Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Fotel biurowy to bardzo ważna inwestycja, jeśli potrzebujecie go do pracy lub spędzacie wiele godzin przed komputerem. Jest to sprzęt, w który warto zainwestować większe pieniądze, aby starczył na dłużej. Z tego powodu nikomu nie będzie się chciało często wymieniać fotel biurowy. Najlepsze fotele biurowe nie należą do najtańszych, z tego powodu warto zadbać o swój fotel, np. kupując porządne części do foteli biurowych, aby przedłużyć jego żywotność i móc dłużej cieszyć się jego pełną sprawnością.

Z poniższego tekstu dowiesz się:

  • Czym jest mechanizm podnoszenia fotela biurowego (mechanizm fotela obrotowego)
  • Czym jest siłownik do fotela biurowego
  • Czym są i czym się różnią mechanizm tilt i mechanizm multiblock.

Poniższy tekst o tym, czym jest mechanizm podnoszenia fotela biurowego + siłownik do fotela jest kolejnym z serii naszych tekstów dotyczących konserwacji foteli biurowych. Aby odpowiednio dbać o swój fotel biurowy, warto zapoznać się z informacjami jak zdemontować fotel biurowy?

Czym jest mechanizm podnoszenia fotela biurowego (mechanizm fotela obrotowego)?

Mechanizm podnoszenia fotela biurowego, inaczej zwany jako mechanizm fotela obrotowego, to część fotela biurowego wprost odpowiedzialna za regulację wysokości siedziska. Mechanizm podnoszenia fotela biurowego jest łatwy do wymiany – wystarczy go odkręcić od krzesła i w jego miejsce przykręcić nowo zakupiony model. Potrzeba jedynie śrubokręta i kilku minut waszego czasu.

Niezależnie, czy chcecie wymienić mechanizm fotela obrotowego, bo poprzedni się zepsuł, czy chcecie zrobić upgrade, musicie pamiętać o sprawdzeniu kilku rzeczy:

  • Wykonanie – najlepszy mechanizm fotela obrotowego będzie z aluminium
  • Rozstaw otworów montażowych – musi być zgodny z twoim krzesłem
  • Średnica otworu na siłownik – musi się zgadzać z twoim siłownikiem.

Pamiętajcie też jakie możliwości oferuje mechanizm podnoszenia fotela biurowego. W zależności od modelu mechanizm fotela obrotowego może oferować różny wychył oparcia, siłę natężenia odchylenia, możliwości blokady i inne.

Czym jest siłownik do fotela biurowego?

Siłownik to część dzięki której mechanizm fotela obrotowego podnosi i opuszcza krzesło. Siłownik do fotela biurowego nie jest tym lepszy im droższy – jego cena zależy przede wszystkim od długości (wysokości). Niestety wyższe osoby zapłacą więcej za odpowiedni siłownik do fotela obrotowego, gdyż jako osoby wyższe powinni kupić dłuższy siłownik. Siłownik do fotela biurowego ma kilka klas jakości – im wyższa klasa, tym wyższa jakość.

Czym jest mechanizm tilt do fotela biurowego i czym się różni od mechanizmu multiblock?

Mechanizm tilt do fotela biurowego to część mechanizmu podnoszenia fotela biurowego, która odpowiada za to, w jaki sposób mechanizm fotela obrotowego pozwala na wychył oparcia. Mechanizm tilt pozwala na wychylanie i “bujanie się”, ale oparcia może zablokować tylko w pionie. Dla odmiany mechanizm multiblock pozwala na to samo, ale oparcie można zablokować w wielu pozycjach.

Share:

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *