Żadna gra z „Baldur’s Gate” w tytule nie byłaby pełna bez możliwości romansowania z innymi postaciami. Nie inaczej jest i w trzeciej części, gdzie twórcy wyjątkowo dobrze dopracowali ten aspekt. Możliwości romansów jest całe mnóstwo, a każdy z nich to wyjątkowa, osobna historia. Był tylko jeden szkopuł, który się bardzo rzucał w oczy podczas gry.

Gdzie się tak spieszysz?

Całość sprawy może się wydawać dziwna, jednak w tak dużych i skomplikowanych grach nie jest możliwe znalezienie wszystkich bugów przed premierą. Baldur’s Gate 3 jest jednak na tyle dobrą grą, że drobne bugi nie wpłynęły na ostateczną ocenę. W naszej recenzji BG3 uznaliśmy grę za „krytyczny sukces”. Tylko o jaki bug chodzi?

Bohaterowie niezależni byli wyjątkowo skorzy do rozpoczynania romansów nawet w sytuacjach, w których nazwijmy to… nie było na to miejsca. Raczej nie można użyć określenia, że to było „nierealne” – w końcu to świat fantasy i dzieją się tam wyjątkowo szalone rzeczy. Jednak można było łatwo zauważyć, że pewne interakcje zachodzą bezpodstawnie.

Mogliście się z tym spotkać osobiście podczas gry: w teorii wątki romansowe powinny się odblokowywać stopniowo, wraz z polepszaniem relacji z konkretnymi NPC. W zależności od decyzji podejmowanych przez głównego bohatera (waszą postać) pozostali członkowie drużyny będą wyrabiać sobie zdanie o was. Jeśli będą was odbierać pozytywnie, jest spora szansa, że będą chcieli porozmawiać o czymś więcej niż tylko o aktualnej przygodzie. Mogą was zaprosić na spotkanie w celu wspólnej nauki magii, podziwiania gwiazd lub na wiele innych typowo „randkowych” spotkań.

Twórcy potwierdzili, że to bug

Problem jest taki, że te wątki potrafiły pojawić się absolutnie znikąd. Możecie trzymać w drużynie wojowniczkę, z którą się kompletnie nie zgadzacie i nie lubicie z charakteru, a ona odwzajemni to nie pochwalaniem waszych decyzji. Nie przeszkadza to we wspólnej podróży: w końcu jako wojownik świetnie sobie radzi w podróży i zasługuje na swoje miejsce. I chociaż to kompletnie bez sensu, to również ta postać mogła zainicjować potrzebę zbliżenia.

Odbiór tego, czy te sprawy dzieją się „szybko”, czy „wolno” to wyjątkowo indywidualna sprawa, więc całość może brzmieć jak bezpodstawne domysły Internautów. Zostało to jednak potwierdzone przez Swena Vincke, który w wywiadzie dla TheGamer powiedział:

Progi akceptacji były zbyt niskie w momencie premiery. Dlatego na początku NPC byli tak napaleni. Nie tak miało być. Naprawiliśmy to od tego czasu, przynajmniej dla niektórych z nich. Wciąż naprawiamy kilka z nich.

Z drugiej strony: gracze wszędzie znajdą zabawę, a taki rozwój spraw zrodził całą nową kategorię speedrunningu (przechodzenie gier lub ich części na czas).

Przed Baldur’s Gate 3 jeszcze wiele rekordów do pobicia

Nasza opinia na temat tej gry nie jest to zresztą odosobniona. Na tyle, że przez pierwsze dwa weekendy po premierze w Baldur’s Gate 3 grało ponad 800 tysięcy osób, a niedługo później gra zaczęła przebijać się na wysokie miejsca w serwisach agregujących oceny.  W jednym została nawet najwyżej ocenianą grą wszechczasów!

Przed tym tytułem jeszcze najpewniej wiele rekordów do pobicia. W momencie, kiedy to piszę, grę w Baldur’s Gate 3 rozpoczynają kolejne grupy graczy. Właśnie odbyła się premiera na PlayStation 5, a na Xboxa gra ma trafić jeszcze w tym roku!

Graliście już w nowe Wrota Baldura? Spotkaliście się z jakimiś sytuacjami wartymi zapamiętania? Opowiedzcie o nich w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch: wybór graczy i streamerów
Twitch to nie tylko platforma do streamingu gier, to prawdziwa społeczność, gdzie gracze, streamerzy i ich fani mogą wchodzić w interakcje w czasie rzeczywistym. W
YouTube Czy YouTube zablokuje VPN?
Wirtualne wycieczki do innych krajów za pomocą VPN to standard. W taki sposób można ominąć regionalne blokady treści, obejrzeć filmy dostępne tylko w innych krajach,
blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *