Dzisiaj obchodzimy 43 rocznicę powstania Pac-Mana – z tej okazji LEGO postanowiło wypuścić już kolejną w swojej ofercie replikę sprzętu dla graczy. Tym razem padło na klasyczny automat, właśnie do gry w Pac-Mana.

LEGO Pac-Man to wydatek rzędu ~1280 złotych

W zeszłym roku LEGO zaprezentowało mini-replikę konsoli Atari 2600 z końcówki lat 70′ ubiegłego wieku (a w 2020 replikę NES-a). Teraz posunęliśmy się nieco w czasie, a konkretnie do 1980 roku, kiedy to pierwszy automat do gry w Pac-Mana pojawił się w Japonii.

Nowy zestaw składa się z 2651 elementów i jest przeznaczony dla osób od 18 roku życia. W Polsce ma kosztować niebagatelne 1279,99 złotych. Stanie się ogólnodostępny 4 czerwca 2023 roku, natomiast członkowie klubu VIP LEGO będą mogli sięgnąć po niego już 1 czerwca.

lego pac-man złożony

Nie zabrakło kluczowych detali, takich jak podświetlany slot na monety czy sporych rozmiarów figurki Blinky’ego i Clyde’a – duchów, które możemy umieścić na samej górze repliki. To oczywiście wciąż tylko replika z klocków, a nie działająca konsola, ale można stworzyć efekt ruchu postaci po labiryncie, poruszając zainstalowaną w boku maszyny korbką.

Wykorzystaliśmy nową technikę, łańcuszek, do którego mocuje się maleńkie postacie. Działa to na takiej zasadzie, że w środku jest czarny łańcuszek przepleciony przez kilka elementów – to on łączy je w zgraną, działającą całość – Sven Franic, projektant LEGO

Przy okazji dowiedzieliśmy się, dlaczego Pac-Man jest żółty

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego główny bohater kultowej gry automatowej jest właśnie żółty? Twórca Pac-Mana, Toru Iwatani, postanowił uchylić rąbka tajemnicy i stwierdził, że kolor Pac-Mana był inspirowany właśnie… żółtym klockiem, czyli znakiem rozpoznawczym LEGO.

Ponieważ żółty kolor Pac-Mana był faktycznie inspirowany żółtym kolorem związanym z Lego Group, [współpraca Pac-Mana z LEGO] była czymś jeszcze bardziej naturalnym – Aadil Tayouga, Dyrektor ds. Licencjonowania i Strategii Biznesowej w Bandai Namco

Co o tym wszystkim sądzicie? Czy uważacie, że Pac-Man i LEGO to dobra kombinacja? Jak Waszym zdaniem nowa replika ma się do poprzednich, czyli do Atari 2600 i NES-a? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *