Nie masz już pomysłu, co zjeść na obiad, a jak znajdujesz jakiś przepis, to zaraz okazuje się, że połowy rzeczy nie masz w domu? Szwedzka firma znalazła rozwiązanie tego problemu. Jest to przycisk, który nie tylko powie ci, co masz zjeść, ale też od razu zadba o zamówienie do domu potrzebnych składników.

Składniki docierają do użytkowników w maksymalnie 10 minut

Nie chodzi tu o jakiś wirtualny przycisk w aplikacji (chociaż taka opcja też jest dostępna, o czym więcej za chwilę), a prawdziwy przedmiot, który można umieścić na przykład w swojej kuchni. Przycisk nosi nazwę Unplan i został stworzony przez firmę Kavall.

Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta i w zasadzie została już w dużej mierze wyjaśniona na wstępie. Użytkownik naciska przycisk, a sprzęt losuje ze zgromadzonej bazy jakiś przepis i automatycznie składa zamówienie na potrzebne składniki.

unplan w kuchni
Źródło: Kavall

Poruszający się na rowerze kurier zatrudniony przez Kavall ma dostarczyć zamówienie już w ciągu 10 minut, a więc od razu będzie można zabrać się do gotowania.

Jak łatwo się domyślić, nie będzie można z przycisku skorzystać wszędzie, a tylko w lokalizacjach, gdzie tak szybka dostawa jest możliwa – w części Sztokholmu, Göteborga, Malmö i Norwegii. Aktualnie cały proces jest dopiero na etapie pilotażowym i fizyczne przyciski trafiły tylko do ograniczonej ilości użytkowników.

Inni mieszkańcy terenów, które kwalifikują się do korzystania z systemu, ale nie mają fizycznego przycisku, mogą testować go poprzez aplikację firmy. Wyposażono ją w dziesiątki przepisów z różnych kuchni świata, więc jest w czym wybierać.

kavall unplan
Źródło: Kavall

Unplan łączy zestawy do gotowania z fizycznym interfejsem

Unplan wydaje się być miksem kilku dotychczasowych rozwiązań. Istnieją już w końcu firmy dostarczające losowe zestawy do gotowania, które różnią się od diety pudełkowej tym, że nie dostajemy gotowych dań, a same składniki – tego typu usługę trzeba jednak zwykle zamówić z pewnym wyprzedzeniem i na co najmniej kilka dni pod rząd.

W Polsce takie rozwiązanie jeszcze się szczególnie nie przyjęło, ale w USA czy Kanadzie rośnie w siłę. Usługa firmy Kavall natomiast zdaje się być bardziej spontaniczna i pozwala na jednorazowe wykorzystanie wtedy, kiedy akurat jest potrzeba.

Fizyczne przyciski do zamawiania rzeczy też nie są zupełnie nowym pomysłem – Amazon kiedyś eksperymentował z takim rozwiązaniem, natomiast przyciski Amazon Dash nie są już rozwijane.

Co o tym wszystkim sądzicie? Chcielibyście móc wypróbować tego typu rozwiązanie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!



Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Udostępnij

WARTO PRZECZYTAĆ:

apple petycja uokik Polscy konsumenci się wściekli! Do UOKiK wpłynęło zawiadomienie dotyczące Apple
Nie jest tajemnicą, że smartfony Apple, z których korzystają Polacy, mają dostęp do zdecydowanie mniejszej liczby funkcji czy usług w porównaniu do tych dostępnych za
Gothic Remake Gothic dla powodzian
Mimo rozwoju techniki pogoda wciąż potrafi nas zaskoczyć, czego najlepszym dowodem jest aktualna sytuacja w południowo-zachodniej Polsce. Na szczęście wciąż są ludzie, którzy nowe możliwości
intel fabryka w polsce Intel z poważnymi problemami? Na razie nie dojdzie do inwestycji pod Wrocławiem
Niestety, na razie inwestycja Intela pod Wrocławiem nie dojdzie do skutku. To niemiła niespodzianka, lecz czy mogliśmy się jej spodziewać? Częściowo tak, ponieważ wiadomo, że

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *