LEGO to nie tylko zabawki familijne – od czasu do czasu firma tworzy także zestawy, które spodobają się przede wszystkim osobom dorosłym, czy to ze względu na poziom trudności, czy tematykę. Tak jest i tym razem, bowiem duńska firma zaprezentowała nowy cykl LEGO Art, w ramach którego będzie można zakupić plakaty do złożenia z klocków, przedstawiające znane postacie lub osoby.

Na początek: plakaty LEGO Marylin Monroe, Iron Mana, Darth Vadera i The Beatlesów

Linia za pewne zostanie rozbudowana w przyszłości, natomiast na początek kupujący będą mogli wybierać pomiędzy czterema opcjami. Postawiono na dwie postacie fikcyjne z popularnych serii filmów, a więc Dartha Vadera i Iron Mana, a także dwa plakaty przedstawiające prawdziwe osoby – Marylin Monroe (a konkretnie jej legendarny portret wykonany przez Andy’ego Warhola) i członków The Beatles.

lego plakat iron man

Każdy plakat można wykonać na kilka różnych sposobów, które mogą oznaczać na przykład inny schemat kolorystyczny czy inną postać. Można więc stworzyć Dartha Vadera, ale mamy też opcję zrobienia zamiast niego z tych samych klocków Darth Maula bądź Kylo Rena.

Co ważne, można zakupić pojedynczy plakat, ale twórcy ewidentnie premiują zakup większego zestawu. Przykładowo, kupując jeden plakat Beatlesów, możemy stworzyć tylko jednego członka zespołu naraz, zaś decydując się na cztery sztuki, mamy możliwość postawienia obok siebie plakatów każdego z nich.

Z wielu sztuk można także w niektórych przypadkach stworzyć jeden większy plakat. Tak jest w przypadku Dartha Vadera, gdzie z trzech plakatów można stworzyć sporych rozmiarów pionowe dzieło. Podobnie jest zresztą w przypadku Iron Mana, jak już mogliście zobaczyć powyżej.

lego darth vader

Jak z datą premiery i ceną? Nie jest to tani gadżet

Za jeden plakat zapłacimy 120 dolarów, co w przeliczeniu równa się mniej więcej kwocie 480 złotych. Nie jest to więc tania zabawka, zwłaszcza, jeśli chcemy skompletować wszystkie 3 (360 dolarów, a więc około 1430 złotych) lub 4 (480 dolarów, czyli trochę ponad 1900 złotych) plakaty, aby złożyć jeden większy bądź mieć cały zestaw.

plakat lego

Do międzynarodowej sprzedaży produkty trafią już niedługo, bowiem 1 sierpnia 2020 roku. Nieco dłużej będą musieli obejść się smakiem jedynie mieszkańcy USA, który mogą spodziewać się premiery plakatów LEGO Art dopiero 1 września 2020.

Podobają wam się te plakaty LEGO? Planujecie je zakupić, a może jednak nie są one waszym zdaniem atrakcyjne wizualnie (bądź po prostu uważacie je za zbyt drogie)? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *