Fani Marvela i gier MMO mogą czuć się niepocieszeni. Zapowiedziany w 2021 roku tytuł łączący te dwa elementy został oficjalnie anulowany przez studio.

MMO w świecie Marvela mieli stworzyć deweloperzy odpowiedzialni m.in. za DC Universe Online

Daybreak Games, studio, które miało stworzyć marvelowe MMO, można nazwać weteranami tego gatunku. Mają na swoim koncie m.in. DC Universe Online (MMO osadzone w świecie Batmana i spółki) i The Lord of The Rings Online (LOTR Online). Krótko mówiąc, niejedną znaną serię filmów, seriali i komiksów zamienili na grę sieciową.

Deweloperzy wskazali kilka przyczyn swojej decyzji. Ogłosili, że anulowali MMO osadzone w świecie Marvela z powodu m.in. profilu ryzyka. Biorąc pod uwagę, jak kiepsko przędzie Marvel’s Avengers, trudno im się dziwić.

Ponadto zbyt duża okazała się dla nich wielkość inwestycji. Pierwotnie Daybreak Games planowało zainwestować w nowe MMO ponad 500 milionów koron szwedzkich, czyli około 217 milionów złotych, w przeciągu nadchodzących trzech lat.

Miał to być projekt znacznie większy niż dotychczasowe gry sieciowe stworzone przez studio. Najwyraźniej czas negatywnie zweryfikował te zamiary.

Więcej szczegółów nie znamy, ale bardzo dużo się na świecie zmieniło od listopada 2021 roku, kiedy to ogłoszono marvelowe MMO, więc nie sposób się dziwić, że postanowiono ograniczyć koszty i ryzyko związane z działaniem studia.

Głównodowodzący nowego MMO już ma inną pracę

Już miesiąc temu można było zauważyć, że z procesem tworzenia marvelowego MMO dzieje się coś złego. Na czele zespołu deweloperów miał stanąć Jack Emmert (DC Universe Online, Star Trek Online), ale niedawno pochwalił się nową pracą.

Okazało się, że będzie dowodził pierwszym amerykańskim studiem chińskiej firmy NetEase, co było wyraźnym sygnałem, że nie będzie jednak brał udziału w procesie tworzenia nowego dzieła Daybreak Games.

Co dalej, skoro nie “Marvel Universe Online” (czy jakkolwiek ta gra by się nazywała)? EG7 (firma-matka Daybreak Games) zamierza skupić się na mniejszych, bieżących projektach (LOTR Online, DC Universe Online), a także rozwijać własne marki.

Planowaliście zagrać w to MMO, a może wcześniej w ogóle o nim nie słyszeliście? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *