LinkedIn dodał do swojej platformy nową funkcję – możliwość nagrania i dołączenia do swojego profilu krótkiego klipu audio, zawierającego wymowę naszego imienia i nazwiska. To proste, ale potrzebne usprawnienie.

Dlaczego coś takiego jest potrzebne?

Nieprawidłowe wymówienie czyjegoś imienia to spory faux pas – może nie do końca w codziennym życiu, ale kiedy na przykład próbujemy zrekrutować do pracy rozchwytywanego specjalistę (a m.in. w takim celu wykorzystuje się często platformę LinkedIn) może to zrobić bardzo nieprzyjemne wrażenie.

Jest to platforma globalna, więc nie jest niespotykane, aby osoba z na przykład USA chciała skontaktować się z Polakiem, Włochem czy Chińczykiem. Imię, które dla krajanów danej osoby jest bardzo proste w wymowie, może się okazać wtedy niezłą przeszkodą, a jeśli jest mało spotykane, trudne może być znalezienie w Internecie jego poprawnej wymowy. Tym bardziej w przypadku nazwisk, które potrafią być naprawdę unikalne.

LinkedIn zdał sobie najwyraźniej sprawę z problemu i postanowił rozwiązać go nową, wspomnianą na początku funkcją, czyli nagraniami audio, w których sami wymawiamy swoje imię i nazwisko, a które mogą odsłuchać osoby wchodzące na nasz profil.

Wszyscy, włącznie ze mną, robią pomyłki podczas wymawiania imion innych osób. Sam wielokrotnie doświadczyłem tego z moim nigeryjskim drugim imieniem – jest 99% szans, że ktoś nie wymówi go prawidłowo za pierwszym razem. – Joseph Akoni, LinkedIn

Jak to działa?

Żeby dodać wymowę swojego imienia i nazwiska, trzeba skorzystać z aplikacji mobilnej LinkedIna na telefonie z Androidem bądź iOS-em. Odwiedzający będą mogli odtwarzać wymowę także na komputerach osobistych, ale do jej nagrania potrzebny jest smartfon.

Wystarczy udać się do swojego profilu w aplikacji, kliknąć przycisk edycji i wybrać opcję “Dodaj wymowę imienia/nazwiska”. Konieczne będzie udzielenie pozwolenia na dostęp do mikrofonu urządzenia. Klip może mieć długość maksymalnie 10 sekund.

Podoba wam się ta opcja? Jak sądzicie – ludzie będą wykorzystywać ją zgodnie z przeznaczeniem, czy będą umieszczać w klipach coś zupełnie innego? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *