Apple zaledwie kilka dni temu ujawniło cztery nowe modele iPhone’ów, a już popyt na nie przerósł najśmielsze oczekiwania inwestorów. Przez pierwsze 24 godziny sprzedaży same dwa modele 12 i 12 Pro rozchodziły się jak ciepłe bułeczki – niemal tak dobrze, jak wszystkie modele z serii iPhone 11 razem wzięte przez pierwszy weekend ich sprzedaży.

Między 1.7 a 2 milionów iPhone’ów 12 sprzedano w pierwsze 24 godziny

Podstawowa wersja iPhone 12 mogła rozejść się przez pierwsze 24 godziny sprzedaży nawet w 2 milionach egzemplarzy. Dla porównania, w 2019 roku przez pierwsze 24 godziny sprzedano między 500 tysięcy a 800 tysięcy iPhone’ów 11.

Szacuje się, że wspólna sprzedaż iPhone 12 i iPhone 12 Pro przez pierwsze 48 godzin mogła wynieść od 7 do aż 9 milionów egzemplarzy, mimo obecnej trudnej sytuacji na świecie. To całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że seria iPhone 11 (11, 11 Pro, 11 Pro Max) w zeszłym roku w pierwszy weekend sprzedała się w 10-12 milionach egzemplarzy.

Tym bardziej, że Apple wypuściło w tym momencie dopiero połowę serii iPhone 12 – dopiero w przyszłym miesiącu nastąpi premiera modeli 12 Mini i 12 Pro Max, które co prawda nie będą zapewne tak popularne jak standardowy iPhone 12 i 12 Pro, ale też dołożą swoją cegiełkę do ogólnej sprzedaży całej serii.

Silna sprzedaż w Chinach, niezła w USA i Europie

Sukces pierwszego weekendu sprzedaży Apple zawdzięcza iPhone’owi 12 Pro, który sprzedał się lepiej niż się spodziewano. Wcześniej sądzono, że będzie on mniej popularny niż nadchodząca w przyszłym miesiącu wersja Mini, ale zainteresowanie tym modelem wydaje się niewielkie.

Aktualnie analitycy zakładają, że sprzedaż całej serii iPhone 12 będzie rozkładała się następująco: po 30-35% dla wersji podstawowej i wersji pro, 10-15% dla wersji Mini i 15-20% dla wersji Pro Max. Dotychczas smartfony świetnie sprzedawały się przede wszystkim w Chinach, ale nieźle poradziły sobie także na rynku europejskim i amerykańskim.

Dobra sprzedaż najnowszych iPhone’ów nie jest szokiem, ale z uwagi na kiepską sytuację gospodarczą na całym świecie mimo wszystko jest pewną ciekawostką. Dajcie znać w komentarzach, czy Wy planujecie zakupić któryś z najnowszych smartfonów od Apple lub już to zrobiliście!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *