PC-towe porty gier konsolowych są jak pudełko czekoladek: nigdy nie wiesz, na co trafisz. Niestety, wygląda na to, że w przypadku portu The Last of Us Part I gracze wyciągnęli czekoladkę marcepanową. Inaczej mówiąc – strona gry w sklepie Steama została wręcz zalana negatywnymi recenzjami.

The Last of Us Part I na PC, czyli bugi, bugi i jeszcze raz bugi

The Last of Us Part I zadebiutowało na Steamie 28 marca 2023 roku – i natychmiast spotkało się z ogromną falą krytyki. W momencie pisania tego artykułu TLOU Part I ma na Steamie już ponad 8800 recenzji – i są one “w większości negatywne”.

Praktyka tzw. review bombingu nie jest nowa, ale trzeba odróżnić sytuację, gdy dzieje się to ze względów, które tak naprawdę nie dotyczą jakości gry, od przypadku, gdy masowe negatywne ocenianie gry jest realnie zasłużone, choćby z racji na tragiczny stan techniczny. Wydaje się, że tym razem mamy do czynienia z tym drugim wariantem.

Jeśli wierzyć graczom, ta PC-towa wersja remake’a The Last of Us (wydanego w zeszłym roku na PlayStation 5) cierpi na wszystkie bolączki typowe dla słabych, niedopracowanych portów. Negatywne recenzje wskazują na całą masę różnorodnych problemów, od nadmiernego obciążania procesora, przez zacinki i bugi wizualne, po crashe.

Warto dodać, że portem nie zajmowało się same Naughty Dog, a zadanie to zostało zlecone studiu Iron Galaxy. Możecie je kojarzyć chociażby z niesławnego PC-towego portu Arkham Knight, który również został zrównany z ziemią przez graczy z uwagi na liczne problemy techniczne.

Naughty Dog jest świadome problemu i obiecuje jego rozwiązanie

Jak wspomniałam, za port było odpowiedzialne Iron Galaxy, ale nie zmienia to faktu, że deweloperem The Last of Us Part I jest oficjalnie Naughty Dog. Fani zgłaszali studiu swoje uwagi nie tylko za pośrednictwem recenzji, ale też mediów społecznościowych – i doczekali się odpowiedzi.

Naughty Dog zapowiedziało na Twitterze, że pracuje nad rozwiązaniem problemów z grą:

Gracze The Last of Us Part I na PC: słyszymy wasze obawy, a nasz zespół aktywnie bada wiele zgłoszonych przez was problemów.

Będziemy nadal informować Was na bieżąco, ale nasz zespół nadaje priorytet aktualizacjom i zajmie się problemami w nadchodzących patchach.

Już wypuszczono małego hotfixa, który ma rzekomo przede wszystkim poprawić stabilność i wydajność gry. Wygląda jednak na to, że twórcy mają jeszcze długą drogę do przejścia, zanim uda im się realnie rozwiązać trapiące graczy problemy.

Jeśli mieliście już okazję grać w PC-towy port The Last of US, dajcie znać, jak gra działa na Waszym sprzęcie (i jaką macie konfigurację)!

WARTO PRZECZYTAĆ:

TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch: wybór graczy i streamerów
Twitch to nie tylko platforma do streamingu gier, to prawdziwa społeczność, gdzie gracze, streamerzy i ich fani mogą wchodzić w interakcje w czasie rzeczywistym. W
YouTube Czy YouTube zablokuje VPN?
Wirtualne wycieczki do innych krajów za pomocą VPN to standard. W taki sposób można ominąć regionalne blokady treści, obejrzeć filmy dostępne tylko w innych krajach,
blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

1 Komentarz

  • Zenek, 31 marca 2023 @ 10:37 Odpowiedz

    Znów marcepanofobia. A jeśli czekoladka identyfikuje się inaczej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *