Planujesz wprowadzić się do nowego mieszkania? A może chcesz przygotować je na pobyt nowych lokatorów? W takim wypadku zabiegi takie jak dezynfekcja i dezynsekcja mogą okazać się niezbędnym krokiem gwarantującym bezpieczeństwo nowym mieszkańcom. Sprawdź, na czym polega nowoczesna dezynfekcja i dezynsekcja. 

Czysty dom pozbawiony jakichkolwiek zagrożeń dla zdrowia to podstawa. Samodzielnie nie zawsze jednak jesteśmy w stanie sprawić, że mieszkanie będzie w pełni higieniczne. Poznaj nowoczesne metody dezynsekcji i dezynfekcji i ciesz się higienicznym, bezpiecznym domem. Usuwanie drobnoustrojów i insektów warto powierzyć w ręce specjalistów. Tylko dzięki nim będziemy mieć pewność, że pozbyliśmy się wszystkich szkodliwych zanieczyszczeń i niechcianych gości. Na czym dokładnie polega dezynsekcja i dezynfekcja? Z jakich metod warto skorzystać? Które są najlepsze? Zapraszamy do lektury artykułu!

Dezynsekcja i dezynfekcja – na czym to polega?

Dezynfekcja i dezynsekcja to zabiegi, które gwarantują nam bezpieczne przebywanie w danym mieszkaniu. Zadaniem dezynfekcji jest znaczne zmniejszenie ilości drobnoustrojów, co bywa przydatne w przypadku pomieszczeń, w których przebywała osoba chora. Możemy wtedy wykluczyć niebezpieczeństwo związane z ewentualnym przeniesieniem się bakterii lub wirusów na inne osoby.

Dezynsekcja to z kolei czynność polegająca na usuwaniu z pomieszczeń insektów. Zwykle z jej pomocą wybijane są takie owady, jak pluskwy, karaluchy, prusaki czy mrówki. Jeśli więc zauważymy, że w mieszkaniu pojawiły się insekty, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu, dezynsekcja może być jedynym sposobem na skuteczne pozbycie się ich. Oprócz tego taki zabieg można przeprowadzić również zapobiegawczo w razie jakichkolwiek podejrzeń, że w mieszkaniu mogą znajdować się niechciani “lokatorzy”.

Jaką metodę dezynfekcji i dezynsekcji wybrać?

Zwykle konkretne metody dezynfekcji i dezynsekcji dobierane są do rodzaju i wielkości pomieszczeń, które mają zostać oczyszczone. Dezynfekcję zwykle przeprowadza się za pomocą metod fizycznych i chemicznych, używając do tego pary lub takich substancji jak alkohol, woda utleniona, sole amoniowe czy środki chlorowe. 

W przypadku dezynsekcji należy natomiast użyć specjalistycznych środków. Jeśli w mieszkaniu pojawią się groźne owady, nie warto korzystać z domowych metod, które są po prostu nieskuteczne. Najlepiej od razu udać się po pomoc do wykwalifikowanego technika, który przeprowadzi profesjonalną dezynsekcję i w razie potrzeby powtórzy zabieg, aby zyskać pewność, że usunięte zostały zarówno żyjące owady, jak i jaja insektów.

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *