Prowadzenie każdego sklepu internetowego wiąże się z koniecznością przetwarzania ogromnej ilości danych. Jak ułatwić i lepiej zorganizować ten proces? Najlepiej skorzystać ze specjalistycznych narzędzi typu PIM jak choćby Pimcore. W tym artykule przyjrzymy się temu, dlaczego warto zdecydować się na to oprogramowanie.

PIM – co to jest?

PIM to skrót od Product Information Management – System Zarządzania Informacjami Produktowymi.

Oprogramowanie PIM można w skrócie zdefiniować jako zaawansowaną bazę danych, która pozwala zautomatyzować i usprawnić wiele procesów dotyczących zarządzania danymi produktowymi niezależnie od tego, z jakich platform korzysta dany sklep i na ilu kanałach prowadzi sprzedaż.

W przypadku dużych sklepów jak Magento, PIM stanowi zwykle ogromną pomoc.

Pimcore – czym jest?

Pimcore to oprogramowanie PIM zaprojektowane przez firmę Pimcore GmbH, które zostało wydane w 2019 roku. Korzysta z niego ponad 100 000 klientów na całym świecie.

Pimcore to aplikacja internetowa zbudowana za pomocą języka PHP. Wykorzystuje także bazy danych MySQL/MariaDB. Samo zarządzanie systemem i konfiguracja danych odbywa się poprzez back-end’owy interfejs.

Pimcore – najważniejsze zalety

Przyjrzyjmy się powodom, dla których warto korzystać z omawianego oprogramowania:

 1. Zestaw różnych narzędzi w jednym miejscu
  Pimcore to nie jedynie rozwiązania z zakresu PIM, ale i wiele innych systemów przydatnych w zarządzaniu sklepami internetowymi:
  CMS – Customer System Management.
  DAM – Digital Asset Management.
  MDM – Master Data Management.
  DXP – Digital Experience Management.
  Platforma e-commerce dla B2B, B2C i B2B2C.
  Decydując się na Pimcore, zyskujesz cały przekrój zróżnicowanych narzędzi, które pomogą w obsłudze danych.
 2. Open source
  Pimcore to płatne oprogramowanie, jednak gdy już uzyskasz do niego dostęp, możesz cieszyć się otwartą strukturą open source. Dzięki temu otrzymujesz dostęp do mnóstwa opcji konfiguracji, aby dostosować platformę do swoich potrzeb.
 3. Liczne integracje
  Wspomniana wcześniej otwarta struktura, jak i architektura przystosowana do obsługi API, przyczyniają się do tego, że Pimcore da się łatwo połączyć z innymi programami typu ERP, ESB, CRM oraz systemami od Adobe Experience Manager i Magento PIM.
 4. Wygodne zarządzanie zasobami
  Jeśli prowadzisz sprzedaż na wielu kanałach, zarządzanie licznymi produktami na nich obecnymi może być bardzo męczące, gdy musisz z osobna logować się na inne systemy i wprowadzać odpowiednie edycje.
  Pimcore zupełnie eliminuje takie problemy, nawet jeśli zarządzasz rozbudowanym asortymentem. Z poziomu tego narzędzia możesz dodawać produkty, usuwać je i edytować. Wszelkie zmiany, jakie wprowadzasz, będą od razu obejmować wszystkie połączone kanały jak główny sklep, Allegro, porównywarki cenowe itp.
  Pimcore pozwala w podobnie wygodny sposób zarządzać także licznymi domenami internetowymi, łącząc w jednym miejscu wszystkie bazy danych z nimi powiązane. Dzięki temu narzędzie to okaże się przydatne niezależnie od tego, na ile oddziałów/branż podzielone jest dane przedsiębiorstwo.
  Omawiana platforma pomoże także w centralizacji procesu zarządzania materiałami multimedialnymi jak zdjęcia, filmy i muzyka. Wbudowane narzędzia pozwalają także edytować zdjęcia w podstawowym zakresie (jak zmiana rozmiarów, dodawanie tagów). Treści video mogą być z kolei automatycznie konwertowane na inne formaty, co na pewno pomoże, jeśli korzystasz z tego typu contentu w obrębie licznych kanałów.
 5. Materiały szkoleniowe
  Użytkownikom Pimcore do dyspozycji została oddana szczegółowa dokumentacja, która omawia wszystkie kwestie związane z funkcjonowaniem oprogramowania. Nasuwają Ci się pytania na temat funkcjonowania platformy? Skorzystaj z oficjalnego forum.
  Jeśli chciałbyś samodzielnie wznieść swoją znajomość narzędzia na bardzo wysoki poziom lub pomóc w tym swoim pracownikom, skorzystaj z Pimcore Academy. Jest to bogaty program szkoleniowy stworzony z myślą o programistach, konsultantach, sprzedawcach oraz ekspertach od rozwoju i planowania firm.

Pimcore – podsumowanie

Pimcore to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się zwłaszcza w przypadku dużych firm zarządzających rozbudowanymi zasobami danych – nie bez powodu wśród użytkowników tego oprogramowania można znaleźć takie marki jak Peugeot, Burger King, czy T-Mobile.

Jeśli zatem chcesz usprawnić to, jak zarządzasz danymi swojego sklepu internetowego, Pimcore będzie świetnym rozwiązaniem.

WARTO PRZECZYTAĆ:

huawei watch 4 pro blood sugar Jak śledzenie poziomu cukru we krwi przez zegarek Smartwatch zmienia sposób leczenia cukrzycy
Śledzenie poziomu cukru we krwi za pomocą zegarka Smartwatch rewolucjonizuje zarządzanie cukrzycą, zapewniając osobom chorym na cukrzycę cenne narzędzia i informacje umożliwiające monitorowanie poziomu cukru
Czy pompa ciepła jest dla mnie?
Czy pompy ciepła nadają się tylko do nowych budynków? Czy na pewno ogrzeją dom, gdy na dworze będzie mróz? I czy są głośne? Na temat
smartwatch meski Smartwatch dla stylowego i wymagającego mężczyzny. Jaki wybrać?
Wybór odpowiedniego smartwatcha to decyzja, która może znacząco wpłynąć na nasze codzienne życie. Smartwatch to nie tylko elegancki dodatek, ale także zaawansowane narzędzie, które ułatwia
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *