Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Ponad 10 miliardów dolarów – tyle Microsoft rzekomo jest skłonny zapłacić za popularny (szczególnie wśród graczy, ale nie tylko) komunikator Discord. Nic jeszcze nie jest pewne, ale wiadomo, że firmy te są w trakcie negocjacji i podpisano już nawet umowę, która uniemożliwia Discordowi jednoczesne prowadzenie negocjacji z innymi firmami.

Microsoft podpisał z Discordem umowę na wyłączność i potencjalnie chce zapłacić nawet pona 10 miliardów

O negocjacjach Microsoftu z Discordem doniósł Bloomberg, a także serwis VentureBeat. Według zebranych przez nich informacji, przewodzi im sam Phil Spencer, szef Xboxa. Nie znamy jeszcze detali i nic nie jest “klepnięte”, ale wiadomo już, że koszt zakupu komunikatora ma oscylować w okolicach 10 miliardów dolarów.

Co ciekawe, Microsoft rzekomo podpisał z Discordem umowę na wyłączność w prowadzeniu rozmów odnośnie zakupu platformy. Warto wspomnieć, że swego czasu taki nabytek rozważało również Epic Games oraz Amazon. Chociaż taki krok mógłby wskazywać, że negocjacje zmierzają ku pomyślnemu końcowi, relacje w tym zakresie są różne.

Mimo umowy na wyłączność (według źródeł Bloomberga) nie należy spodziewać się finalizacji umowy w najbliższych dniach, ponieważ cały proces może jeszcze długo potrwać. Z kolei jeden z pracowników Discorda rzekomo stwierdził, że firma wolałaby wejść na giełdę zamiast zmienić właściciela. Krótko mówiąc, wiemy, że nic nie wiemy – ale z pewnością coś się dzieje.

Discord ma ponad 140 milionów użytkowników, a ostatnio został wyceniony na 7 miliardów dolarów

2020 rok był dobrym rokiem dla Discorda – komunikator przekroczył próg 140 milionów użytkowników, a jego dochód wyniósł 130 milionów dolarów. Ostatnio wyceniono go na 7 miliardów dolarów (a więc mniej niż Microsoft jest rzekomo skłonny zapłacić), po tym, jak w zeszłym roku firma zebrała dodatkowe 100 milionów dolarów. Trzeba przy tym pamiętać, że Discord ma dość ograniczone metody zarabiania – komunikator nie zawiera reklam i można z niego korzystać za darmo.

Dochody firmy wypływają przede wszystkim z pakietów Discord Nitro, które dają użytkownikom dodatkowe możliwości i znoszą pewne limity. Pakiet Nitro kosztuje 9,99 dolarów miesięcznie – w czerwcu 2020 roku Forbes szacował, że wykupił go około milion użytkowników, co dawałoby przychód w wysokości mniej więcej 10 milionów dolarów miesięcznie.

Co o tym wszystkim myślicie? Chcielibyście, żeby Discord trafił w ręce Microsoftu? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *