocznej edycji amerykański gigant skupiał się
Unibot spada, a Bitbot staje się kolejnym wielkim krypto w 2024 roku
Unibot, pionier na rynku botów do handlu na Telegramie, ostatnio osłabł. Po napotkaniu wielu problemów niemal powrócił on do swojej pierwotnej ceny ofertowej. Chociaż sytuacja
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *