Bitcoin ciągle rośnie w siłę, lecz mimo to Valve postanawia wycofać opcję wykorzystywania go, jako środek płatniczy w platformie Steam.

Wartość jednego Bitcoin’a dawno przekroczyła próg 14300 USD. To niezwykle szalony rajd w wykonaniu najpopularniejszej kryptowaluty na świecie. Valve mimo to usuwa opcje płacenia Bitcoinami za gry tłumacząc się między innymi wysokimi kosztami za obsługę transakcji. Na początku kosztowała ona około 20 centów, a teraz jej koszt wzrósł do 20 USD.

Kolejnym i w zasadzie wiodącym problemem w zaistniałej sytuacji jest niestabilność kursu Bitcoina. Kryptowaluta potrafi zaliczyć wysoki wzrost wartości, ale także mocne spadki. Cena Bitcoina zmienia się w trakcie finalizacji zamówienia przez gracza, co powoduje, że Valve musi zwracać koszty lub prosić gracza o dopłatę do finalizacji transakcji.

Rezygnacja ze wsparcia dla Bitcoina nie oznacza, że opcja płatności nim w Steam znikła na dobre. Być może Valve wróci do tej opcji, gdy kurs kryptowaluty będzie stabilniejszy.

Źródło: FrazPC.pl

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *