Pixel Launcher całkowicie zmienia wygląd interfejsu smartfona. To program od Google i przedstawia on to, jak rzeczywiście prezentuje się “czysty” Android bez żadnych nakładek. Pixel Launcher upodabnia dowolny smartfon do Pixela od Google. Można go uruchomić na niemal dowolnym telefonie z Androidem. Poniżej przedstawiamy szczegółowy poradnik, jak zainstalować i korzystać z Pixel Launchera.

Czym jest Pixel Launcher? Wygląd i funkcjonalność

Domyślnie Pixel Launcher jest przeznaczony dla smartfonów Google Pixel, ale można go bez problemu zainstalować na dowolnym telefonie z Androidem ze Sklepu Play. Aplikacja sprawia, że ekran główny wygląda inaczej, zostaje odświeżony. Zmian względem domyślnego wyglądu jest często naprawdę dużo.

launcher

Pixel Launcher oferuje dużą dolną belkę, która jest całkowicie konfigurowalna, można tam dodać dowolne aplikacje. Po wysunięciu “szuflady” z dołu pojawia się pełna lista zainstalowanych programów i dodane skróty oraz wyszukiwarka. Jest to rozwiązanie znane właśnie ze smartfonów Google Pixel.

Wszystkie aplikacje znajdują się na białym tle, a wyszukiwarka pozwala szybko znaleźć konkretne programy. Zamykanie “szuflady” jest tak samo proste, jak jej otwieranie, ponieważ wystarczy tylko przesunąć w dół palcem po ekranie.

pixel

Warto zauważyć to, że Pixel Launcher wprowadza także pewne funkcje oprócz zmiany wyglądu. Użytkownicy mogą korzystać ze specjalnie przygotowanych widżetów Google oraz szybkiego dostępu do wyszukiwarki.

Pixel Launcher można dowolnie skonfigurować – zmieniać tapety, instalować ikony czy konfigurować kolory motywu. Jest to bardzo rozbudowana aplikacja, obecnie jedna z najlepszych, jeśli chodzi o tego rodzaju programy na telefony z Androidem.

Jak zainstalować Pixel Launcher na dowolnym smartfonie z Androidem?

Pixel Launcher można zainstalować za pośrednictwem sklepu Play lub pobranego z internetu pliku APK. Oczywiście aplikacja jest kompatybilna z większością telefonów, ale nie wszystkimi. Wystarczy wyszukać Pixel Launcher w sklepie Google Play, jeżeli można go zainstalować, smartfon będzie idealnie współpracował. Lista kompatybilnych urządzeń jest również dostępna w internecie.

Aby wykorzystać pełnię możliwości Pixel Launchera, należy zainstalować aplikację uzupełniającą o nazwie Tapety. Jest to konieczne, ponieważ nie każdy smartfon będzie mógł bez tego zmienić tło ekranu głównego czy blokady. Pixel Launcher jest całkowicie darmowy dla każdego, wystarczy go tylko pobrać i zainstalować. Ten krok to najprostszy element całości.

Po zainstalowaniu Pixel Launchera oraz aplikacji Tapety należy przeprowadzić konieczną konfigurację. Trzeba zmienić domyślny program uruchamiający w ustawieniach smartfona. Ten krok może różnić się zależnie od posiadanego modelu. Jak ustawić Pixel Launcher jako aplikację uruchamiającą?

  • Za pomocą skrótu – wybierz przycisk powrotu do ekranu głównego. Android powinien automatycznie wykryć, że Pixel Launcher został zainstalowany. Wtedy smartfon zapyta, z jakiego programu chcesz korzystać. Należy wybrać Pixel Launcher i zaznaczyć, by był on aktywowany zawsze zamiast domyślnego ekranu głównego Androida. Ta metoda zadziała dla większości smartfonów dostępnych na rynku.
  • Za pomocą ustawień telefonu – niektóre smartfony nie obsługują skrótu, który umożliwia wybór Pixel Launchera po zaledwie kilku kliknięciach. Wtedy należy skorzystać z ustawień. Trzeba znaleźć zakładkę “Aplikacje domyślne” i tam wybrać “Program uruchamiający”. Na liście powinien znajdować się Pixel Launcher po jego instalacji. Po wyborze aplikacji będzie ona natychmiast dostępna. Przejście do ekranu głównego aktywuje już Pixel Launcher.

Aktywowanie Pixel Launchera oznacza, że będzie on domyślnie wykorzystywany jako program uruchamiania. Aby przywrócić standardowy ekran główny i listę aplikacji Androida należy za pomocą powyższych metod zmienić aplikację na podstawową. Jest to równie prosty proces, jedynie ustawienia telefonu mogą znajdować się w innym miejscu niż domyślnie.

Czy warto korzystać z Pixel Launchera?

Launchery są aplikacjami, które w znacznym stopniu zmieniają wygląd systemu Android na telefonie. Wiele z nich oferuje naprawdę wysoką jakość oraz często prezentują się nawet lepiej niż standardowy ekran główny, lista aplikacji, belka powiadomień itd. Pixel Launcher jest jednym z najbardziej dopracowanych programów tego typu. To, że można go pobrać całkowicie za darmo również przyczyniło się do tak ogromnej popularności.

Czy warto jednak instalować Pixel Launcher? Aplikacja ma kilka ważnych zalet, przez co staje się domyślnym programem uruchamiającym wielu użytkowników Androida:

  • Szybkość działania i responsywność – Pixel Launcher charakteryzuje się genialną wydajnością. Wielu użytkowników wybiera go, ponieważ sprawia, że telefon działa po prostu lepiej.
  • Wygoda – dla niektórych użytkowników Androida Pixel Launcher jest wygodniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wybór interfejsu telefonu. Ekran główny oraz lista aplikacji są tak przystosowane, by korzystanie z telefonu było możliwie najprostsze i intuicyjne. Design jest wzorowany na “czystym” systemie Android (zapraszamy przy okazji do rankingu telefonów z czystym Androidem) oraz smartfonach Google Pixel.
  • Dodatkowy widżet daty i godziny – ten element połączono także z wyszukiwarką Google. Całość prezentuje się świetnie oraz działa naprawdę dobrze. Pixel Launcher wprowadza więc nie tylko wygląd, ale i szereg dodatkowych funkcji.
  • Opcje konfiguracji – Pixel Launcher umożliwia modyfikowanie wielu elementów interfejsu. Dzięki temu można niemal perfekcyjnie dostosować nakładkę wedle własnych preferencji. Podstawowy program uruchamiania Android nie oferuje tak rozbudowanych opcji.
  • Łatwo dostępna wyszukiwarka aplikacji – na liście zainstalowanych programów od razu znajduje się wyszukiwarka aplikacji. Jest to funkcja w znacznym stopniu zwiększająca wygodę.

Pixel Launcher jest lepszym wyborem dla wielu użytkowników, jednak podobnych aplikacji można znaleźć sporo. Poniżej zebraliśmy kilka propozycji, które prezentują naprawdę wysoką jakość wykonania.

Jakie są alternatywy dla Pixel Launcher?

Wybór aplikacji zależy przede wszystkim od osobistych preferencji. Launchery bardzo często znacznie różnią się pod względem wyglądu czy funkcjonalności. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych propozycji dla smartfonów z Androidem.

Apex Launcher

Apex Launcher

Bardzo podobna aplikacja do Pixel Launchera. Mimo wszystko można tutaj znaleźć kilka ciekawych funkcji. Aplikacja oferuje między innymi opcję ukrywania i zabezpieczania programów za pomocą PIN-u. Pod względem designu nie ma większych różnic w porównaniu do Pixel Launchera.

Nova Launcher

Nova Launcher

Jest to jeden z najpopularniejszych Launcherów na rynku. Charakteryzuje się on między innymi szerokimi możliwościami, jeśli chodzi o personalizację. To bardzo estetyczny, minimalistyczny motyw. Warto również zwrócić uwagę na wydajność, ponieważ Nova Launcher działa naprawdę szybko, często przyspiesza smartfon.

Microsoft Launcher

Microsoft Launcher

Bardzo ciekawa aplikacja, która ułatwia pracę w pakiecie Microsoft Office. Właśnie do tego służy ten Launcher. Ma on nawet funkcję automatycznego synchronizowania danych z innymi urządzeniami. Wszystko jest perfekcyjnie połączone i działa naprawdę szybko.

WARTO PRZECZYTAĆ:

gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
Googerteller Googerteller zapika za każdym razem, kiedy Twój PC przesyła dane do Google
Pewien deweloper postanowił stworzyć na pozór bardzo prostą aplikację – narzędzie, które wyda dźwięk za każdym razem, kiedy wykryje, że komputer łączy się z serwerami
google meet Google Meet z zestawem nowych funkcji. Przydatne?
Korzystacie z Google Meet? To jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Właśnie otrzymał zestaw nowych funkcji. Sprawdźcie, co nowego! Nowy interfejs i możliwość użycia kilku
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *