Telegram to popularny komunikator wykorzystywany przez naprawdę różnorodne grupy i osoby. Jest on darmowy, ale jak każda aplikacja, zwłaszcza tak duża, musi na siebie zarabiać. Twórcy szukają coraz to kolejnych sposobów na jej monetyzację – najnowszym pomysłem zdaje się być Telegram Premium.

Telegram Premium najprawdopodobniej będzie oferował m.in. ekskluzywne naklejki i emotki

W 2021 roku platforma ogłosiła dwa nowe planowane sposoby monetyzacji. Pierwszy to dodatkowe opcje dla klientów biznesowych, druga – sprzedaż przestrzeni reklamowej. Na tym jednak nie poprzestano i tym razem sięgnięto nie do kieszeni firm czy reklamodawców, a zwykłych użytkowników.

Rozchodzi się o nowości, które zauważyli betatesterzy wersji 8.7.2 komunikatora. Na kanale Telegram Beta znaleziono garść różnych emotikon i naklejek, które zostały oznaczone jako elementy na wyłączność dla subskrybentów Telegram Premium.

telegram premium naklejki
Źródło: Android Police

Po naciśnięciu na nie betatesterzy spotykali się z komunikatem zachęcającym do subskrypcji usługi Premium. Co ciekawe, jeśli ktoś inny użyje naklejki czy emotikonki ekskluzywnej dla Premium, a odbiorca Premium nie ma, zamiast tych elementów też zobaczy zaproszenie do wykupienia Premium. Tak w każdym razie jest w wersji Beta.

Telegram Premium najprawdopodobniej będzie więc oferować użytkownikom dodatkową zawartość, ale chodzi tutaj raczej o kwestie kosmetyczne. Nic jednak nie wiadomo na 100%, ponieważ twórcy komunikatora jeszcze się w tej sprawie nie wypowiedzieli. Nie znamy więc ceny czy dokładnej zawartości pakietu Premium.

Naklejki i emotki mogą przydać się do kolejnej nowej funkcji – kreatora awatarów

Dociekliwi użytkownicy dokopali się też do innej nowości, która być może niedługo pojawi się w komunikatorze. Na Reddicie pojawiły się zdjęcia z kreatora awatarów dla Telegrama.

Wygląda na to, że użytkownicy będą mogli umieścić wybrane przez siebie emotki na gradientowym tle. Być może więc możliwość umieszczenia ekskluzywnej naklejki czy emotki w awatarze będzie kolejną zachętą do zainwestowania w usługę Telegram Premium.

telegram kreator awatarow
Źródło: Reddit, r/Telegram

Tutaj jednak sam Telegram też w żaden sposób się nie wypowiedział. Nie wiemy więc, na jakim etapie są prace, kiedy taka funkcja będzie dostępna, dla kogo i na jakich zasadach (jeśli w ogóle).

Pozostaje tylko cierpliwie czekać na kolejne aktualizacje. Dajcie koniecznie znać, co myślicie o tych nowościach i czy bylibyście zainteresowani Telegramem Premium (jeśli w ogóle używacie Telegrama)!

WARTO PRZECZYTAĆ:

google chat zmiany Google Chat się zmienia. Zobacz, co przygotowali twórcy!
Od pewnego czasu Google intensywnie pracuje nad aktualizacjami swoich aplikacji. Chce, aby cały system miał jednolity wygląd. Zmiany wprowadzono już w Kalendarzu, Mapach czy Dysku,
szyfrowany komunikator Szyfrowany komunikator – który wybrać?
Szyfrowany komunikator to narzędzie nie (tylko) dla przestępców, osób o szemranych zamiarach i takich, które mają coś złego do ukrycia. Służy przede wszystkim do ochrony
whatsapp WhatsApp pracuje nad wiadomościami znikającymi po 90 dniach
WhatsApp, podobnie jak Messenger, należy do Facebooka. Nie da się jednak ukryć, że, jeśli chodzi o szyfrowane komunikatory, to właśnie ten pierwszy bardziej dba o
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *