Parler to kontrowersyjny serwis społecznościowy, którego baza użytkowników składa się głównie ze zwolenników prawicy. Po wydarzeniach z 6 stycznia 2021, kiedy to doszło do ataku na Kapitol w Stanach Zjednoczonych, został m.in. wyrzucony z App Store. Portal złożył wniosek o powrót do tego sklepu, ale został on odrzucony przez Apple.

Parler na chwilę zniknął z sieci, ale już powrócił – jednak nie do sklepów z aplikacjami

Wielu uczestników wydarzeń z 6 stycznia korzystało z Parlera i za jego pomocą komunikowało się i koordynowało swoje działania. To, wraz z oskarżeniami o treści neo-nazistowskie i nawołujące do przemocy oraz nienawiści, doprowadziło do wyrzucenia aplikacji z App Store oraz sklepu Google Play.

Co więcej, Amazon wypowiedział stronie świadczenie usług hostingowych, przez co na chwilę zniknęła z Internetu. Udało się jej jednak powrócić z pomocą rosyjskiej firmy DDoS-Guard.

Do sklepów z aplikacjami jednak póki co nie został ponownie wpuszczony. Oczywiście próbował, ale okazało się, że poniósł póki co w tym zakresie porażkę – Apple nie zgodziło się bowiem na jego powrót do App Store.

Wniosek o powrót do App Store został odrzucony z powodu dalszej niezgodności z wytycznymi sklepu

Wykluczając Parlera ze sklepu, Apple wskazało, że, jeśli zmieni on pewne zasady swojego funkcjonowania i dopasuje się do warunków wskazanych przez firmę, będzie mógł powrócić. Platforma złożyła więc wniosek o powrót do App Store, twierdząc, że wprowadziła niezbędne zmiany.

Chodzi tu konkretnie o zabranianie pewnych rodzajów treści, a także skuteczną moderację i filtrowanie niewłaściwych, niezgodnych z regulaminem postów. Wniosek Parlera Wniosek został jednak odrzucony, ponieważ Apple jest innego zdania. Amerykański gigant sądzi, że wprowadzone zmiany nie są wystarczające i Parler wciąż dopuszcza treści, których nie powinien:

Po zapoznaniu się z nowymi informacjami uważamy, że te zmiany nie są wystarczające, aby zachować zgodność z wytycznymi App Store Review. W App Store nie ma miejsca na nienawistne, rasistowskie i dyskryminujące treści – Apple

O jakie konkretnie treści chodzi? Posty, a także nazwy użytkowników wypełnione rasistowskimi, homofobicznymi frazami, a także obrazy przedstawiające swastyki praz różnego rodzaju symbole związane z ruchami białych nacjonalistów.

W rzeczywistości [mimo rzekomych zmian – dop. redakcji] proste wyszukiwania ujawniają wysoce kontrowersyjne treści, w tym łatwe do zidentyfikowania obraźliwe zastosowania uwłaczających terminów dotyczących rasy, religii i orientacji seksualnej, a także symbole nazistowskie. Z tych powodów Wasza aplikacja nie może zostać przywrócona do App Store w celu dystrybucji dopóki nie będzie zgodna z wytycznymi – Apple

Na poparcie swoich słów Apple dołączyło do odmownej decyzji screenshoty tego typu obraźliwych treści. Co sądzicie o decyzji firmy? Sądzicie, że Parler powinien być z powrotem dostępny w App Store? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

konferencja Apple Zbliża się majowy event od Apple. Co obejmie konferencja?
Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego
apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *