Telegram to popularny komunikator wykorzystywany przez naprawdę różnorodne grupy i osoby. Jest on darmowy, ale jak każda aplikacja, zwłaszcza tak duża, musi na siebie zarabiać. Twórcy szukają coraz to kolejnych sposobów na jej monetyzację – najnowszym pomysłem zdaje się być Telegram Premium.

Telegram Premium najprawdopodobniej będzie oferował m.in. ekskluzywne naklejki i emotki

W 2021 roku platforma ogłosiła dwa nowe planowane sposoby monetyzacji. Pierwszy to dodatkowe opcje dla klientów biznesowych, druga – sprzedaż przestrzeni reklamowej. Na tym jednak nie poprzestano i tym razem sięgnięto nie do kieszeni firm czy reklamodawców, a zwykłych użytkowników.

Rozchodzi się o nowości, które zauważyli betatesterzy wersji 8.7.2 komunikatora. Na kanale Telegram Beta znaleziono garść różnych emotikon i naklejek, które zostały oznaczone jako elementy na wyłączność dla subskrybentów Telegram Premium.

telegram premium naklejki
Źródło: Android Police

Po naciśnięciu na nie betatesterzy spotykali się z komunikatem zachęcającym do subskrypcji usługi Premium. Co ciekawe, jeśli ktoś inny użyje naklejki czy emotikonki ekskluzywnej dla Premium, a odbiorca Premium nie ma, zamiast tych elementów też zobaczy zaproszenie do wykupienia Premium. Tak w każdym razie jest w wersji Beta.

Telegram Premium najprawdopodobniej będzie więc oferować użytkownikom dodatkową zawartość, ale chodzi tutaj raczej o kwestie kosmetyczne. Nic jednak nie wiadomo na 100%, ponieważ twórcy komunikatora jeszcze się w tej sprawie nie wypowiedzieli. Nie znamy więc ceny czy dokładnej zawartości pakietu Premium.

Naklejki i emotki mogą przydać się do kolejnej nowej funkcji – kreatora awatarów

Dociekliwi użytkownicy dokopali się też do innej nowości, która być może niedługo pojawi się w komunikatorze. Na Reddicie pojawiły się zdjęcia z kreatora awatarów dla Telegrama.

Wygląda na to, że użytkownicy będą mogli umieścić wybrane przez siebie emotki na gradientowym tle. Być może więc możliwość umieszczenia ekskluzywnej naklejki czy emotki w awatarze będzie kolejną zachętą do zainwestowania w usługę Telegram Premium.

telegram kreator awatarow
Źródło: Reddit, r/Telegram

Tutaj jednak sam Telegram też w żaden sposób się nie wypowiedział. Nie wiemy więc, na jakim etapie są prace, kiedy taka funkcja będzie dostępna, dla kogo i na jakich zasadach (jeśli w ogóle).

Pozostaje tylko cierpliwie czekać na kolejne aktualizacje. Dajcie koniecznie znać, co myślicie o tych nowościach i czy bylibyście zainteresowani Telegramem Premium (jeśli w ogóle używacie Telegrama)!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *