Kółko do hulajnogi to bardzo istotna część pojazdu – bez niego hulajnoga nie pojedzie. Kółka do hulajnogi mają jednak to do siebie, że czasem się psują, a wtedy trzeba dokupić nowe. Jakie kółko do hulajnogi wybrać? Czy można kupić inne koła do hulajnogi? Na te i inne pytanie odpowiemy w poniższym tekście. Temat części do hulajnogi elektrycznej w dalszej części wpisu.

Koła do hulajnogi – jakie wybrać?

Kółko do hulajnogi ma wiele różnych rodzajów. Rynek jest tak pełen, że każdy znajdzie coś dla siebie. Koła do hulajnogi można dopasować na podstawie takich cech:

  • Materiał, z którego zostały stworzone.
  • Średnica kółka.
  • Przeznaczenie kółka.

Wybór kółka do hulajnogi zależy od twoich osobistych preferencji, jak i rodzaju posiadanej hulajnogi. Jedne będą się nadawać do płynnej jazdy, inne do bardziej wyczynowego podejścia. Podobnie inne będą normalne koła do hulajnogi, a inne kółka do hulajnogi wyczynowej. Różne materiały wykonania będą mieć wpływ na komfort jazdy, ale też na to, jak szybko się będą zużywać.

kółko do hulajnogi elektrycznej
Źródło: Decathlon

Kiedy wymienić kółko do hulajnogi?

Jeśli kółko się rusza, wyraźnie wolniej się obraca lub ociera, to już może być powód wymiany kółka do hulajnogi. Podobnie, jeśli widać już duże wytarcie, przyczepność jest słabsza lub hulajnogą ciężej się steruje. Warto w tym momencie sprawdzić również jego oś, która również może być przyczyną.

Jaki rozmiar koła do hulajnogi wybrać?

To zależy od twoich preferencji oraz twojej hulajnogi. Nie wszystkie hulajnogi będą przystosowane do innych rozmiarów, aczkolwiek nie jest to reguła i często można wybrać większe lub mniejsze, w tym nawet kółka do hulajnogi wyczynowej.

Kółka do hulajnogi wyczynowej

Jak już wspomniałem wyżej, koła do hulajnogi wyczynowej można dokupić osobno i zamontować w swojej hulajnodze. Pamiętajcie jednak, że to nie musi być wystarczające, żeby jeździć wyczynowo. Istotna jest jeszcze sama hulajnoga, która musi być bardziej wytrzymała. Zwykle hulajnogi mogą się po prostu połamać podczas trików, ponieważ są niedostosowane.

Koła do hulajnogi wyczynowej można dostać w następujących rozmiarach:

  • Kółka do hulajnogi 100 mm.
  • Kółko do hulajnogi 110 mm.
  • Kółka do hulajnogi wyczynowej 120 mm.

Kółko do hulajnogi elektrycznej

Kółko do hulajnogi elektrycznej to trochę inna bestia. Oczywiście nie jest to nic skomplikowanego tak jak np. silnik do hulajnogi elektrycznej. Kółko do hulajnogi elektrycznej niekoniecznie będzie tak prostym akcesoriom, jak poprzednie kółka do hulajnogi. Chociaż mogą się takie zdarzyć, to jednak duża część z nich ma bardziej “staromodną” budowę, a kółko to tak naprawdę opona do hulajnogi elektrycznej i dętka.

Ile kosztuje kółko do hulajnogi?

Niezależnie od tego, czy macie na myśli kółko do hulajnogi, czy koło do hulajnogi elektrycznej, cena będzie podobna. Koła do hulajnogi kosztują od kilkudziesięciu złotych, do nawet dwustu złotych za najlepsze modele.

Jeśli chcecie oszczędzić na kółkach do hulajnogi, starajcie się jeszcze szanować. Tak jak powinno się poprzez odpowiednie używanie szanować ładowarki do hulajnogi, aby działały bardzo długo. Jak szanować koła do hulajnogi? Przede wszystkim używać ich zgodnie z przeznaczeniem. To takie proste.

Kółko do hulajnogi – podsumowanie

Koła do hulajnogi można dostać w wielu modelach i rodzajach. Aż chciałoby się dodać też “kształtach”, ale akurat ten jest zawsze taki sam. Nie trzeba się zamykać w kupnie dokładnie tego samego modelu, jaki posiadaliśmy, aczkolwiek trzeba pamiętać o sprawdzeniu, czy nowe koła będą pasować do hulajnogi.

WARTO PRZECZYTAĆ:

hulajnoga elektryczna dla dorosłych Hulajnoga elektryczna dla dorosłych – jaką wybrać?
W przestrzeni miejskiej często można dostrzec nowoczesne pojazdy z napędem elektrycznym i nie chodzi tylko o rowery. Serca coraz większej liczby użytkowników podbijają hulajnogi elektryczne
ranking hulajnóg elektrycznych Ranking hulajnóg elektrycznych – zestawienie najlepszych modeli
Hulajnogi nie są już tylko zabawkami dla dzieci. Dziś stanowią pojazd wykorzystywany przez wielu dorosłych transportujący ich z domu do pracy, czy na zakupy i
hulajnoga elektryczna 40 km/h Hulajnoga elektryczna 40 km/h – jaką wybrać? Ranking najlepszych modeli
Hulajnogi elektryczne są obecnie niezwykle popularne. Na rynku można znaleźć więc dziesiątki różnych modeli. Jeżeli zastanawiasz się, jaka hulajnoga elektryczna 40 km/h będzie najlepsza –
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *