Możliwości wykorzystywania Bitcoina i innych kryptowalut są wciąż dość ograniczone. W większości sklepów wciąż nimi nie zapłacimy – przykładowo, Tesla pozwoliła płacić za samochody Bitcoinami na początku tego roku, ale dość szybko się z tego wycofała. Może jednak doczekamy się kiedyś jakichś zmian w tym zakresie – Eric Adams, nowy burmistrz Nowego Jorku, napisał na Twitterze, że chce, aby pierwsze trzy jego wypłaty na nowym stanowisku zostały wypłacone w Bitcoinach.

Wypłaty w Bitcoinach chce też burmistrz Miami

Można zapytać, skąd Eric Adams w ogóle wpadł na pomysł, aby ogłaszać tego typu pomysły. Otóż zrobił to w odpowiedzi do burmistrza Miami, Francisa Suareza, który pierwszy zażartował, że chce w ten sposób otrzymać swoją następną wypłatę.

Wszystko zaczęło się od tego, że inwestor Anthony “Pomp” Pompliano zapytał właśnie na Twitterze, który amerykański polityk jako pierwszy zaakceptuje ten sposób wypłacania wynagrodzenia.


Chociaż jest mało prawdopodobne, aby rzeczywiście do tego doszło, tego typu żarty pojawiły się nie bez powodu. Zarówno Miami, jak i Nowy Jork chcą być pionierami w zakresie decentralizowanych walut.

Na razie Miami jest na prowadzeniu

Burmistrz Miami publicznie wsparł projekt o nazwie MiamiCoin, mający na celu pozwolenie ludziom na inwestowanie w miasto przy pomocy kryptowalut. Chciałby także, aby w przyszłości miejskie podatki i wynagrodzenia był opłacane właśnie za pomocą Bitcoina (a więc w tym jego wypłata).

Już widać pewne efekty jego działań. Między innymi przeniesienie siedziby Blockchain.com do Miami… z Nowego Jorku. A kiedy prezydent Salwadoru ogłosił, że państwo to przyjmie Bitcoina jako oficjalną walutę, zrobił to na konferencji właśnie w Miami.

Świeżo upieczony burmistrz Nowego Jorku ewidentnie jest więc w tyle, a do tego na razie zdaje się bardzo ambitnych planów nie mieć. Obiecał jedynie zwolennikom kryptowalut, że w ramach swojej nowej funkcji postara się ustalić, dlaczego rozwój kryptowalut w “Wielkim Jabłku” jest spowolniony i rozwiązać ten problem.

Co o tym wszystkim sądzicie? Chcielibyście dostawać wypłatę w Bitcoinach (lub innej kryptowalucie), czy zadowolicie się złotówkami? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

p2p co to Sieć P2P – co to znaczy i jakie ma zastosowanie?
Sieć peer to peer służy przede wszystkim do przesyłania plików pomiędzy użytkownikami przy użyciu wybranego programu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i znacząco ułatwia proces
Dekodowanie Kryptowalut: Kluczowi Gracze na Rynku
W dzisiejszym cyfrowym świecie kryptowaluty stanowią rewolucję w globalnym krajobrazie finansowym. Kryptowaluty nie tylko umożliwiają globalne transakcje w zupełnie nowy sposób, ale również zmuszają do
Bybit – recenzja giełdy kryptowalut
Nie ma nic cenniejszego niż wiedza – to słowa, które idealnie wprowadzają nas w temat dzisiejszego artykułu. W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności kryptowalut, coraz
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *