Wiedźmin nieustannie cieszy się zainteresowaniem – zarówno jako seria książek, gry video, serial Netfliksa. Już niedługo w uniwersum Wiedźmina będzie można się przenieść za sprawą kości do gry oraz gry planszowej. Będą to kolejne produkty licencjonowane przez CD Projekt RED, dewelopera gier video. Gra w kości zebrała na crowdfundingowej już grubo ponad pół miliona złotych, a zrzutka na planszówkę rusza lada dzień.

Popularny Wiedźmin

Wiedźmin wywodzi się oczywiście z książek fantasy Andrzeja Sapkowskiego, ale to CD Projekt RED rozsławił tę postać i to uniwersum na cały świat. W 2007 roku pojawiła się pierwsza gra video z serii, a obecnie są już wydane trzy główne tytuły i kilka spin-offów. Pomimo iż zeszły rok w CD Projekt należał do „Cyberpunka 77” – gry, na którą czekały miliony fanów, to Wiedźmin dalej jest szalenie popularny. Łącznie sprzedaż gier osiągnęła 50 mln egzemplarzy, a sama trójka Wiedźmina – „Dziki Gon” to już 30 mln sprzedanych sztuk. To bezsprzecznie jedna z popularniejszych gier na świecie. Nic dziwnego, że kolejne produkt licencjonowane przez CD Projekt RED są w drodze.

Bogaty świat gier

Można czerpać z Wiedźmina garściami i tworzyć coraz to nowe produkty, bo oparte na książkach gry oferują unikalny i bardzo złożony świat. Można w nim wirtualnie walczyć z potworami, odkrywać nowe obszary, przeżywać różne przygody, a nawet… grać w kościanego pokera, Dice Poker, lub w kasynie! Gra ma trzypiętrowe kasyno, a kościany poker to wciągająca gra, w którą grają wszyscy mieszkańcy kontynentu, fantastycznego świata, w którym rozgrywa się akcja „Wiedźmina”. Gracze, którzy lubią taką rozrywkę, mogą zagrać także w prawdziwych internetowych kasynach z bonusem na start, którego jest mnóstwo w Internecie.

Kościany poker w realu

Właśnie kościany poker, czyli Dice Poker, zainspirował kolejny produkt, który niedługo dołączy do książek, gier, komiksów. W grach video kościany poker jest bardzo uzależniającą grą, uwielbianą na całym kontynencie, a szczególnie w Temerii. Jako Geralt gracz znajduje pudełko z kośćmi i otrzymuje zadanie gry. Musi tylko szybko znaleźć przeciwników, choć to nie będzie trudne. Dzięki wygranej w kości w grze można zakupić wirtualne dodatki. Już niedługo będzie można zagrać w wiedźmińskie kości w realu. The Witcher Hybrid Dice to gra przygotowywana przez Q-WorkShop.

Projekt odniósł sukces

W ofercie będzie kilka wersji kości – metalowe z drewnem i plastikowe z kompozytem. Najtańszy zestaw ma kosztować jedynie 24 dolary, a najdroższy aż 349 dolarów. Pierwsza partia kości trafi do sprzedaży w grudniu tego roku, a kolejna w maju przyszłego. Projekt jest finansowany na platformie crowdfundingowej i już zebrał 577 tysięcy złotych od 1600 graczy. Przedstawione prototypy wyglądają bardzo elegancko i ciekawie, zatem nic dziwnego, że fani Wiedźmina chcą mieć te kości.

Planszówka w drodze

Od kilku miesięcy Łukasz Woźniak zajmuje się tworzeniem planszówki osadzonej w realiach znanych z gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Gra będzie polegać na wcielaniu się przez graczy w uczniów jednej z pięciu szkół, które będą mierzyć się z potworami. Będzie można zatem w nią grać od 2 do 5 osób. Planszówka na pewno będzie mieć sporo zasad, ale po chwilowo ograniu się z nią nie powinna być bardzo skomplikowana do opanowania. Waidomo już co nie co, bo pojawił się filmik z gameplay. Widać na nim naprawdę pięknie dopracowany prototyp z doskonałą oprawą graficzną i mnóstwem szczegółów. Karty, plansza i figurki są wykonane precyzyjnie, a całość bardzo elegancko się prezentuje. Z pewnościa planszówka będzie hitem w Polsce i na świecie, tym bardziej, że moda na analogowe gry od kilku lat postępuje.

Rusza crowdfunding

Planszówka jest jeszcze w fazie prac i nawet nie zebrano na nią funduszy. Dopiero lada dzień, w maju, ma ruszyć kampania crowdfundingowa. Znając fanów Wiedźmina, z pewnością jednak uda się uzbierać wymaganą kwotę. Premiera gry jest planowana za około rok, na kwiecień 2022 roku.

 

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *