Jeżeli chodzi wam po głowie kupno hulajnogi elektrycznej, zapewne jednym z większych problemów, nad jakimi się zastanawiacie, jest ich zasięg. Zasięgi pokroju dwudziestu kilometrów nie robią na nikim wrażenia i jeśli nie macie opcji, aby doładować gdzieś wasz pojazd w przerwie (np. w pracy), to może z tym bywać różnie.
Szczególnie że bateria do hulajnogi się zużywa i jest mocno zależna od waszej wagi. W dodatku pracodawca wcale nie będzie szczęśliwy, że korzystacie z prądu na rachunek firmowy. Potwierdzi to każdy, kto już posiada hulajnogę. Co, jeśli chcecie mieć większy zasięg? Czy istnieje coś takiego jak powerbank do hulajnogi? Tak!
Powerbank do hulajnogi elektrycznej
Oczywiście każdy doświadczony użytkownik hulajnóg elektrycznych powie wam jedną rzecz: hulajnoga elektryczna (jeszcze) na szczęście nie jest jak telefon komórkowy i baterię można wymienić samemu. Tak, bateria jest jak opona do hulajnogi elektrycznej – można samodzielnie kupić inną i po prostu wymienić. Części do hulajnogi elektrycznej to jednak zupełnie inny temat.
Porównanie do baterii nie jest zresztą bezpodstawne – w końcu powerbanki to nic innego jak przenośne baterie, od których możemy z reguły ładować swoje smartfony. Z tego powodu powerbank do hulajnogi elektrycznej możecie często spotkać po prostu pod nazwą baterii zewnętrznej. Ewentualnie też jako power bank do hulajnogi elektrycznej. Ostatecznie nazwa nie robi żadnej różnicy, liczy się to, jak działa.
Czy warto kupić power bank do hulajnogi elektrycznej?
Jeżeli trafiłeś tutaj z pytaniem: “jak zwiększyć zasięg hulajnogi elektrycznej?”, to myślę, że sam wiesz najlepiej, czy warto. Przyjrzyjmy się jednak, z czym wiążę się inwestycja w powerbank do hulajnogi elektrycznej. W końcu taki sprzęt ma wiele zalet, ale też trochę wad, z którymi trzeba się zmierzyć.
Powerbank do hulajnogi – zalety
Powerbanki do hulajnóg elektrycznych mają wiele zalet:
- Powiększają zasięg pojazdu, a co za tym idzie…
- Zwiększa komfort jazdy
- Pozwalają ładować go poza domem (jeśli używamy go jako powerbanku, a nie dodatkowej baterii na stałe)
- Jest łatwy w montażu
- Z reguły do zestawu będzie dołączona ładowarka, więc będziecie mieć dwie ładowarki do hulajnogi
- Skraca czas ładowania (zakładając, że ładujemy go osobno niż hulajnogę).
Powerbank do hulajnogi – wady
Jak już wspomniałem, powerbank do hulajnogi elektrycznej ma też kilka wad, którym trzeba stawić czoło:
- Rośnie waga hulajnogi. To niby logiczne, ale baterie są dosyć ciężkie, więc możecie się spodziewać różnicy nawet na poziomie około dwóch kilogramów. To również wpływa na…
- Zmianę środka ciężkości hulajnogi lub nawet mniejszą stabilność w trakcie jazdy. W teorii powerbank do hulajnogi montuje się przy podstawie, więc nie powinien wiele zmienić. Jednak jest taka szansa
- Wydłuża czas ładowania (jeśli ładujecie go razem z hulajnogą)
- Trzeba kupić powerbank pod konkretny model hulajnogi, nie są uniwersalne.
Powerbank do hulajnogi elektrycznej – podsumowanie
Dodatkowy „zapas” mocy do przenośnego urządzenia to bardzo przydatna rzecz, o czym zaświadczą miliony użytkowników smartfonów. W przypadku hulajnóg występują z reguły pod postacią montowanych na stałe baterii, gdyż tak jest po prostu łatwiej – powerbank do hulajnogi jest odpowiednio większy i cięższy od tych znanych ze smartfonów.
Jeżeli zależy wam na zwiększeniu zasięgu swojej hulajnogi, powerbank do hulajnogi elektrycznej to bardzo dobry i bezpieczny pomysł, również na zwiększenie żywotności waszego gadżetu. Przy okazji zapraszamy też do materiału, w którym opowiadamy o powerbankach do samochodu. Też mogą się przydać!
WARTO PRZECZYTAĆ: