Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Zdaniem wielu obserwatorów rynków inwestycyjnych, tokeny NFT to znacznie stabilniejsze inwestycje, niż tradycyjne kryptowaluty. Wraz z rozwojem zdecentralizowanych technologii, wartości tokenów stale rosną; zwiększa się również ich popularność. Dziś przyglądamy się, jakie kryptowaluty NFT można uznać za najciekawsze inwestycje w 2022 roku.

Kryptowaluty NFT – co to takiego?

Kiedy mówimy o pojęciu kryptowaluty NFT, mamy tak naprawdę na myśli tokeny niewymienialne. Są to unikatowe i niepowtarzalne aktywa cyfrowe, których nie da się podrobić. Dzięki unikatowemu zapisowi własności w blockchainie, te nowoczesne tokeny są oryginalne i jedyne w swoim rodzaju.

Kryptowaluty NFT różnią się od klasycznych aktywów cyfrowych (np. Bitcoina) tym, że nie da się ich wymienić na równorzędny token. Choć handel nimi odbywa się przy użyciu kryptowalut, to jednak każdy token jest tutaj wyjątkowy. Niewymienialność NFT polega właśnie na ich niepowtarzalności, co przekłada się na spore zainteresowanie technologią. To świetny czas, aby zainwestować w najnowsze trendy i możesz to zrobić dzięki nfts. Nft profit app zadba o Twoje potrzeby finansowe!

Najciekawsze inwestycje w kryptowaluty NFT 2022

Mając do czynienia z projektami krypto NFT, warto sprawdzić, jakie platformy cieszą się aktualnie największą popularnością. W związku z tym, zebraliśmy 5 najciekawszych inwestycji w tokeny na rok 2022. Zobaczmy, gdzie opłaca się lokować swoje środki w aktywach cyfrowych.

1.     Doodles

Kolekcja kolorowych obrazków reprezentujących szkieleciki, zwierzątka, kosmitów, statki kosmiczne i inne postaci. Jest to zbiór tak zwanych doole arts, czyli grafik opierających się o specjalną technikę ręcznego rysunku. Artyści stworzyli w sumie 10 tysięcy wyjątkowych grafik NFT, które w tym roku podbijają rynek aktywów cyfrowych.

Warto również podkreślić, że posiadacze tokenów z tej niezwykle barwnej kolekcji, mają pierwszeństwo udziału w nowych akcjach firmy. Mogą szybciej kupować nowe produkty kolekcjonerskie czy też uczestniczyć w specjalnych eventach. Doodles są zarządzane poprzez decentralizację, co pozwala użytkownikom na głosowania w ramach ważniejszych zmian w systemie.

2.     Azuki

W tym przypadku mamy do czynienia z jednym z najbardziej rozchwytywanych projektów NFT w roku 2022. Twórcy przygotowali dla użytkowników aż 10 tysięcy niepowtarzalnych awatarów stylizowanych na japońską mangę. Postaci te wykorzystać można między innymi w ramach współpracy z firmami odzieżowymi.

Na tym jednak nie koniec, gdyż pomysłodawcy Azuki chcą budować unikalną przestrzeń społecznościową ze swoimi klientami. Taka platforma cyfrowa ma stanowić wyśmienite połączenie świata rzeczywistego z digitalnym. Warto także dodać, że NFT Azuki #9605 sprzedano za niebagatelną kwotę 420,69 ETH, czyli około 1,42 mln USD w momencie sprzedaży.

3.     CryptoKitties

Te kryptowaluty NFT powstały jeszcze przed wielkim boomem na tokeny niewymienne, a było to w roku 2017. Projekt dotyczy gry, gdzie uczestnicy sieci mogą hodować kotki, które można łączyć w pary i rozmnażać. Wszystkie działania opierają się na blockchainie, więc każde kolejne zmiany na platformie są jedyne i niepowtarzalne.

Za projekt CryptoKitties odpowiada kanadyjskie studio Dapper Labs. Gra związana z hodowaniem cyfrowych kotków cieszy się ogromnym i niesłabnącym zainteresowaniem. Wciąż pozostaje jedną z najbardziej intratnych inwestycji NFT w roku 2022, zatem warto zerknąć, jak prezentują się aktualne ceny tokenów.

4.     Decentraland

Platforma Decentraland to jeden z projektów, u podstaw którego leży stworzenie stabilnego Metaverse’u. W tym przypadku, uczestnicy mają do czynienia z grą, gdzie kupuje się i sprzedaje działki. Każdy fragment powierzchni jest niepowtarzalny, a także zapisany w formie stokenizowanej.

Co więcej, Decentraland to jeden z projektów, w ramach których funkcjonują natywne kryptowaluty NFT. Uczestnicy sieci mogą inwestować w krypto o nazwie MANA, które zyskać można także dzięki nagrodom w grze. Platforma posiada własną rozbudowaną ekonomię, na podstawie której odbywają się wszelkie transakcje handlowe.

5.     Bored Ape Yacht Club

Jest to jeden z tych projektów NFT, których chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Bored Ape Yacht Club zdobył ogromną popularność w roku 2021 i nadal pozostaje w kręgu zaintresowań inwestorów krypto. Warto przypomnieć, że awatary znudzonych małp były jednym z pierwszych tokenów, jakie podbiły rynek krypto.

Sporą ciekawostką pozostaje fakt, że posiadacze NFT BAYC nadal mogą decydować w najważniejszych sprawach rozwojowych na platformie. Do tego dochodzi natywna kryptowaluta NFT, a także prospekty dalszego rozwoju ekosystemu w przyszłości. Bez wątpienia, najbardziej rozpowszechnione tokeny to nadal świetna inwestycja!

Na czym polega inwestycja w kryptowaluty NFT?

Kupno kryptowaluty NFT często porównuje się do inwestycji w sztukę. Kiedy kupujesz obraz znanego malarza, bierzesz pod uwagę jego wyjątkowość, a także cenę rosnącą w czasie. Tak samo działa zakup tokenów niewymienialnych, które są jedyne w swoim rodzaju, a także stale drożeją.

Co prawda, kupuje się tutaj wyłącznie cyfrową sztukę, więc nie otrzymujesz fizycznego przedmiotu. Jednakże, cyfrowy zapis własności na blockchainie sprawia, że nikt nie może podważyć posiadanego przez Ciebie tokenu. Ponieważ inwestycja tego typu ma potencjalnie przynieść zysk w przyszłości, opłaca się kupować NFT z myślą o długoterminowym ich przetrzymywaniu.

Kupując token, kupujesz prawa do cyfrowej sztuki. Może to być obrazek, grafika, wideo czy model 3D. Są to jednak wyłącznie graficzne reprezentacje czegoś znacznie ważniejszego, czym jest zdecentralizowane prawo własności w łańcuchu bloków.

Tokenizacja staje się jedną z najbardziej innowacyjnych technologii przyszłości, więc warto już teraz zainteresować się tematem kryptowaluty NFT. Wszystko wskazuje bowiem na to, że prawdziwy potencjał aktywów cyfrowych dopiero poznamy. Nie czekaj, aż będzie za późno!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *