Bitcoin ciągle rośnie w siłę, lecz mimo to Valve postanawia wycofać opcję wykorzystywania go, jako środek płatniczy w platformie Steam.

Wartość jednego Bitcoin’a dawno przekroczyła próg 14300 USD. To niezwykle szalony rajd w wykonaniu najpopularniejszej kryptowaluty na świecie. Valve mimo to usuwa opcje płacenia Bitcoinami za gry tłumacząc się między innymi wysokimi kosztami za obsługę transakcji. Na początku kosztowała ona około 20 centów, a teraz jej koszt wzrósł do 20 USD.

Kolejnym i w zasadzie wiodącym problemem w zaistniałej sytuacji jest niestabilność kursu Bitcoina. Kryptowaluta potrafi zaliczyć wysoki wzrost wartości, ale także mocne spadki. Cena Bitcoina zmienia się w trakcie finalizacji zamówienia przez gracza, co powoduje, że Valve musi zwracać koszty lub prosić gracza o dopłatę do finalizacji transakcji.

Rezygnacja ze wsparcia dla Bitcoina nie oznacza, że opcja płatności nim w Steam znikła na dobre. Być może Valve wróci do tej opcji, gdy kurs kryptowaluty będzie stabilniejszy.

Źródło: FrazPC.pl

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak zmienić region na steam Jak zmienić region na Steam? Poradnik krok po kroku
Zastanawialiście się kiedyś czy da się zmienić region na Steam? Nie jest wielką tajemnicą, że w niektórych regionach świata cyfrowe gry na wielu platformach są
playstation studios Gry PlayStation Studios na Steam – jak się sprzedają? Lider jest zaskakujący!
Insomniac Games ma poważne problemy ze względu na atak hakerski, jakiego doświadczyło. Hakerzy wypuścili do sieci mnóstwo dokumentów, a wśród nich znalazły się dane dotyczące
steam awards 2023 Steam Awards 2023: poznaliśmy wszystkie nominacje!
Tradycyjnie jak co roku gracze, mający aktywne konta na Steamie, mogą wziąć udział w plebiscycie, w ramach którego oddadzą głos na gry, które zasługują na
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *