Tanie słuchawki bezprzewodowe mogą wielu osobom kojarzyć się z bublami z AliExpress, ale w rzeczywistości wiele renomowanych firm też ma budżetowe modele w swojej ofercie. Doskonałym przykładem mogą być słuchawki Natec Soho TWS.

Wydają się być ciekawą alternatywą dla bardzo popularnych słuchawek Xiaomi TWS – bardzo podobna jest chociażby cena tych modeli. Jak Soho wypadają w innych kategoriach? Co z jakością dźwięku i rozmów, a także czasem pracy na jednym naładowaniu? Wszystkie dowiecie się poniżej. Zapraszamy!

Natec Soho TWS – specyfikacja

natec soho tws specyfikacja

Pełna specyfikacja słuchawek Natec Soho TWS wygląda tak:

Typ słuchawekdokanałowe
Typ podłączeniabezprzewodowe
Wersja Bluetooth5.0
Profil BluetoothA2DP (Advanced Audio Distribution Profile), AVRCP (Audio Video Remote Control Profile), HSP (Hands Profile) , HFP (Hands Free Profile)
Czas pracydo 4h
Dodatkowe zasilanie z etuido 40 h
Zasięgdo 10m
Pasmo przenoszenia20 – 20000 Hz
Dynamika (SPL)91 dB
Impedancja16 Ω
6 mm

Co otrzymujemy w pudełku? Wszystko, czego moglibyśmy oczekiwać, a więc słuchawki, etui, kabel microUSB -> USB-A, zestaw nakładek na słuchawki oraz kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi.

zestaw

Cena Natec Soho TWS

Słuchawki Natec Soho TWS można zakupić już za około 89,99 złotych. Można więc powiedzieć, że należą do segmentu słuchawek budżetowych. Są bez problemu dostępne w wielu polskich sklepach z elektroniką.

Na sprzętu udzielana jest 24-miesięczna gwarancja.

Wizualnie jest raczej minimalistycznie

Zarówno, jeśli chodzi o etui, jak i same słuchawki Natec postawił na minimalizm. Jeden i drugi element jest czarny, przy czym etui ma na klapie białe logo marki.

zamkniete etui

Posiada ono magnetyczne zamknięcie, dodatkowo magnesy „wciągają” słuchawki na swoje miejsca i utrzymują je w portach ładowania.

otwarte etui

Etui jest wykonane z matowego, przyjemnego w dotyku plastiku. Jakość wykonania należy ocenić jako adekwatną do ceny – nie ma fajerwerków, ale też trudno na coś szczególnie narzekać. Miłym dodatkiem są diody, które informują o poziomie naładowania etui.

etui stan baterii

Porty microUSB oraz USB zakryte są gumą – raczej nie jest to w pełni wodoodporne rozwiązanie, ale powinno powstrzymać kurz czy inne drobne zabrudzenia. Świetnie, że zostało zastosowane.

porty natec soho tws

Same słuchawki są dość nieduże. Nie są najwygodniejszymi słuchawkami na świecie, ale po pewnym okresie przyzwyczajania się do nich, nie sprawiają też jakiegoś szczególnego problemu.

natec soho tws front

Jeśli domyślne gumki nie odpowiadają, to zawsze można wypróbować któreś z dołączonych gumek wymiennych w różnych rozmiarach – niestety, największe, założone domyślnie gumki już są dość małe, a reszta tym bardziej.

dodatkowe gumki

Bezproblemowa obsługa i parowanie

Słuchawki Natec Soho TWS paruje się dokładnie tak, jak większość słuchawek bezprzewodowych. Wystarczy otworzyć klapkę etui i poczekać, aż telefon je wykryje, po czym rozpocząć parowanie na smartfonie. Nie mieliśmy żadnych problemów z parowaniem, proces przebiegł szybko i bezproblemowo, a przy kolejnych próbach korzystania za słuchawek oczywiście nie trzeba było przechodzić przez niego ponownie.

Kiedy już pomyślnie sparujemy słuchawki, przyjdzie czas na ich obsługę. Klasycznie mamy tutaj obsługę dotykową, a dokładniej za pomocą stuknięć w bok słuchawki.

sluchawki czesc dotykowa

Działania są przypisane do poszczególnych gestów w sposób dość standardowy, jeśli więc ktoś korzystał wcześniej z jakichś innych słuchawek bezprzewodowych, nie powinien mieć żadnego problemu.

Pojedyncze naciśnięcie oznacza pauzę lub odebranie połączenia, a podwójne naciśnięcie – przejście do następnego utworu. Potrójne z kolei pozwala przewinąć utwór do początku lub cofnąć się do poprzedniego.

Żeby uruchomić asystenta głosowego lub odrzucić połączenie, trzeba przytrzymać palec na słuchawce przez 2 sekundy. Podobne działanie, tylko 3-sekundowe poskutkuje wyłączeniem urządzenia. Jak widać, nie ma w tym wielkiej filozofii, a w większości przypadków słuchawki skutecznie wykrywają, że je stuknęliśmy/przytrzymujemy i ile razy/przez jak długo.

Natec nie przewidział dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne do obsługi słuchawek, nie uświadczymy tutaj też ANC (aktywnej redukcji szumów) czy funkcji automatycznej pauzy odtwarzania po wyjęciu słuchawek z ucha.

Akceptowalna jakość dźwięku i solidny mikrofon

Przechodzimy do tego, co w słuchawkach jest najważniejsze, a więc dźwięku. Oczywiście, przy słuchawkach za niespełna 100 złotych trzeba być świadomym tego, że nie będzie to jakość z najwyższej półki.

Biorąc jednak pod uwagę ograniczenia cenowe, jakość dźwięku oferowana przez Natec Soho TWS jest jak najbardziej akceptowalna. Dźwięk jest dość płaski, jak to bywa w budżetowych słuchawkach, ale za to nieoczekiwanie basy nie zawodzą, a przeciwnie – są całkiem nieźle słyszalne.

Niemal równie istotna jest kwestia mikrofonu, a więc tego, jak sprawdzają się te słuchawki w rozmowach. W niektórych tanich słuchawkach mikrofony bywają tak kiepskie, że aby rozmówca dobrze nas słyszał, trzeba rozłączyć sprzęt i mimo wszystko użyć mikrofonu wbudowanego w smartfon.

Tutaj takiego problemu nie ma, a jakość mikrofonu jest nawet nieco lepsza niż się  spodziewaliśmy. Wypowiadane słowa są wyraźne, nie jakość szczególnie zniekształcone i da się bez problemu zrozumieć, co ktoś mówi, nawet na zewnątrz.

Długi czas pracy przy doliczeniu etui

Deklarowany przez producenta czas pracy na jednym naładowaniu to około 4 godziny. Faktycznie, da się dotrwać do mniej więcej takiej długości użytkowania, o ile oczywiście nie przesadza się z głośnością.

Nie jest to szczególnie powalający okres działania na jednym naładowaniu, ale jak na ten segment cenowy nie ma tragedii. Dużą zaletą słuchawek Natec Soho TWS jest za to pojemny akumulator w etui.

sluchawki w etui

Dysponując w pełni naładowanym etui o pojemności 1200 mAh, można przedłużyć czas działania słuchawek do około 40 godzin, a więc podładować je do pełna jeszcze plus minus 9 razy. Jeśli więc nie zależy nam na tym, aby słuchać 8 godzin bez przerwy i nie przeszkadzają nam drobne przerwy na podładowanie urządzenia, jego łączny czas pracy jest całkiem imponujący.

Ładowanie do pełna trwa niespełna godzinę. Szkoda tylko, że wciąż mamy tutaj port microUSB, a jeszcze nie USB-C. Co ciekawe, etui ładujące funkcjonuje jednocześnie jako powerbank. Można np. w akcie ostatecznej desperacji podładować za jego pomocą telefon, który grozi, że zaraz padnie.

Recenzja Natec Soho TWS – podsumowanie

Natec Soho TWS to w swoim segmencie cenowym jak najbardziej słuchawki bezprzewodowe warte uwagi. Spokojnie mogą konkurować z najpopularniejszymi modelami z tego segmentu, takimi jak Xiaomi True Wireless. Dobrze nadadzą się zarówno do rozmów, jak i do słuchania muzyki czy oglądania filmików na YouTube, jeśli ktoś nie jest szczególnie wymagający w tej kwestii.

Oczywistym jest, że występują tu pewne bolączki związane z taką, a nie inną ceną. Nie spotkamy tutaj chociażby aktywnej redukcji szumów czy bajerów w stylu automatycznej pauzy muzyki po wyjęciu słuchawki. Jeśli jednak ktoś szuka tanich słuchawek bezprzewodowych do podstawowych zastosowań i nie stawia im nierealistycznych wymagań, powinien w naszym odczuciu być zadowolony.

WARTO PRZECZYTAĆ:

cmf produkty Marka-córka Nothing pokazała budżetowe słuchawki i smartwatcha
Nothing, czyli firma znana z ekscentrycznych produktów ze średniej półki, takich jak smartfony Nothing Phone 1 i Phone 2, poprzez swoją nową markę-córkę wchodzi w
Jakie słuchawki do telefonu wybrać w 2022 roku? Jakie słuchawki do telefonu wybrać w 2022 roku? Ranking 6 najlepszych modeli na rynku!
Słuchawki do telefonu są dla niektórych niezbędnym wręcz akcesorium, bez którego nigdzie się nie ruszają. Wybór odpowiedniego sprzętu jest więc tutaj dość istotny. Należy jednak
Jak wybrać najlepsze słuchawki Bluetooth do telefonu? Jak wybrać najlepsze słuchawki Bluetooth do telefonu? Przegląd najlepszych modeli, które warto kupić w 2022 roku!
Słuchawki Bluetooth do telefonu to dla niektórych niezbędne wręcz akcesorium. Warto zauważyć, że bezprzewodowe modele są rozchwytywane. Niezwykłą popularność zyskały, dzięki wygodzie oraz uniwersalnemu zastosowaniu.
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *