Kilka lat temu fani twórczości Tolkiena zacierali ręce, kiedy Amazon ogłosił, że powstanie MMO inspirowane serią Władca Pierścieni. Niestety, teraz dowiedzieliśmy się, że jednak nie trafi ono na światło dzienne, a w każdym razie nie w najbliższej przyszłości. Wszystko z powodu konfliktu Amazona z Tencentem.

Amazon i Tencent miały problem z dojściem do porozumienia

Możecie zapytać: co Tencent ma do Amazona (i MMO o Władcy Pierścieni)? Okazuje się, że sporo. Dla przypomnienia, Amazon ogłosił powstanie tej gry w 2019 roku. Pracowało nad nią jednak nie tylko wewnętrzne studio firmy, ale także zewnętrzna firma Leyou Technologies Holdings Ltd. W grudniu 2020 roku została ona przejęta przez Tencent.

Amazon i Tencent nie potrafiły dojść ze sobą do porozumienia w ważnych kwestiach dotyczących gry. Z kolei zerwanie współpracy wymagałoby rozpoczęcia prac praktycznie od nowa, ponieważ nad grą pracowało wielu programistów z Leyou, którzy nie mogliby dalej jej tworzyć. Ostatecznie zdecydowano, że najbardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie skasowanie całego projektu.

Gry MMO inspirowanej Władcą Pierścieni tworzonej przez Amazona nie należy mylić z The Lord of The Rings Online, czyli grą MMORPG inspirowaną Władcą Pierścieni, stworzoną przez Turbine Inc. i wydaną w 2007 roku. LOTR Online wciąż działa, ba – wciąż jest rozwijany. W tym roku ma pojawić się kolejne rozszerzenie.

Czy studio gier Amazona można nazwać już klapą?

Amazon to gigant na rynku e-commerce (i to w coraz to kolejnych krajach – ostatnio platforma Amazon pojawiła się w Polsce) czy usług chmurowych. Nic więc dziwnego, że firma chciała przejąć kolejny rynek i stworzyła oddział, który miał zajmować się tworzeniem hitowych gier. Rzeczywistość jednak zweryfikowała te ambitne założenia. Póki co Amazon zdaje się nie mieć szczęścia do tego medium.

2018 rok przyniósł kasację Breakaway, 2020 – Crucible. Aktualnie firma pracuje nad jeszcze jedną grą MMO, a mianowicie New World. Jej premiera ma się odbyć już niedługo, bowiem 31 sierpnia tego roku (aczkolwiek była już kilkakrotnie przekładana, co dobrze nie zwiastuje). Być może Amazonowi uda się więc wreszcie trafić z jakąś grą w dziesiątkę. Fanów MMO i twórczości Tolkiena zasmuci jednak pewnie fakt, że tym strzałem w dziesiątkę nie będzie gra na podstawy Władcy Pierścieni.

Żałujecie, że tak to się potoczyło? Słyszeliście wcześniej o tym MMO i chcieliście w nie zagrać? Koniecznie dajcie znać w komentarzach (i przy okazji dajcie znać, czy gracie w LOTR Online)!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Najlepsze gry MMORPG na Nintendo Switch — ranking TOP 5
Nintendo Switch ma już ponad 6 lat i w międzyczasie zdążył zebrać katalog składający się z ponad 4500 gier. Na tej pokaźnej liście znajdziemy wiele
the amazon one Amazon zaprezentował bezdotykową płatność dłonią
Dopiero co pisaliśmy o chroniących dom dronach od spółki-córki Amazona, a teraz amerykański gigant pochwalił się kolejną innowacją. Jest to nowa, w pełni bezdotykowa i
anthropic Amazon inwestuje miliardy dolarów w start-up zajmujący się AI
O Amazonie było dotychczas relatywnie cicho w kontekście AI, jednak właśnie się to zmieniło, wraz z wielką inwestycją. Amerykański gigant zdecydował się przeznaczyć miliardy dolarów
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *