Nothing, czyli w wolnym tłumaczeniu… Nic, to firma, o której dużo się mówi w ostatnim czasie. Jest to o tyle interesujące, że nie wypuściła na rynek jeszcze żadnego smartfona. Być może wkrótce się to jednak zmieni. (1), czyli pierwszy telefon Nothing, ma być szczegółowo zaprezentowany już w przyszłym miesiącu.

Nothing Phone (1) ma wyjątkowy design

Nothing Phone (1) zostanie zaprezentowany w lipcu – dokładniej mówiąc, 12 lipca, a więc dokładnie za miesiąc. Sprzęt został zapowiedziany w marcu tego roku i od tego czasu narosły wobec niego duże oczekiwania. Sama firma nazywa ten smartfon swoim najważniejszym produktem i nieustannie podgrzewa atmosferę wokół niego.

To prawdziwy początek podróży Nothing. Aby technologia znów była zabawą. Oraz zaproszenie do oduczenia się wszystkiego, czego nauczyła nas branża – Nothing

Brzmi ciekawie, ale czy rzeczywiście będzie jakakolwiek rewolucja, czy smartfon jakich wiele? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bo w tej chwili wiemy na temat (1) niewiele.

Jeśli chodzi o software, to Nothing postawiło na zmodyfikowaną wersję Androida o nazwie NothingOS, która ma być pozbawiona niepotrzebnych elementów (a jednocześnie uzupełniona unikalnymi czcionkami, dźwiękami i nie tylko).

W kwestii hardware wiemy zasadniczo tylko, w smartfonie znajdzie się procesor Snapdragona, a do tego urządzenie będzie miało przezroczystą obudowę. Zobaczcie zresztą sami, jak to wygląda – zapowiada się ciekawie, chociaż oczywiście rzeczywistość może być inna.

Różne przecieki wskazały ma prawdopodobną cenę (około 500 euro) i wymiary ekranu (6,55 cali OLED), ale nie są to informacje potwierdzone.

Twórca firmy Nothing wcześniej stworzył OnePlusa

Carl Pei, twórca Nothing, jest postacią doskonale znaną w branży smartfonowej i ogółem technologicznej. Wcześniej stworzył innego relatywnie znanego producenta telefonów (i nie tylko) – OnePlusa.

Pei opuścił OnePlusa po tym, jak firma połączyła się z Oppo. Postanowił spróbować czegoś nowego – i tą nowością mają być właśnie produkty Nothing. “Nic” tworzy nie tylko smartfony – ma na koncie także słuchawki Ear (1), które można bez problemu kupić również w Polsce.

Zdają się cieszyć bardzo pozytywnymi opiniami i, podobnie jak phone (1), należą raczej do średniej półki cenowej. Z nowym smartfonem firmy łączy ich także przezroczysty design, który swego czasu był bardzo popularny w przypadku m.in. konsol przenośnych.

Zaciekawił Was Nothing Phone (1)? Będziecie 12 lipca czekać na kolejne informacje na jego temat? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *