Plague Inc. to gra, w której tworzymy własną chorobę (może to być wirus, ale nie tylko) i staramy się wyeliminować całą ludzkość, poprzez sukcesywne dodawanie nowych mutacji. Wraz z pandemią koronawirusa tytuł ten zyskał drugie życie, na co aktywnie zareagowali twórcy. Wprowadzili właśnie do gry nowy tryb, Plague Inc. The Cure, w ramach którego możemy powstrzymać tego typu kryzys zdrowotny, a nie sami go wywoływać.

Plague Inc. The Cure zadebiutowało 11 listopada

Nowy tryb w Plague Inc., nazwany “The Cure”, zadebiutował 11 listopada 2020 roku w formie darmowej aktualizacji. Grę wraz z tym trybem można za darmo pobrać na smartfony z Androidem lub iOS-em. Do desktopowej wersji gry “The Cure” trafi już niedługo. Twórcy zapowiadali, że pracują nad tego typu pomysłem już kilka miesięcy temu, a teraz można już samodzielnie przetestować efekty ich prac.

Wprowadzono zupełnie nowe aktywności, które oddają to, co dzieje się w prawdziwym świecie. Poza samym poszukiwaniem szczepionki, możemy próbować minimalizować efekty pandemii także na inne sposoby, na przykład poprzez szukanie tak zwanego “pacjenta zero”, zamykanie granic, śledzenie drogi rozprzestrzeniania się wirusa (contact tracing) i wprowadzanie rozwiązań, mających ustabilizować ekonomie różnych krajów świata.

Twórcy mieli pomoc wiodących organizacji

Żeby zapewnić, że tryb “The Cure” będzie tak wiarygodny i realistyczny, jak to tylko możliwe, twórcy zdecydowali się współpracować przy jego tworzeniu z wiodącymi organizacjami zajmującymi się walką z koronawirusem.

Zwrócono się o pomoc między innymi do organizacji Epidemic Preparedness (CEPI), a także Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Konsultowano się również z Global Outbreak Alert and Response Network (GOARN).

Poniżej możecie obejrzeć teaser nowego trybu. Podoba Wam się pomysł twórców? Planujecie zagrać w nowy tryb Plague Inc. The Cure? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *