O tym, że EA pracuje nad kolejną odsłoną serii Skate, wiemy już od dwóch lat. Teraz wreszcie ujawniono nieco więcej informacji – i podejrzewamy, że podjęte przez wydawcę decyzję okażą się kontrowersyjne.

Skate będzie darmowy, ale nie zabraknie mikrotransakcji

To już oficjalne – nowy Skate będzie tytułem free-to-play, rozwijanym jako “gra-usługa”. W praktyce oznacza to, że każdy będzie mógł pobrać grę i rozpocząć rozgrywkę za darmo, ale pojawią się pewne mikrotransakcje.

Twórcy zapewniają, że nie ma mowy o lootboxach (skrzynkach z losową zawartością), a osoby, które zdecydują się wyłożyć pieniądze, nie będą mieć wyraźnej przewagi w rozgrywce nad tymi, którzy w mikrotransakcje nie zainwestują. Krótko mówiąc, nowy Skate ma nie być grą pay-to-win.

Czerpiemy inspirację z gier takich jak Apex Legends lub innych popularnych tytułów, w które można grać za darmo, w których wydawanie pieniędzy jest całkowicie opcjonalne i dotyczy głównie kosmetyków i wygody – Isabelle Mocquard, szefowa ds, zarządzania produktem w EA

W teorii brzmi to nieźle, ale słowo “wygoda” u niektórych pewnie zapali czerwoną lampkę. Niektóre studia już wypróbowały wprowadzenie okropnego grindu, który da się ominąć tylko płacąc (głośnym przykładem z ostatniego czasu jest Diablo Immortal od Blizzarda) i nazywały to opłatami za wygodę.

skate pre alfa
Źródło: EA

Co istotne, wszystkie lokalizacje w grze mają być dostępne dla każdego bez dodatkowych opłat. Deweloperzy planują wspierać grę przez długie lata po premierze, wprowadzając dodatkową zawartość, ale oczywiście w praktyce okres wsparcia będzie zależał od popularności tytułu.

Do premiery Skate jeszcze długa droga

Ostatni tytuł z tej serii, czyli Skate 3, miał premierę w 2010 roku, a więc ponad dekadę temu. Plotki o “Skate 4” krążyły już od dawien dawna, natomiast EA przyznało, że pracuje nad nową odsłoną dopiero w 2020 roku.

Według najnowszych informacji, w nazwie gry nie pojawi się numer, a postawiono na samo “Skate”. Biorąc pod uwagę tak długą przerwę między kolejnymi częściami, twórcy zapewne chcą potraktować “czwórkę” bardziej jako reboot niż bezpośrednią kontynuację poprzedniej odsłony.

Niedawno studio pokazało efekty dotychczasowych prac nad produkcją. Na razie jest ona w pre-alfie i wygląda dość spartańsko, więc można się spodziewać, że na premierę poczekamy jeszcze długo. Oficjalnie póki co żadna nawet przybliżona data nie została podana.

Skate pojawi się na PlayStation i Xboksie, a także na PC. Full Circle pracuje również nad wersją mobilną. Na wszystkich platformach ma być dostępny cross-play. Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy już zacieracie ręce na ten tytuł, czy jednak najnowsze doniesienia Was do niego zniechęciły!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *