Debiut Nothing Phone 2 zbliża się wielkimi krokami, więc Carl Pei nie przegapia żadnej okazji, żeby podgrzewać atmosferę. Tym razem, przy okazji wywiadu dla Forbesa, podzielił się przybliżoną datą premiery nowego smartfona firmy (i pojemnością jego baterii).

Nothing Phone 2. Można zaznaczyć miesiąc w kalendarzu

Dotychczas mogliśmy jedynie usłyszeć, że Nothing Phone 2 zadebiutuje jeszcze w 2023 roku – dokładniej mówiąc, w lato. Teraz Pei sprecyzował, że premiera odbędzie się w lipcu. Dla porównania, Nothing Phone (1) miał oficjalną prezentację 12 lipca 2023, a kilka tygodni później, 21 lipca, trafił do sprzedaży.

Jeśli chodzi o pojemność baterii, to jedynka oferowała 4500 mAh (przy okazji serdecznie zapraszamy do naszej recenzji Nothing Phone 1 – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że przy okazji premiery sequela jego cena powinna spaść). Bateria Nothing Phone (2) ma mieć pojemność nieznacznie wyższą – 4700 mAh.

Z innych detali, które zapowiedziano już wcześniej, na pokładzie znajdziemy procesor Snapdragon 8+ Gen 1 (którego możemy spotkać m.in. w Xiaomi 12T Pro czy One Plusie 10T). (2) ma ponadto oferować jeszcze lepsze oprogramowanie niż pierwowzór i być ogółem sprzętem bardziej “premium” (czytaj: zapewne droższym niż Nothing Phone 1).

Pei przekonuje, że Nothing inspiruje branżę

Cechą charakterystyczną Nothing Phone (1) – i ogółem produktów Nothing – jest przezroczysta odbudowa, odsłaniająca niektóre elementy hardware’u. Nie jest to oczywiście nic całkowicie nowego (przezroczyste obudowy sprzętu to chociażby klasyka w przypadku starszych konsol Nintendo), ale w ostatnich latach było to rzadko spotykane.

Być może jednak transparentne obudowy wracają do łask. Taka opcja pojawiła się chociażby w przypadku słuchawek Beats Studio Buds +, które są co prawda dostępne też w klasycznych kolorach, ale mają wariant przezroczysty. Carl Pei przypisuje ten trend popularności produktów Nothing:

Zauważyliśmy w sieci liczne projekty koncepcyjne inspirowane naszymi produktami, co świadczy o ich wpływie. Ponadto zaobserwowaliśmy, że kilka uznanych marek podąża ścieżką, którą przetarliśmy dzięki naszej przezroczystej tożsamości projektowej.

Co o tym wszystkim sądzicie? Czekacie już na premierę Nothing Phone 2? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nothing phone 2 Nothing Phone 2 będzie o >50% droższy niż poprzednik?
Premiera Nothing Phone 2 coraz bliżej, więc regularnie pojawiają się nowe informacje na temat tego wyczekiwanego smartfona. Zarówno ze źródeł oficjalnych, jak i nieoficjalnych. Już
nothing phone 2 Nothing Phone 2 jeszcze w tym roku!
To już pewne – Nothing Phone 2 ma zadebiutować jeszcze w 2023 roku. Dokładnej dany nie znamy, ale można spekulować, że raczej mowa o drugim
nothing phone Pierwszy Nothing Phone zostanie wreszcie zaprezentowany w lipcu
Nothing, czyli w wolnym tłumaczeniu… Nic, to firma, o której dużo się mówi w ostatnim czasie. Jest to o tyle interesujące, że nie wypuściła na
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *