Xbox One należy do poprzedniej generacji konsol, nie ma więc nic dziwnego w tym, że Microsoft wreszcie postanowił “wyciągnąć wtyczkę” i zaprzestać produkcji tego modelu. Ba – właśnie okazało się, że zrobił to już jakiś czas temu. Tymczasem gruchnęły też wieści o tym, że Sony wciąż produkuje nowe PS4, mimo że też miało plany zakończenia produkcji.

Ostatnie Xboxy One wyprodukowano pod koniec 2020 roku

Informacje o zakończeniu produkcji modelu Xbox One X zostały przekazane graczom już w lipcu 2020 roku. W tym samym czasie zaprzestano również produkcji wersji Xboxa One S pozbawionych napędu optycznego. Powodem była oczywiście zbliżająca się premiera Xboxa Series X i Series S.

Natomiast teraz dowiedzieliśmy się, ze pod koniec 2020 ducha wyzionął też Xbox One S z napędem optycznym. Jeśli gdzieś jeszcze w sklepach znajdziecie nowe Xboxy One, to są to modele co najmniej roczne.

Aby skoncentrować się na produkcji Xbox Series X/S, wstrzymaliśmy produkcję wszystkich konsol Xbox One do końca 2020 roku – Cindy Walker, starsza dyrektor ds. marketingu produktów Xboxa

Ostatecznie wszystko to skończyło się na tym, że obecnie Xbox Series X jest w wielu miejscach wyprzedany i wciąż ciężko tę konsolę dostać, zwłaszcza po ludzkiej cenie, a minął już rok od premiery.

Xbox ma jednak asa w rękawie, którego Sony nie posiada – tańszą wersję konsoli, która jest jednocześnie wydajniejsza w produkcji, a mianowicie Xboxa Series S. Series S jest znacznie łatwiej dostępne niż Series X, w związku z czym Microsoft jest w stanie mało-wiele odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów konsolami nowej generacji, w przeciwieństwie do swojego największego rywala.

PS5 są niedostępne, więc Sony musi produkować kolejne PS4

Nowy raport Bloomberga tymczasem sugeruje, że Sony pierwotnie miało w planach zakończyć produkcję PS4 pod koniec 2021 roku. O rok później niż Microsoft, ale da się to zrozumieć, biorąc pod uwagę wspomniany brak alternatywy w postaci tańszej wersji konsoli.

Jednak związku z przerwanymi łańcuchami dostaw i opóźnieniami na całym świecie, które sprawiają, że konsoli PlayStation 5 wciąż jest jak na lekarstwo, ostatecznie w 2022 roku produkcja PlayStation 4 wciąż jest kontynuowana. Rzekomo Sony planuje w tym roku stworzyć około miliona sztuk konsol poprzedniej generacji.

Co o tym wszystkim sądzicie? Wciąż korzystacie z konsol poprzedniej generacji, a może już przesiedliście się na PlayStation 5 bądź Xboxa Series X/S? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
Jak podłączyć PS4 do laptopa? Poradnik krok po kroku
Z naszego artykułu dowiesz się, jak podłączyć PS4 do laptopa. Dzięki temu możesz przenieść konsolę w inne miejsce bez konieczności zabierania telewizora czy monitora, które
telewizor do ps5 Jaki telewizor do PS5 lub Xbox Series wybrać? Ranking telewizorów do konsoli
Wraz z zakupem konsoli nowej generacji, często myślimy również o zmianie telewizora. W końcu dzięki nowemu wyświetlaczowi będziemy mogli w pełni wykorzystać możliwości dopiero co
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *