Często zdarza wam się instalować Windowsa 11 na komputerze? Cóż, macie szczęście, bo Microsoft chce uprzyjemnić oczekiwanie na zakończenie procesu i wprowadza grę prosto do instalatora Win 11 na urządzeniach Surface.

Surfowanie po falach w instalatorze

Wspomniana gra nosi nazwę Surf i jest bardzo podobna do darmowego tytułu SkiFree wydanego w 1991 roku na Windowsie 3.0. W klasyku z lat 90 musieliśmy omijać drzewa i innych narciarzy podczas zjazdu z góry na nartach. W grze Surf sytuacja wygląda podobnie, ale zamiast na nartach, jedziemy na desce surfingowej, a zamiast drzew i bałwanów omijamy topiących się surferów i pingwiny.

Prosty tytuł ma też wiele innych ciekawych urozmaiceń takich jak: wodne wiry spowalniające naszego surfera, wyskoczenia do wybicia się w powietrze, czy wielkiego Krakena czyhającego na nasze życie. Całe sterowanie odbywa się za pomocą myszki.

gra podczas instalacji windows 11

Po raz pierwszy gra Surf w instalatorze Windowsa 11 została odkryta przez anglojęzyczny portal The Verge podczas pierwszej konfiguracji laptopa Microsoft Surface Laptop Studio 2. Od tego czasu opcja została potwierdzona też na kilku innych urządzeniach Surface.

W naszym teście instalacji Windowsa 11 na standardowym komputerze komunikat nie został wyświetlony. Obecnie Microsoft nie udzielił komentarza w tej sprawie, dlatego nie wiadomo jeszcze czy gra w instalatorze będzie funkcją ekskluzywną dla laptopów Surface, czy zostanie udostępniona też przy instalacji Win 11 na innych komputerach.

minigierka windows 11
Komunikat wyświetlany na laptopie Surface w czasie instalacji | Źródło: The Verge

Gra Surf w przeglądarce Microsoft Edge

Jeżeli bardzo chcecie wypróbować grę Surf, to nie musicie koniecznie kupować nowego laptopa od Microsoftu ani instalować Windowsa. Aby sprawdzić omawiany tytuł już teraz, należy:

  1. Wejść do przeglądarki Microsoft Edge.
  2. Wpisać w pasku wyszukiwania komendę edge://surf/

Dajcie znać w komentarzach, co wy myślicie o takich smaczkach w systemie i czy chętnie zagralibyście w Surf podczas instalacji Windowsa!

Źródło obrazka wyróżniającego: Microsoft

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
Laptop z Windows Vs Macbook. Zobacz, co wybrać!
Biorąc pod uwagę konkurencyjną ofertę rynkową, wybór laptopa może być dosyć sporym wyzwaniem. Obecnie dostępne są setki modeli z różnorodnymi funkcjonalnościami, parametrami oraz systemami operacyjnymi
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *