LinkedIn dodał do swojej platformy nową funkcję – możliwość nagrania i dołączenia do swojego profilu krótkiego klipu audio, zawierającego wymowę naszego imienia i nazwiska. To proste, ale potrzebne usprawnienie.

Dlaczego coś takiego jest potrzebne?

Nieprawidłowe wymówienie czyjegoś imienia to spory faux pas – może nie do końca w codziennym życiu, ale kiedy na przykład próbujemy zrekrutować do pracy rozchwytywanego specjalistę (a m.in. w takim celu wykorzystuje się często platformę LinkedIn) może to zrobić bardzo nieprzyjemne wrażenie.

Jest to platforma globalna, więc nie jest niespotykane, aby osoba z na przykład USA chciała skontaktować się z Polakiem, Włochem czy Chińczykiem. Imię, które dla krajanów danej osoby jest bardzo proste w wymowie, może się okazać wtedy niezłą przeszkodą, a jeśli jest mało spotykane, trudne może być znalezienie w Internecie jego poprawnej wymowy. Tym bardziej w przypadku nazwisk, które potrafią być naprawdę unikalne.

LinkedIn zdał sobie najwyraźniej sprawę z problemu i postanowił rozwiązać go nową, wspomnianą na początku funkcją, czyli nagraniami audio, w których sami wymawiamy swoje imię i nazwisko, a które mogą odsłuchać osoby wchodzące na nasz profil.

Wszyscy, włącznie ze mną, robią pomyłki podczas wymawiania imion innych osób. Sam wielokrotnie doświadczyłem tego z moim nigeryjskim drugim imieniem – jest 99% szans, że ktoś nie wymówi go prawidłowo za pierwszym razem. – Joseph Akoni, LinkedIn

Jak to działa?

Żeby dodać wymowę swojego imienia i nazwiska, trzeba skorzystać z aplikacji mobilnej LinkedIna na telefonie z Androidem bądź iOS-em. Odwiedzający będą mogli odtwarzać wymowę także na komputerach osobistych, ale do jej nagrania potrzebny jest smartfon.

Wystarczy udać się do swojego profilu w aplikacji, kliknąć przycisk edycji i wybrać opcję “Dodaj wymowę imienia/nazwiska”. Konieczne będzie udzielenie pozwolenia na dostęp do mikrofonu urządzenia. Klip może mieć długość maksymalnie 10 sekund.

Podoba wam się ta opcja? Jak sądzicie – ludzie będą wykorzystywać ją zgodnie z przeznaczeniem, czy będą umieszczać w klipach coś zupełnie innego? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

xAl stworzy superkomputer xAI Elona Muska zebrało 6 miliardów dolarów!
xAI wystartowało w lipcu 2023. Teraz, niecały rok później, firma zaczyna się rozkręcać. Właśnie udało jej się zamknąć rundę finansowania z imponującym wynikiem — zebrano
Odee – nowy standard stron internetowych dla firm z Gdańska
Strony internetowe dla firm z Gdańska od Odee tworzone są z dbałością o każdy detal, aby tworzyć witryny, które nie tylko spełniają, ale przewyższają oczekiwania
fornite fallout Fallout wkracza do Fortnite! Będzie też… Magneto
Fortnite powraca z nowym sezonem pełnym akcji i adrenaliny. Sezon 3 Rozdziału 5, nazwany „Kasacja”, przenosi graczy do postapokaliptycznego Pustkowia, gdzie czekają na nich nowe
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *