Słysząc o evencie dotyczącym Google Pixel 8, można by pomyśleć, że usłyszymy tylko o nowym telefonie. Tak się jednak nie stało i Google pokazało wiele innych ciekawych nowości, w tym w kategorii softwaru. Jakie są najlepsze zapowiedzi z premiery Google Pixel 8? Zapraszam do podsumowania eventu!

Event premierowy Google Pixel 8 pokazał nie tylko telefon

Można śmiało powiedzieć, że w swej prezentacji Google nie był oryginalny. Lineup pokazanych nowości został poszerzony o dosyć standardowe w dzisiejszym świecie słuchawki i smartwatch. Pewnym zaskoczeniem może być za to wersja Pro smartfona, aczkolwiek ta się pojawiała w przeciekach już od jakiegoś czasu.

Pixel 8 już znamy z małego unboxingu przed premierą. Teraz przyjmy się, co ma do zaproponowania Google.

Retroaktywny zoom i czujnik temperatur

Dawno nie było smartfona wzbogaconego o jakiś ciekawy czujnik. Google Pixel 8 Pro może to zmienić. Zaraz po premierze czujnik powinien być w stanie odczytywać temperaturę powierzchni i obiektów, a w przyszłości może nawet naszego ciała.

Retroaktywny zoom to trochę inny rodzaj bestii. Google Pixel 8 Pro został wyposażony w główny aparat o rozdzielczości 50MP, teleobiektywem 48 MP z pięciokrotnym zoomem i obiektywem szerokokątnym 48MP. Funkcja retroaktywnego zooma ma pozwolić dodawać szczegóły do zdjęć już po ich wykonaniu.

Pixel Watch 2 z lepszym procesorem i czujnikami

Smartwatch Google nie przeszedł rewolucji w kontekście wyglądu, ale nowy procesor Snapdragon pozwoli na aż 24 godziny pracy na baterii z zawsze włączonym wyświetlaczem. Nowe czujniki obejmują wykrywanie temperatury skóry i poziomu stresu – coś, co kojarzy każdy użytkownik zegarków sportowych marki Garmin. Ponownie obecny czujnik tętna powinien za to być dokładniejszy.

Nowe kolory Pixel Buds Pro

Nowe sposoby na dopasowanie urządzenia do gustu użytkownika są zawsze dobrze odbierane, a właśnie to oferują nowe Pixel Buds Pro nowymi kolorami. Poza tym Google planuje dodać wykrywanie rozmów, żeby automatycznie wyciszać muzykę.

Android 14

Nowe telefony to i premiera kolejnej “dużej” wersji systemu operacyjnego Google. Android 14 miał już swoją premierę, więcej informacji znajdziecie w artykule poświęconym w całości temu zagadnieniu.

Asystent wzbogacony o AI

Co prawda będzie dostępny dopiero w jednym z updatów po premierze, ale Google w końcu przedstawi nam Barda. Swoja AI będące odpowiedzią na OpenAI. Bard ma się łatwo integrować z aplikacjami Google i w ten sposób ułatwić ich użytkowanie.

Google Pixel 8 dostanie aż siedem lat updatów oprogramowania!

To nie pierwsza taka zmiana. Niedawno, bo w połowie września w ten sam sposób Google dał wiatr w żagle Chromebookom. Ich pięć lat wsparcia zostało zamienione na osiem. Podobnie teraz przebija swoje wcześniejsze zobowiązanie, które brzmiało: 3 lata updatów oprogramowania i 5 lat łatek bezpieczeństwa. Tym razem użytkownicy Google Pixel 8 dostaną aż siedem lat wsparcia, aczkolwiek nie dostaliśmy szczegółów, co konkretnie się za tym kryje.

Zastanawiacie się nad kupnem Pixel 8 lub Pixel 8 Pro? Dajcie znać w komentarzach, premiera już 12 października!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Google Chat Niebawem będzie można wysyłać głosówki w Google Chat. Przydatne?
Już w zeszłym roku Google informowało, że planuje wprowadzić funkcję wiadomości głosowych w Google Chat. Teraz wiadomo, że to nastąpi lada chwila. Jeśli korzystacie w
gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
prezenty technologiczne Obdaruj drugą połówkę na walentynki – poznaj najlepsze prezenty dla graczy i nie tylko!
Nadchodzi święto zakochanych. Już dosłownie za kilka dni walentynki, a Ty wciąż nie masz upominku dla swojej drugiej połówki? Jeśli jej hobby to gry lub
Udostępnij

Na co dzień zajmuję się organizacją konkursu łazików marsjańskich, żeby wieczorami móc oddać się graniu. Lubię klimaty post-apo, jeździć na woodstock i preferuję PvE od PvP. Posiadam komplet smoczych kul. Odwiedź mnie na Twitchu: https://www.twitch.tv/grokoko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *