Ponad 10 miliardów dolarów – tyle Microsoft rzekomo jest skłonny zapłacić za popularny (szczególnie wśród graczy, ale nie tylko) komunikator Discord. Nic jeszcze nie jest pewne, ale wiadomo, że firmy te są w trakcie negocjacji i podpisano już nawet umowę, która uniemożliwia Discordowi jednoczesne prowadzenie negocjacji z innymi firmami.

Microsoft podpisał z Discordem umowę na wyłączność i potencjalnie chce zapłacić nawet pona 10 miliardów

O negocjacjach Microsoftu z Discordem doniósł Bloomberg, a także serwis VentureBeat. Według zebranych przez nich informacji, przewodzi im sam Phil Spencer, szef Xboxa. Nie znamy jeszcze detali i nic nie jest “klepnięte”, ale wiadomo już, że koszt zakupu komunikatora ma oscylować w okolicach 10 miliardów dolarów.

Co ciekawe, Microsoft rzekomo podpisał z Discordem umowę na wyłączność w prowadzeniu rozmów odnośnie zakupu platformy. Warto wspomnieć, że swego czasu taki nabytek rozważało również Epic Games oraz Amazon. Chociaż taki krok mógłby wskazywać, że negocjacje zmierzają ku pomyślnemu końcowi, relacje w tym zakresie są różne.

Mimo umowy na wyłączność (według źródeł Bloomberga) nie należy spodziewać się finalizacji umowy w najbliższych dniach, ponieważ cały proces może jeszcze długo potrwać. Z kolei jeden z pracowników Discorda rzekomo stwierdził, że firma wolałaby wejść na giełdę zamiast zmienić właściciela. Krótko mówiąc, wiemy, że nic nie wiemy – ale z pewnością coś się dzieje.

Discord ma ponad 140 milionów użytkowników, a ostatnio został wyceniony na 7 miliardów dolarów

2020 rok był dobrym rokiem dla Discorda – komunikator przekroczył próg 140 milionów użytkowników, a jego dochód wyniósł 130 milionów dolarów. Ostatnio wyceniono go na 7 miliardów dolarów (a więc mniej niż Microsoft jest rzekomo skłonny zapłacić), po tym, jak w zeszłym roku firma zebrała dodatkowe 100 milionów dolarów. Trzeba przy tym pamiętać, że Discord ma dość ograniczone metody zarabiania – komunikator nie zawiera reklam i można z niego korzystać za darmo.

Dochody firmy wypływają przede wszystkim z pakietów Discord Nitro, które dają użytkownikom dodatkowe możliwości i znoszą pewne limity. Pakiet Nitro kosztuje 9,99 dolarów miesięcznie – w czerwcu 2020 roku Forbes szacował, że wykupił go około milion użytkowników, co dawałoby przychód w wysokości mniej więcej 10 milionów dolarów miesięcznie.

Co o tym wszystkim myślicie? Chcielibyście, żeby Discord trafił w ręce Microsoftu? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
microsoft defender for endpoint Microsoft Defender oznaczył… Microsoft Office jako wirusa
Microsoft Defender, czyli wbudowane oprogramowanie antywirusowe Windowsa, od dawien dawna jest obiektem wielu kpin. W ostatnich latach jego reputacja zaczęła minimalnie się poprawiać… aczkolwiek wciąż
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *