Z bólem muszę przyznać, że wakacje powoli zbliżają się ku końcowi, ale nie ma tego złego. To oznacza, że kończy się również sezon ogórkowy w prawie każdej branży i pojawia się coraz więcej plotek lub nawet lepiej: pojawia się coraz więcej konkretnych zapowiedzi. W ostatnich dniach mogliśmy zobaczyć, co nowego przygotowało THQ!

(Prawie) wszystkie gry z konferencji!

Czemu prawie wszystkie? Otóż jeden tytuł jest na tyle wyczekiwany przez graczy, że zasługuje na osobny artykuł. Nie zmienia to faktu, że oto przed wami dziesięć nowych gier i jedno DLC, które niedługo wpadną w wasze łapki. Jeśli chcecie obejrzeć całość pokazu, znajdziecie go pod tym linkiem.

South Park – Snow Day

Chciałbym wam powiedzieć, że to kolejna część wesołych i bardzo udanych przygodówek, ale nie mogę. Ciężko właściwie powiedzieć, czym dokładnie jest South Park – Snow Day, gdyż trailer jest tak tajemniczy, jak tylko można. Wydaje się jednak, że mamy tu do czynienia z grą wieloosobową online, w której gracze będą się ścierać na jednej arenie. Czy czeka nas kolejna MOBA?

Alone in the Dark

Alone in the Dark to kolejna odsłona bardzo znanej serii horrorów, która dla utrzymania klimatu nie zdradza za wiele. Na razie poznaliśmy tylko dwójkę bohaterów w dosyć klimatycznych krótkich scenkach. Na szczęście premiera już niedługo, bo 25 października!

Last Train Home

Gra, którą określiłbym ciekawostką, szczególnie że przedstawia gatunek, który nie jest aktualnie popularny. Last Train Home to RTS, w którym przewodzisz grupie czechosłowackich żołnierzy, którzy próbują się wydostać z syberyjskiego piekła. Poza walkami w czasie rzeczywistym będziecie musieli „obsługiwać” pociąg, którym jadą żołnierze.

Outcast – A New Beginning

Przygodówko-strzelanka w nowoczesnym stylu, z bohaterem, który umie latać i przepięknymi, bajecznie kolorowymi mapami. Czy można chcieć więcej? Można! Outcast – A New Beginning to kontynuacja gry z lat 90. Kto pamięta pierwszą część, ręka do góry w komentarzach!

Space for Sale

Gra, która stara się skrzyżować Factorio i Don’t Starve. Z pierwszego tytułu dostajemy budowanie bazy na planecie obcych, z tej drugiej wyjątkowo fantazyjnie zaprojektowanych kosmitów i barwny świat, który skrywa wiele tajemnic.

Tempest Rising

Czyżby szykował nam się powrót klasycznych RTS-ów? Tempest Rising to kolejny RTS w zestawieniu z dosyć klasycznym settingiem: Ziemia po wojnie nuklearnej, trzy frakcje do wyboru i mechaniki znane z najlepszych tytułów gatunku.

Titan Quest 2

Być może największa zapowiedź THQ Nordic Showcase. Druga część bardzo znanego RPG, którego akcja rozgrywa się w czasach starożytnej Grecji z dużym naciskiem na grecką mitologię. Niestety sądząc po braku daty premiery i gameplay’u raczej jeszcze trochę poczekamy.

Teenage Mutant Ninja Turtles: The Last Ronin

O tej grze wiemy właściwie jeszcze mniej niż o poprzedniej. Z opisu wynika, że setting to zniszczony przyszłą wojną Nowy Jork, w którym samotny żółw będzie szukał zemsty za utraconą rodzinę. To „ekranizacja” komiksu o tym samym tytule, co pozwala stwierdzić, że będzie to raczej gra dla dorosłych.

Trine 5

Co tu dużo mówić? Piąta część Trine to piąta część Trine – platformówki 2D, która świetnie nadaje się do gry w co-opie!

Way of the Hunter – Tikamoon Plains

DLC do wydanej w zeszłym roku gry Way of the Hunter, która jest czymś na kształt symulatora bycia myśliwym. Jeśli wasze sumienie na to pozwala, możecie przemierzać przepiękną sawannę i zapolować na króla zwierząt!

Wreckreation

Kolejna gra z gatunku tych, których się już raczej nie robi. Połączenie Trackmanii i Destruction Derby z prawie nielimitowanym kreatorem torów. Już niedługo filmiki z najbardziej szalonych tras zaleją YouTube!

Co sądzicie o zapowiedziach? Która podoba wam się najbardziej? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

No Mans Sky No Man’s Sky dostanie kolejną aktualizację!
Historia No Man’s Sky po prostu nie chce się skończyć. Uwierzycie, jeśli wam powiem, że słynna fatalna premiera tej gry miała miejsce osiem lat temu?
chinscy giganci e-commerce Rząd sprawdza chińskich gigantów e-commerce. Ceny pójdą w górę?
Chociaż nie brakuje głosów, że już dawno powinno się to wydarzyć, rząd dopiero teraz planuje wziąć się za chińskie platformy zakupowe. Chodzi o dobrze znane
Co to gry Indie? Co to “gry Indie”?
W świecie zalanym przez produkcje AAA warto czasem mieć coś… innego. Ile razy można grać w kolejnego asasyna, Far Cry, Need for Speeda? Duże studia
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *