Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Avatar to ciekawy przypadek filmu, który miał być przełomowy (i zarobił krocie), ale szybko o nim zapomniano. Teraz jednak nieco “odkopano” markę – zbliżają się kolejne odsłony kinowe, a więc i zaczęto promować ją na inne sposoby. Właśnie zapowiedziano grę MMORPG w tym uniwersum. Jest to gra mobilna – Avatar: Reckoning.

Avatar: Reckoning wyjdzie jeszcze w 2022

Nie wiadomo jeszcze dużo o nadchodzącym Avatar: Reckoning, natomiast uchylono chociaż rąbek tajemnicy. Poznaliśmy platformy, na których gra będzie dostępna, a mianowicie będzie to iOS oraz Android.

Deweloperem tytułu zostało studio, Archosaur Games, a gra ma pojawić się jeszcze w tym roku, a więc w 2022. Producenci to z kolei Tencent, Lightstorm Entertainment, oraz Disney. Rozgrywka ma się opierać na walce klanów Na’vi z oddziałami RDA, czy to solo, czy w rozgrywkach wieloosobowych.

Studio określa grę jako “MMO RPG shooter“.  W praktyce oznacza to możliwość stworzenia własnej postaci i wyposażyć jej w wybraną broń oraz sprzęt. Następnie gracz będzie mógł przechodzić przez misje fabularne bądź korzystać z takich trybów rozgrywki, jak PvP oraz tryb kooperacji.

Sterowanie dotykowe ogranicza precyzję w grach wieloosobowych, zwłaszcza strzelankach, ale biorąc pod uwagę popularność takich tytułów, jak chociażby Call of Duy Mobile, dla graczy nie jest to duży problem. Dla deweloperów najwyraźniej też nie – twórcy Avatar: Reckoning obiecują, że walka ma być odpowiednio dostosowana do ekranu dotykowego.

Archosaur Games planuje zamkniętą betę jeszcze na styczeń 2022, natomiast póki co mogą się do niej zapisywać tylko gracze z Kanady. Kto wie, może tak szybkie uruchomienie bety oznacza, że przywitamy Avatar: Reckoning jeszcze w pierwszej połowie tego roku (chociaż oczywiście może się również wydarzyć inaczej).

Gracze PC-towi i konsolowcy dostaną z kolei Avatar: Frontiers of Pandora

Jeśli lubicie uniwersum stworzone z filmie Jamesa Camerona, ale nie jesteście fanami gier mobilnych, bez obaw. W tym roku pojawi się również coś dla Was. Mowa tutaj oczywiście o grze Avatar: Frontiers of Pandora, która ma mieć premierę w 2022 roku na takich platformach, jak Windows, PS5, Xbox Series X, Stadia i Amazon Luna.

Ma to być przygodowa gra akcji osadzona w otwartym świecie, a przygotowuje ją Ubisoft we współpracy z Massive Entertainment. W przeciwieństwie do gry mobilnej, ma to być gra dla jednego gracza (ale być może z trybem kooperacyjnym).

Jak Wam się podoba pomysł na shootera MMORPG w świecie Avatara? Planujecie wypróbować Reckoning, kiedy już się pojawi? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.