Już od pewnego czasu można było usłyszeć, że Netflix planuje podwyższyć ceny za subskrypcję platformy, chociaż pojawiały się przecieki, że nastąpi to dopiero po zakończeniu strajku amerykańskich aktorów. Nie były to oficjalne informacje, ale teraz wiadomo, że opłaty idą w górę, i to mimo faktu, że strajk wciąż trwa. Na wyższe ceny muszą nastawić się najpierw klienci z trzech rynków.

Podwyżka cen na razie tylko w kilku krajach

Gdy Netflix zdecydował się walczyć z procederem współdzielenia kont, wszyscy myśleli, że to będzie koniec platformy. Tymczasem okazuje się, że te zmiany wyszły na dobre, a wyniki kwartalne są naprawdę znakomite. Z Netflixa zaczęła korzystać większa liczba subskrybentów i odnotowano lepsze wyniki finansowe. Jednak mimo to Netflix postanowił podnieść ceny.

Na szczęście, póki co nowy cennik będzie obowiązywał jedynie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji. Podwyżka jest naprawdę spora. Przykładowo, pakiet premium bez reklam w Stanach Zjednoczonych będzie kosztował 22,99 dolarów (wcześniej 19,99 dolarów), z kolei plan podstawowy 11,99 dolarów (wcześniej 9,99 dolarów).

Na razie nie słychać o podwyżkach cen w Polsce, ale naszym zdaniem to kwestia czasu. Netflix zawsze decyduje się na ich stopniowe wprowadzanie, dlatego istnieje spore prawdopodobieństwo, że już za kilka miesięcy ceny pójdą w górę również w Polsce.

Dlaczego Netflix podnosi ceny?

Netflix skomentował już podjętą decyzję. Z raportu spółki dowiedzieliśmy się, że podwyżka cen wynika z szerszej oferty treści.

Chociaż w większości wstrzymaliśmy podwyżki cen po wprowadzeniu płatnego współdzielenia kont, nasze ogólne podejście pozostaje takie samo — zakres cen i planów zaspokajających szeroki zakres potrzeb, a gdy zapewniamy większą wartość naszym członkom, czasami prosimy ich o zapłatę trochę więcej.

Warto podkreślić, że Netflix przez długi czas nie podnosił swoich cen. Ostatni raz miało to miejsce w styczniu 2022 roku. Przykładowo jeden z największych konkurentów zdążył podnieść już dwa razy ceny w tym roku.

Co myślicie o podwyżkach cen? Czy gdy zostaną wprowadzone w Polsce, nadal zamierzacie korzystać z Netflixa? Dajcie znać!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Squid Game Squid Game 2: w końcu pojawiła się zapowiedź nowego sezonu
Squid Game pojawił się na Netflixie w 2021 roku i od razu stał się hitem. Wiele osób z niecierpliwością wyczekuje kontynuacji. Było wiele plotek na
jak zresetować netflix na telewizorze Jak zresetować Netflixa na telewizorze?
Obecnie bardzo wiele tak zwanych “Smart TV” obsługuje Netflixa (a niektóre także inne serwisy streamingowe, takie jak Amazon Prime Video czy HBO Go). Niestety, może
nordvpn netflix Czy NordVPN do Netflixa to dobre rozwiązanie?
Gdy platformy streamingowe pojawiły się na rynku, szturmem zdobyły serca wielu internautów. Możliwość oglądania wybranych seriali i filmów na żądanie było czymś wspaniałym. Wielka dostępna
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *