Jesteście zmęczeni ciągłym wciskaniem Ctrl+C, Ctrl+V, kiedy piszecie jakiś dłuższy tekst przy pomocy ChatuGPT? Właśnie pojawił się dodatek do edytora tekstu Microsoft Word, który integruje go z botem i pozwala generować tekst bezpośrednio w edytorze.

Ghostwriter usprawnia korzystanie z ChatuGPT – i nie tylko

Dodatek nosi nazwę Ghostwriter i można pobrać go ze sklepu z addonami Microsoftu. Działa na stosunkowo prostej zasadzie: w okienku wprowadzamy polecenie czy pytanie, wybieramy model sztucznej inteligencji od OpenAI, który nas interesuje i wprowadzamy swój klucz API (dostępny na stronie OpenAI po założeniu konta), a następnie naciskamy “Ask me”.

Dodatek jest płaty – występuje w wersji Basic, która kosztuje 10 dolarów (to jednorazowa opłata, nie abonament) i wersji Pro, za którą trzeba zapłacić 25 dolarów. Pierwsza z nich korzysta tylko z ChatuGPT, a maksymalna długość odpowiedzi wynosi dwa akapity. Z kolei druga umożliwia korzystanie także z innych modeli sztucznej inteligencji stworzonych przez OpenAI i pozwala generować także znacznie dłuższy tekst. Poniżej możecie zobaczyć, jak działa to w praktyce:

Uwaga – dodatek nie jest oficjalny, ale został zatwierdzony

Jest jednak pewien haczyk. Microsoft współpracuje co prawda z twórcami ChatuGPT, czyli organizacją OpenAI (ba, zainwestował nią ostatnio okrągły miliard dolarów), ale to nie amerykański gigant jest autorem rozszerzenia Ghostwriter. Stworzył je Patrick Husting, programista z Seattle, który w latach 90′ pracował w Microsofcie, ale od dawna nie ma z tą firmą nic wspólnego.

Jednocześnie Housting uzyskał od Microsoftu pozwolenie na rozpowszechnianie swojego dodatku i umieszczenie go w oficjalnym sklepie z dodatkami Worda, więc nie trzeba się bać, że z dnia na dzień projekt zostanie usunięty. Przynajmniej na razie – twórca spodziewa się, że, kiedy Microsoft pokaże własną integrację, jego dodatek zniknie ze sklepu.

Mogą go [dodatek Ghostwriter – dop. red.] zabić za rok lub dwa, kiedy dodadzą coś do pakietu Office, i to też mi odpowiada” — powiedział. „To, co robię, jest teraz dostępne dla wszystkich i może z tego skorzystać, bo dlaczego nie? (…) Cokolwiek zrobią, będzie piękne, będzie fantastyczne i będzie dobrze zintegrowane ze środowiskiem pakietu Office – Patrick Husting, twórca Ghostwritera

W tak zwanym międzyczasie, zanim Microsoft wprowadzi swoje rozwiązanie (jak przewiduje Husting, znacznie bardziej zaawansowane), lukę ma uzupełnić Ghostwriter. Zaletą dodatku jest fakt, że działa nie tylko z najnowszą wersją Worda, ale też Wordem 2019. Deweloper pierwotnie chciał sprawić, aby dodatek był kompatybilny również z Wordem 2016 i 2013, ale okazało się, że z uwagi na ich zależność od Internet Explorera 11 nie jest to możliwe.

Co o tym wszystkim sądzicie? Czy uważacie, że tego typu integracje rzeczywiście są potrzebne? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
microsoft defender for endpoint Microsoft Defender oznaczył… Microsoft Office jako wirusa
Microsoft Defender, czyli wbudowane oprogramowanie antywirusowe Windowsa, od dawien dawna jest obiektem wielu kpin. W ostatnich latach jego reputacja zaczęła minimalnie się poprawiać… aczkolwiek wciąż
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *