Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

2021 rok zapowiada się wyjątkowo ciekawie, jeśli chodzi o rozgrywki sportowe. Poprzedni siłą rzeczy okazał się najgorszym od dziesięcioleci – przełożono Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej oraz Olimpiadę w Tokio. Ludzie musieli zadowolić się innymi formami rozrywki.

Najpopularniejsze okazały się platformy VOD, gry wideo oraz rozgrywki losowe, które są dostępne na Slottica Casino i dziesiątkach innych serwisów internetowych. Kiedyś jednak te imprezy muszą się odbyć i bardzo wyposzczeni fani rozgrywek sportowych mogą już zacząć zacierać ręce. 2021 i 2022 będą wyjątkowo obfite w wydarzenia. Już za kilka tygodni startuje Euro, na którym wystąpi reprezentacja polski. Niedługo później startują igrzyska olimpijskie w Tokio, a ponad pół roku później zimowe IO w Pekinie. To jeszcze nie koniec. 10 miesięcy później zaplanowano mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze.

Na szczęście Internet rozwinął swoje możliwości do tego stopnia, że każdy będzie mógł obserwować swoje ulubione wydarzenia przez Internet. W kilka chwil można przełączyć się pomiędzy ulubionym filmem lub kasynem, gdzie odebrało się właśnie darmowe spiny, żeby sprawdzić wynik interesującego meczu siatkarskiego. Dzisiaj coraz większe znaczenie mają internetowe platformy do oglądania sportu na żywo. Już nie trzeba wykupywać bardzo drogiego abonamentu na nawet kilkaset kanałów telewizyjnych. Obecnie użytkownik może sobie wybrać platformę oferująca takie rozwiązanie i opłacić o wiele niższy abonament, z którego może zrezygnować w dowolnej chwili. Nadchodzi era witryn, które systematycznie będą przejmować rynek sportu międzynarodowego, zapewniając znacznie większą swobodę oglądania.

Popularne platformy do oglądania streamów na żywo z rozgrywek sportowych

Streamy stają się coraz bardziej popularne. Zauważają to nawet telewizje publiczne, które coraz częściej pozwalają swoim widzom zdecydować, czy chcą oglądać dany kanał sportowy w tradycyjnej formie, czy może w Internecie. Coraz powszechniejsza sieć 4G, 5G oraz światłowody sprawiają, że ludzie chętniej sięgają po internetowe odpowiedniki swoich ulubionych rozrywek:

  • filmy i seriale – Netflix, HBO;
  • gry – Google Stadia, GeForce Now;
  • rozgrywki sportowe – portale z zakładami bukmacherskimi, Eleven Sports, TVP Sport, Ipla.

To tylko niewielka część możliwości, jakie już teraz zapewnia Internet. Wybrane portale są jednymi z największych w swoich kategoriach, ale nieustannie pojawiają się nowe oferty, które zaspokajają potrzeby kolejnych grup użytkowników.

W przypadku sportu warto zwrócić szczególną uwagę na Eleven Sports i TVP Sport. Obydwie platformy są swoimi przeciwieństwami. Pierwsza wymaga opłacania, druga nie. TVP Sport zapewnia dostęp do wybranych, najważniejszych rozgrywek sportowych, na które zdobyto licencję, a Eleven Sports oferuje oglądanie praktycznie wszystkiego, co może zainteresować fanów piłki nożnej i nie tylko. Osoby, które interesują się sportem tylko podczas ogólnoświatowych, ogromnych imprez jak te, przytoczone na początku artykułu, może liczyć na ofertę TVP. Gdyby okazało się, że telewizja publiczna nie wykupiła licencji na transmisję, to swoją uwagę należy skierować na platformę Ipla. W tym przypadku najprawdopodobniej trzeba będzie zapłacić za możliwość oglądania.

Najbardziej rozbudowaną ofertę z piłką nożną w Polsce ma Eleven Sports, który nadaje na aż 4 kanałach sportowych. Po wykupieniu abonamentu, który wynosi nawet kilkanaście złotych za miesiąc, otrzymuje się dostęp do największych rozgrywek piłkarskich (liga hiszpańska, włoska, angielska) oraz Formuły 1. To idealne rozwiązanie dla każdego fana piłki nożnej. Platforma prawdopodobnie nie będzie miała dostępu do Euro lub Ligi Narodów w siatkówce, ale w tym przypadku można liczyć na TVP Sport (może być dostępny nawet w technologii 4K) lub Ipla, która bardzo często umożliwia obserwowanie największych imprez siatkarskich.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Czasy, w których trzeba było liczyć na relacje tekstowe w Internecie, już dawno minęły. Stworzenie transmisji internetowej z wybranego wydarzenia nie jest już problemem i coraz bardziej niszowe dyscypliny sportowe oferują możliwość oglądania w Internecie. W wielu przypadkach są one całkowicie darmowe. Jeśli ktoś chce obejrzeć popularniejsze rozgrywki sportowe jak  siatkarska Liga Narodów, to będzie mógł skorzystać z oferty telewizji publicznej, która udostępni mecze reprezentacji Polski w standardowym formacie, ale także w Internecie. W sieci pojawia się coraz więcej informacji o jednym z największych wydarzeń siatkarskich w roku, więc jest na co czekać.

Streamy dają o wiele większe pole do popisu, jeśli chodzi o transmisję, ponieważ dystrybutorzy nie są ograniczeni niczym z zewnątrz. W przypadku telewizji standardowej można udostępniać jedynie najważniejsze wydarzenia, ponieważ nie można pozwolić sobie na transmitowanie równoległe lub zabierać czasu antenowego innych popularnych programów. Sieć pozwala po prostu utworzyć osobny kanał i jeśli ktoś ma takie możliwości, to może transmitować równolegle wszystkie spotkania. W ten sposób już dzisiaj każdy fan sportu znajdzie transmisje z rozgrywek, które go interesują.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.