Zapomniałeś nazwy piosenki, ale ciągle chodzi Ci po głowie jej melodia? Teraz Google pomoże Ci ją odnaleźć. Nowa funkcja wyszukiwania pozwala zanucić lub zagwizdać fragment piosenki, aby odnaleźć jej tytuł. Nie jest to coś niesamowicie przełomowego (istnieją już aplikacje mobilne o podobnej funkcji), ale z pewnością wielu osobom się przyda.

Jak to działa?

Zasada działania nowej funkcji Google jest bardzo prosta. Wystarczy w aplikacji Google lub w pasku wyszukiwania na stronie internetowej nacisnąć na ikonę mikrofonu, a następnie na przycisk “Wyszukaj piosenkę”. Później wystarczy przez 10 do 15 sekund nucić lub gwizdać.

Nie musi to być idealne odwzorowanie piosenki – nawet mimo pewnych błędów w przypadku bardziej znanych utworów nie powinno być problemu z poprawnym dopasowaniem. Google w odpowiedzi wyrzuci listę piosenek, które jego zdaniem najlepiej pasują do tego, co zanuciliśmy. Wyszukiwarka do znalezienia właściwej odpowiedzi wykorzystuje uczenie maszynowe.

Nowa funkcja jest dostępna na Androidzie i iOS-ie

Na Androidzie funkcja dostępna jest obecnie 20 językach, na iOS-ie póki co tylko po angielsku. Wczesne opinie użytkowników są naprawdę pozytywne i wydaje się, że nowa funkcja świetnie się sprawuje.

Wyszukiwanie muzyki w Google jest bardzo popularne – firma twierdzi, że średnio 100 milionów osób miesięcznie prosi wyszukiwarkę o rozpoznanie, jaka piosenka gra w pobliżu. Nowa funkcja nie wymaga jednak, żeby dana muzyka faktycznie leciała w naszej okolicy, nie musimy też nawet znać tekstu.

Już korzystaliście z nowej funkcji Google? Udało jej się znaleźć piosenkę, której poszukiwaliście? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *