Powerbank jest jednym z najpopularniejszych gadżetów do smartfona czy też tabletu. Na rynku można znaleźć setki modeli. Warto więc wiedzieć, jak wybrać najlepszy sprzęt dla siebie. Powerbank Samsung zdecydowanie będzie tu gwarancją jakości, ponieważ producent jest niezwykle istotny przy wyborze takiego sprzętu. Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę? Sprawdź przegląd ofert powerbanków Samsung z poradnikiem, jak wybierać najlepszy sprzęt!

Dlaczego warto kupić powerbanka Samsung? Praktyczne akcesorium, które zawsze będzie przydatne

Powerbanki są niezwykle popularnymi akcesoriami – szczególnie do smartfonów i tabletów. Zalet można tutaj wymienić wiele. Przede wszystkim to dodatkowa energia wszędzie, gdzie nie ma dostępu do kontaktu. Można naładować smartfon najczęściej nawet kilkukrotnie lub połączyć powerbanka z wieloma urządzeniami. Tak uniwersalne akcesorium nie jest wbrew pozorom drogie. Powerbank Samsung powinien być podstawowym sprzętem dla mobilnych lub często podróżujących osób.

Marka jest tutaj gwarancją jakości. Warto kupować sprzęt, który rzeczywiście spełni swoje zadanie. Sam powerbank przyda się na wakacjach, w szkole, pracy czy też podczas standardowego, codziennego użytkowania smartfona lub tabletu. To naprawdę uniwersalne urządzenie, które warto posiadać.

Wybierz najlepszy powerbank dla siebie! Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Każdy powerbank na rynku charakteryzuje się kilkoma podstawowymi parametrami. Warto wiedzieć co oznacza każdy z nich. W ten sposób można lepiej dobrać sprzęt względem zastosowania.

Sprawdź, co oznaczają poszczególne parametry!

 • Pojemność – wyrażana w miliamperogodzinach (mAh). Najważniejszy parametr powerbanka. Oznacza on, jak wiele razy można naładować smartfon czy inne urządzenia. Im wyższa wartość, tym lepiej.
 • Prąd ładowania (natężenie prądu) – wyrażany w amperach (A). Oznacza on, jak szybko sprzęt zostanie naładowany. Dodatkowo niektóre urządzenia wymagają określonego prądu ładowania – na przykład smartfon potrzebuje najczęściej 1A, a tablet nawet do 2,4 A.
 • Moc ładowania – wyrażana w watach (W). Im wyższa wartość, tym szybsze ładowanie. Urządzenia obsługują określoną, maksymalną moc. Dotyczy to każdego smartfona, tabletu czy innego sprzętu elektronicznego.
 • Rodzaj baterii – litowo-jonowe lub litowo-polimerowe. Pierwsza opcja dłużej ładuje i jest tańsza. Druga natomiast więcej kosztuje, ale oferuje lepsze parametry. Wybór zależy od osobistych preferencji.
 • Marka – powerbank Samsung pochodzi od uznanej firmy, można być pewnym jakości i parametrów. Nieznane propozycje często mają wymienione przekłamane wartości oraz nie spełniają swojego zadania, jak należy.
 • Rozmiar oraz ciężar – solidny powerbank to najlepszy, jaki można wybrać. Powinien być odporny nawet na wodę i pył.
 • Dodatkowe funkcje – wskaźnik naładowania baterii, latarka itd.
 • Złącza – od tego zależy, jakimi przewodami będzie można ładować urządzenia.

Wszystko to decyduje o wyborze najlepszego powerbanka. Zakup zależy od konkretnego zastosowania, jednak mimo wszystko warto mieć na uwadze najważniejsze parametry.

Przegląd najlepszych powerbanków Samsung – ranking 3 topowych modeli 2022 roku!

Samsung jest jednym z liderów, jeśli chodzi o mobilny sprzęt. W przypadku powerbanków także ma wiele do zaprezentowania. Warto zwrócić uwagę na 3 najlepsze modele, które naprawdę warto wybrać. Powerbank Samsung to połączenie jakości wykonania oraz topowych parametrów.

1. Powerbank Samsung 25 W (USB A, USB C)

Powerbank Samsung 25 W (USB A, USB C)

To bardzo dobrze wykonany powerbank Samsung, który jest jednocześnie bardzo opłacalną propozycją. W tym modelu producent wykorzystał baterię o pojemności 10000 mAh. To pewien standard. Powerbank kosztuje około 150 zł – taka cena wynika głównie z solidnego wykonania. Ten sprzęt bez problemu wystarczy na naprawdę długi czas. Warto zwrócić uwagę na funkcję szybkiego ładowania do 25 W. Ten model oferuje jednak znacznie więcej.

Uwzględniono tu także opcję ładowania bezprzewodowego. Napięcie wyjściowe wynosi tu 5 V, a natężenie prądu 3 A. Solidna obudowa jest wygodna i kompaktowa. Jej waga to zaledwie 240 g. Producent zaimplementował tu tylko najważniejsze złącza – USB Typu A oraz USB Typu C.

Największe zalety tego powerbanka:

 • Bardzo dobre wykonanie – niezwykle solidny powerbank
 • Pojemność 10000 mAh
 • Szybkie ładowanie do 25 W
 • Opcja ładowania dowolnego sprzętu mobilnego – 3 A natężenia prądu
 • Ładowanie bezprzewodowe
 • Przystępna cena za taką jakość

2. Powerbank Samsung 25 W Battery Pack 20000 mAh

Powerbank Samsung 25 W Battery Pack 20000 mAh

W tym modelu najważniejsza jest pojemność baterii. To powerbank Samsung, który oferuje aż 20000 mAh, co pozwoli bez problemu na naładowanie smartfona nawet 4 razy. Jak na tak niewielkie urządzenie, wynik jest wręcz świetny. Ten model obsługuje szybkie ładowanie do 25 W, podobnie jak poprzedni. Producent uwzględnił tu standardy firmy Samsung, czyli Quick Charge 2.0 oraz Power Delivery 3.0.

Tym powerbankiem można ładować nawet 3 urządzenia jednocześnie. Oferuje on 5 V napięcia wyjściowego oraz aż 5 A natężenia prądu. Jakość wykonania tutaj to również najwyższa półka. Ten powerbank jest droższy, jednak mimo wszystko oferuje więcej. Waga sięga tutaj 400 g – to cięższy, solidniejszy, świetnie wykonany sprzęt. Idealna propozycja dla wymagających.

Największe zalety tego modelu:

 • Pojemność baterii aż 20000 mAh – nawet 4 ładowania smartfona
 • Szybkie ładowanie do 25 W
 • Funkcja Quick Charge 2.0 oraz Power Delivery 3.0 – standardy Samsung
 • Możliwość ładowania nawet 3 urządzeń jednocześnie
 • Solidna, bardzo wytrzymała konstrukcja
 • Aż 5 A prądu ładowania

3. Powerbank Samsung Wireless Battery Pack 25 W

Powerbank Samsung Wireless Battery Pack 25 W

Powerbank Samsung, który wyróżnia się przede wszystkim szybkim, bezprzewodowym ładowaniem. Warto zauważyć, że sprzęt jest kompatybilny z wszystkimi urządzeniami tego producenta – smartfonami, słuchawkami, a nawet zegarkami. Ładowanie bezprzewodowe oferuje maksymalnie 7,5 W mocy. Dotyczy to ładowania dowolnego urządzenia Samsung. Powerbank gwarantuje 10000 mAh – pewien standard.

Szybkie ładowanie za pomocą przewodu jest szybsze niż bezprzewodowe, ponieważ moc wynosi tutaj do 25 W. Solidne wykonanie widać tak jak przy innych powerbankach Samsung. Tutaj warto zauważyć oznaczone charakterystycznie miejsce na ładowanie bezprzewodowe. Sprzęt oferuje 5 V napięcia wyjściowego oraz 3 A natężenia prądu. Waga tego modelu to zaledwie 251 g. Idealny dla mobilnych osób, które cenią sobie komfort. Powerbank jest z wyższej półki – jego cena wynosi obecnie 200 zł. Wynika to z szerszej funkcjonalności.

Największe zalety tego modelu:

 • Szybkie, bezprzewodowe ładowanie do 7,5 W
 • Solidne wykonanie – najwyższej jakości sprzęt
 • Pojemność 10000 mAh
 • Lekka, wygodna konstrukcja
 • Szybkie ładowanie przewodowe do 25 W
 • Możliwość ładowania słuchawek, zegarka i smartfona za pomocą jednego powerbanka

Jak wydłużyć żywotność powerbanka? Zadbaj o swój sprzęt, by posłużył dłużej!

Powerbank nawet najlepszej firmy będzie z czasem się zużywał. Warto więc odpowiednio o niego zadbać. Kondycja baterii będzie niestety stale się zmniejszać. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by powerbank wytrzymał znacznie dłużej bez spadków efektywności:

 • Wykonywanie pełnych cykli – rozładowanie do niemal 0% i naładowanie do prawie 100% (najlepiej nie od całkowitego 0% lub do pełnych 100%)
 • Nie pozwól, by powerbank był rozładowany przez dłuższy czas
 • Dbaj o to, gdzie znajduje się sprzęt – nie powinien on być wystawiony na działanie bardzo wysokich oraz niskich temperatur
 • Używaj wyłącznie przewodów od zestawu lub sprawdzonych akcesoriów

Dzięki temu powerbank Samsung może wytrzymać bez problemu kilka miesięcy więcej bez dużych spadków kondycji baterii. Oczywiście nie można tego uniknąć, jednak mimo wszystko warto spowolnić proces. Powerbank Samsung to markowy sprzęt – zadbano tu o to, by nie zużywał się zbyt szybko. Wykorzystywanie powyższych sposobów jest jednak zalecane dla każdego tego typu sprzętu na rynku. Sprawdź nasze zestawienie powerbanków indukcyjnych, oraz przegląd ofert powerbanków Xiaomi.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *