Fortnite  we współpracy z TIME Studios przygotowało “interaktywne doświadczenie”, w centrum którego znalazł się doktor Martin Luther King, czyli jedna z najsłynniejszych amerykańskich postaci zeszłego stulecia.

“Marsz przez czas” transportuje graczy do D.C ’63

MLK był aktywistą walczącym o równouprawnienie Afroamerykanów w USA. Za swoje wysiłki w 1964 roku został nagrodzony nagrodą nobla, do tego rok wcześniej otrzymał tytuł człowieka roku magazynu TIME. Nic więc dziwnego, że TIME Studios podjęło kroki w celu przybliżenia jego historii, w tym przede wszystkim młodym ludziom.

Wydarzenie nazwano “Marsz przez czas” i przenosi ono graczy do Waszyngtonu w 1963 roku. Mają oni mieli okazję obejrzeć Mauzoleum Abrahama Lincolna i wysłuchać w całości słynnej przemowy Martina Luthera Kinga, kojarzonej przede wszystkim ze słowami “Mam marzenie”.

Trailer tego wydarzenia można obejrzeć poniżej:

Twórcy zaplanowali ciekawostki i nagrodę

Jednak na słuchaniu się nie skończy. Epic zapowiada także, że przygotował liczne ciekawostki, a także zadania z minigrami, których nie będzie można ukończyć samodzielnie.

Twórcy Fortnite wskazują, że doświadczenie zostało przygotowane w ten sposób, aby szerzyło myśl propagowaną przez doktora Kinga, a mianowicie “idziemy do przodu, gdy współpracujemy”. Nie obędzie się też bez nagrody: ukończenie wszystkich przewidzianych przez studio zadań związanych z tym wydarzeniem pozwoli uzyskać specjalne graffiti “D.C. 63”.

marsz przez czas graffiti
Źródło: Epic Games

Warto wspomnieć, że “Marsz przez czas” został uzgodniony z osobami zarządzającymi mieniem Kinga i wyrazili oni zgodę na wykorzystanie wizerunku aktywisty w grze.

Wraz z pojawieniem się nowych technologii staramy się wykorzystywać wszystkie dostępne zasoby, aby nadal szerzyć jego wspaniałe dziedzictwo nadziei, pokoju, miłości i równości – Eric D. Tidwell, dyrektor zarządzający majątku Martina Luthera Kinga

Fortnite często dołącza do gry na określony okres nowe postacie, inspirowane popkulturą (np. bohaterami filmów Marvela i DC) czy też prawdziwymi osobami (w grze pojawił się jakiś czas temu między innymi Neymar). Tutaj mamy jednak do czynienia ze zgoła inną inicjatywą, która zawiera w sobie elementy rozrywkowe, ale przede wszystkim stawia na walory edukacyjne.

Co sądzicie o tym wydarzeniu? Planujecie wziąć w nim udział, a może już to zrobiliście? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzu, czy podobają Wam się tego typu doświadczenia, a jeśli tak, to jakiej postaci lub wydarzenia powinien dotyczyć następny event tego typu!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *