Jeśli właściciel może zrelaksować się przy ulubionej grze, to czemu nie jego pies? Z takiego założenia wyszli zapewne twórcy start-upu Joipaw, który ogłosił swoje plany wprowadzenia na rynek konsoli do gier stworzonej właśnie z myślą o naszych czworonożnych przyjaciołach.

Pies ma sterować konsolą… nosem

Joipaw chce swoją konsolą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Z jednej strony jest to po prostu zabawka, która ma pozwolić psu ciekawie spędzić czas (w tym czas, kiedy właściciel jest poza domem – zwierzak ma dzięki graniu czuć się mniej samotny i zestresowany). Z drugiej – narzędzie do zapobiegania psiej demencji.

konsola joipaw
Źródło: Joipaw

Gry, w które wyposażona jest konsola mają wymagać od psa zarówno ruchu, jak i wysiłku mentalnego. Wśród nich znajduje się m.in. gra typu whack-a-mole, czyli na ekranie pojawiają się krecie dziury i co i rusz z którejś wyłania się kret. Zadaniem psa jest szybko zareagować, zanim zniknie z ekranu.

Jednak jak najlepszy przyjaciel człowieka ma tę konsolę obsługiwać? Otóż za pośrednictwem ekranu dotykowego (odpornego na ślinę), nie łapą, a nosem. Do tego w urządzenie wbudowana jest maszyna rozdająca przysmaki za wygraną, która motywuje zwierzaka, a także wskazuje mu, jakie działania są od niego oczekiwane.

Ponadto stworzono specjalną obrożę śledzącą ruch zwierzęcia. Jak póki co działanie konsoli wygląda w praktyce, możecie obejrzeć na poniższym wideo:

Jeden z założycielu start-upu, Dersim Advar, ma także pomysł na grę, w której pies rywalizowałby ze swoim właścicielem.

Konsola ma także wykrywać nietypowe zachowania czworonoga

Twórcy twierdzą, że urządzenie ma być w stanie wykrywać nietypowe zachowanie u zwierzaka i zawiadamiać o nim właściciela. Docelowo dane mają być udostępniane weterynarzowi, aby wspomóc diagnostykę i wcześniejsze wykrywanie chorób i innych nieprawidłowości.

Nasza firma oferuje holistyczne podejście do profilaktyki zdrowotnej psów. Łączymy stymulację poznawczą i fizyczną w postaci dostosowanej do potrzeb psa konsoli, urządzenia do noszenia oraz platformy, która pozwala śledzić wskaźniki zdrowia Twojego psa – Jaipaw

Na razie nie ma konkretnych planów co do daty premiery konsoli ani jej ceny. Projekt jest cały czas rozwijany i testowany – m.in. w planach jest dodanie globalnej tablicy wyników, aby właściciele zwierzaków mogli porównywać, jak ich pupile wypadają w porównaniu z innymi.

Dajcie znać, co o tym wszystkim sądzicie!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *