Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Switchowy port No Man’s Sky będzie dostępny jeszcze w tym roku! Hello Games wykonało tytaniczną pracę, aby przenieść ten ogromny symulator na niewielką konsolkę Nintendo, musiało jednak pójść na pewne odstępstwa.

No Man’s Sky na Switcha już w październiku

No Man’s Sky “Switch Edition” ma zadebiutować już 7 października 2022 roku (jako ciekawostkę można dodać, że tego samego dnia pojawi się też zremasterowana wersja na PS5).

Wersja na Switcha, nie będzie portem 1:1 tego, co znamy z PC. Trzeba pamiętać, że Switch nie należy do najmocniejszych konsol, co nakłada na deweloperów pewne ograniczenia.

Na premierę wersja switchowa nie będzie posiadała funkcjonalności multiplayer, czyli nie będzie można grać wspólnie z innymi, jak to jest możliwe w wersji PC-towej. Jednocześnie trzeba zauważyć, że wraz z otrzymywaniem przez wersję “główną” nowej zawartości, rozwijany ma być także port na Switcha.

Jest więc szansa, że w pewnym momencie pojawi się aktualizacja wprowadzająca grę wieloosobową.

[Premiera – dop. red.] No Man’s Sky na tym małym przenośnym urządzeniu wydaje się jednocześnie całkowicie naturalna, a jednocześnie całkowicie nieprawdopodobna. (…) No Man’s Sky jest oparte na generowaniu proceduralnym, co oznacza, że ​​konsola generuje wszystko, co widzisz.

To sprawia, że ​​o wiele trudniej jest przenieść naszą grę na coś takiego jak Switch, ale myślę, że ten zespół nigdy nie jest szczęśliwszy niż wtedy, gdy próbuje robić rzeczy prawie niemożliwe – Sean Murray, dyrektor Hello Games

Hello Games udało się odratować grę “spaloną” już na starcie

No Man’s Sky to gra, której większości społeczności gamingowej pewnie nie trzeba przedstawiać. Początki miała bardzo liche – przed premierą panowała ogromna ekscytacja, a finalny produkt nie spełnił oczekiwań graczy.

Brakowało wielu funkcji, których się spodziewano (w tym właśnie w zakresie gry wieloosobowej), były też problemy z pewnymi bugami i niedoróbkami.

Twórcy jednak nie poddawali się i latami naprawiali błędy, a także dodawali ogromną ilość treści. W związku z tym aktualnie często można spotkać się z opiniami, że No Man’s Sky jest grą bardzo dobrą, jeśli nie wręcz genialną.

Nie jest to tytuł najmłodszy (w końcu miał premierę w sierpniu 2016 roku, a więc niemal 6 lat temu), jednak wciąż bywa o nim głośno. Niegasnąca popularność dzieła Hello Games i ocieplenie jego wizerunku niewątpliwie wpłynęły na decyzję o przygotowaniu portu na szalenie popularną konsolę Nintendo.

Cieszycie się z portu No Man’s Sky na Switcha? Planujecie w niego zagrać? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *