Steam Deck to przenośna konsola Valve, której bliżej jednak do komputera niż Switcha. Od wielu miesięcy można składać na nią zamówienia przedpremierowe, a teraz prezes firmy podzielił się informacjami w zakresie tego, która wersja sprzętu spotkała się z największym zainteresowaniem fanów.

Steam Deck za 3 099 złotych najbardziej popularny

Zamówienia przedpremierowe na Steam Decka można składać od lipca 2021 roku. Pierwotnie pierwsze egzemplarze miał trafić do klientów w grudniu 2021, potem przesunięto premierę na luty 2022.

Steam Deck dostępny jest w trzech wersjach sprzętowych. Różnią się głównie typem i pojemnością pamięci. Prezentują się one następująco:

  • 1 899 złotych – 64GB pamięci MMC, dodatki: futerał
  • 2 499 złotych – 256GB pamięci SSD NVMe, dodatki: futerał, ekskluzywny zestaw profilu Społeczności Steam
  • 3 099 złotych – 512GB pamięci SSD NVMe, dodatki: antyrefleksyjne szkło trawione, ekskluzywny futerał, ekskluzywny zestaw profilu Społeczności Steam, ekskluzywny motyw wirtualnej klawiatury.

Jak wynika z najnowszego wywiadu prezesa Valve (twórców Steam Decka) Gabe’a Newella z Edge Magazine, to właśnie ta ostatnia, najdroższa opcja okazała się najbardziej popularną. Nie wiemy, jaka dokładnie była różnica w złożonych zamówieniach między wersją za 3 099 złotych a drugą najpopularniejszą, ale rzekomo znacząca.

To przykład na to, że jesteśmy trochę zaskoczeni tym, co mówią nam nasi klienci. Oni zasadniczo mówią: „Chcielibyśmy mieć jeszcze droższą wersję tego”, jeśli chodzi o moc lub cokolwiek innego – Gabe Newell, Valve

Valve się tego nie spodziewało

Z wypowiedzi Gabe’a Newella wynika, że Valve nie zakładało takiego scenariusza. Firmie wydawało się, że cena będzie “krytycznym czynnikiem”, jeśli chodzi o sukces komputero-konsolki.

Taki, a nie inny odbiór Steam Decka wpłynie na to, jaki ostatecznie kształt przyjmie i w jakich wersjach będzie oferowany Steam Deck 2. Tak, pierwsza wersja urządzenia na razie w zasadzie jeszcze nie miała na dobre premiery, a Valve rzekomo już planuje następcę.

Pierwszym krokiem jest umożliwienie Ci grania we wspaniałe gry, które istnieją dzisiaj. Druga iteracja będzie bardziej dotyczyć: jakie możliwości daje nam urządzenie mobilne, wykraczając poza to, co można uzyskać w tradycyjnym środowisku gier na komputerze stacjonarnym lub laptopie? – Gabe Newell, Valve

Steam Deck 2 ma być rzekomo bardziej potężny, firma zastanawia się też nad nowymi zastosowaniami, między innymi w zakresie wirtualnej rzeczywistości.

Wy już zarezerwowaliście swojego Steam Decka? Jeśli tak, to którego? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

playstation studios Gry PlayStation Studios na Steam – jak się sprzedają? Lider jest zaskakujący!
Insomniac Games ma poważne problemy ze względu na atak hakerski, jakiego doświadczyło. Hakerzy wypuścili do sieci mnóstwo dokumentów, a wśród nich znalazły się dane dotyczące
steam awards 2023 Steam Awards 2023: poznaliśmy wszystkie nominacje!
Tradycyjnie jak co roku gracze, mający aktywne konta na Steamie, mogą wziąć udział w plebiscycie, w ramach którego oddadzą głos na gry, które zasługują na
steam guard Co to jest i jak włączyć Steam Guard? 
W dzisiejszym artykule nasza uwaga zostanie skierowana na Steam Guard. Otóż przybliżymy, co kryje się pod tym hasłem. Po zaznajomieniu się z podstawami, przejdziemy do
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *