Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że według badaczy ze Stanford rozmowy na Zoomie wyzwalają efekt “walcz lub uciekaj”, prowadząc do problemów ze stresem, zmęczeniem i napięciem. Teraz okazuje się, że Zoom (a raczej ogółem często wideorozmowy) może także… skłaniać coraz więcej młodych ludzi do sięgania po Botox i szeroko pojętą medycynę estetyczną.

Efekt Zooma zwiększył zainteresowanie zabiegami dermatologicznymi u młodych ludzi

Po ponad roku częstych lockdownów i przejścia dużej części pracowników biurowych na częściową lub całkowitą pracę zdalną, lekarze zajmujący się medycyną estetyczną zaczęli dochodzić do ciekawych wniosków.

O ile wcześniej Botox i inne tego typu zabiegi były domeną osób w średnim wieku lub się do niego zbliżających, teraz zaczęli coraz częściej interesować się nimi młodzi ludzie. Nazwano to “efektem Zooma”.

Efekt Zooma jest realny i na pewno był katalizatorem zwiększonego zainteresowania zabiegami dermatologii kosmetycznej – Amy Shecter, prezes firmy kosmetycznej Ever/Body

Tylko czym jest efekt Zooma? Chodzi tutaj o to, że o ile wcześniej, pracując poza domem i mając spotkania twarzą w twarz, obserwowaliśmy siebie głównie w łazienkowym lustrze kilka razy dzienne, teraz czasami patrzymy na swoją twarz długimi godzinami podczas wideokonferencji.

Wpatrując się w swój podgląd z kamerki, możemy zauważać u siebie pewne niedoskonałości czy oznaki starzenia, co pcha coraz młodszych ludzi do zabiegów dermatologicznych. Nie pomaga tutaj z pewnością zmęczenie wywołane wydarzeniami z ostatniego roku.

Powiedziałbym, że mój średni wiek pacjentów znacznie się zmniejszył w tym roku i teraz są to wczesne lata dwudzieste. I przyjeżdżają nie tylko na Botox, ale na wszelkiego rodzaju procedury, które w innym przypadku rozważyliby na znacznie późniejszym etapie swojego życia – doktor Dmitriy Schwarzburg

Nie tylko Zoom – swoją cegiełkę dokładają też media społecznościowe

Chociaż ostatni rok znaczny wzrost zainteresowania Botoxem wśród młodych ludzi, trend wzrostowy w tej kategorii wiekowej zaczął się już kilka lat temu i można spekulować, że “efekt Zooma” tylko go przyspieszył lub wzmocnił.

Doktor Dmitriy Schwarzburg, założyciel firmy zajmującej się zabiegami dermatologicznymi Skinly Aesthetics, stwierdził, że średni wiek klientów w jego klinice obniża się od około 4 lat i jest to “w 100% spowodowane mediami społecznościowymi – zwłaszcza filtrami”.

Wskazał nawet, że wiele osób przychodzi do niego ze zdjęciami siebie z nałożonymi filtrami z Instagrama czy Snapchata, aby sprawił, żeby wyglądali tak samo w prawdziwym życiu.

Co o tym wszystkim sądzicie? Czy zaobserwowaliście “efekt Zooma” u siebie? Koniecznie dajcie nać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak zainstalować zoom na komputerze Jak zainstalować Zoom na komputerze?
W ostatnim czasie Zoom i inne aplikacje do wideokonferencji opanowały świat. Powszechnie wykorzystuje się je m.in. do e-learningu oraz pracy zdalnej. Można z nich korzystać
jak zainstalować zoom na telefonie Jak zainstalować Zoom na telefonie?
Niedawno tłumaczyliśmy Wam, jak zainstalować Zoom na komputerze. Czasami jednak bywa, że nie ma nas przy PC-cie, a musimy bądź chcemy odbyć z kimś (lub
jak ustawić tło w zoom Jak ustawić tło w Zoomie?
Zoom to bardzo popularny w ostatnim czasie program do wideorozmów. Domyślnie, jeśli włączymy kamerkę, nasi rozmówcy będą widzieli naszą postać oraz to, co znajduje się
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *