Fani Monster Huntera zapewne zacierali ręce, kiedy tylko usłyszeli o Wild Hearts. Nie jest to gra dla każdego, ale, jeśli ktoś jest zwolennikiem gry akcji/RPG o polowaniu na potwory, to tutaj znajdzie dokładnie to, czego oczekuje. Pytanie tylko, czy w ogóle będzie w stanie zagrać, biorąc pod uwagę, że mamy tutaj do czynienia z grą dość nową, a do tego z wielkim światem i dynamiczną rozgrywką.

W związku z tym przed zakupem gry (tym bardziej, że nie jest ona zbyt tania) warto sprawdzić wymagania sprzętowe Wild Hearts na PC. Zajmie to tylko chwilę, a może potencjalnie uratować portfel przed dość bolesnym ciosem. Oczywiście, Steam ma swój program zwrotu gier, ale po co leczyć, jeśli można zapobiegać? Najważniejsze informacje, które powinniście znać, aby móc podjąć dobrą decyzję zakupową zebraliśmy dla Was poniżej!

Wild Hearts wymagania PC – kto może zagrać?

Twórcy Wild Hearts przygotowali tradycyjnie dwa zestawy wymagań sprzętowych – minimalne oraz zalecane. Oba odnoszą się do będącej wciąż standardem rozdzielczości 1080p – jeśli ktoś planuje grać w 2K lub 4K, musi sam ocenić, o ile większa wydajność od tej zalecanej dla niższej rozdzielczości będzie potrzebna, aby gra chodziła płynnie.

Gdyby ktoś nie wiedział, jak porównać poniższe wymagania z możliwościami swojego PC/laptopa, rekomendujemy zapoznanie się z artykułem, w którym wyjaśniamy różne metody na to, jak sprawdzić parametry komputera. Znając już swoje podzespoły i ich osiągi, można z łatwością zestawić je z wydajnością podzespołów (karty graficznej, procesora) wskazanych w wymaganiach sprzętowych Wild Hearts opracowanych przez twórców gry.

Pewną alternatywą jest skorzystanie z narzędzi, które identyfikują specyfikację komputera i automatycznie porównują ją z wymaganiami gry, ale wymaga to udzielenia dostępu podmiotowi trzeciego do informacji na temat swojego PC-ta, co nie każdemu jest na rękę.

wild hearts wymagania minimalne
Źródło: Electronic Arts

Wymagania minimalne Wild Hearts

Poniższe wymagania minimalne Wild Hearts dotyczą gry na niskich ustawieniach graficznych, w rozdzielczości 1080p i 30 klatkach na sekundę:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 10
Procesor: Intel Core i5-8400 / AMD Ryzen 5 2600
Pamięć RAM: 12 GB
Karta graficzna: GeForce GTX 1060 (VRAM 6GB) / Radeon RX 5500 XT (VRAM 8GB)
DirectX: Wersja 12
Miejsce na dysku: 80 GB dostępnej przestrzeni
Karta dźwiękowa: kompatybilna z 16-bitowym formatem stereo 48kHz WAVE

Wymagania zalecane Wild Hearts

Twórcy deklarują, że spełnienie wymagań zalecanych Wild Hearts umożliwią grę na “standardowych” ustawieniach graficznych w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 10
Procesor: Intel Core i7-8700K / AMD Ryzen 5 3600
Pamięć RAM: 16 GB
Karta graficzna: GeForce RTX 2070 (VRAM 8GB) / Radeon RX 5700 XT (VRAM 8GB)
DirectX: Wersja 12
Miejsce na dysku: 80 GB dostępnej przestrzeni
Karta dźwiękowa: kompatybilna z formatem 16bit/24bit 48kHz WAVE, Stereo/Surround (5.1ch/7.1ch)/Dźwiękiem przestrzennym (słuchawki/głośnik)

Data premiery Wild Hearts i inne ważne informacje

Wymagania Wild Hearts już przedstawiliśmy, ale na tym jeszcze nie kończymy. Chcielibyśmy omówić także szereg najistotniejszych informacji odnośnie do tego tytułu, których nie zaszkodzi znać przed zakupem. Gra zadebiutowała 17 lutego 2023 roku, zarówno na PC, jak i konsolach najnowszej generacji: PlayStation 5 oraz Xboxie Series X | S.Stoi za nią studio Omega Force (seria Attack on Titan, Samurai Warriors, Dynasty Warriors i wiele więcej), a wydawcą jest Electronic Arts.

Wild Hearts w wersji na PC zebrało dobre oceny zarówno od graczy, jak i krytyków. Ci pierwszy przyznali grze notę 8.2/10 na Metacriticu, zaś ci drudzy – 75/100. To ciekawa sytuacja, w której gra została lepiej oceniona przez graczy niż krytyków – dość rzadko się to zdarza w przypadku dużych tytułów, w każdym razie na Metacriticu. Co ciekawa, na Steamie średnia ocena graczy (a recenzji jest łącznie ponad 8000) jest “mieszana”.

Gracze chwalą system walki i ogółem mechanikę rozgrywki, kreator postaci i design potworów. Jest więc dużo dobrego, natomiast pojawia się ostra krytyka w zakresie optymalizacji, pochodząca jednak głównie z pierwszych tygodni po premierze. Warto podkreślić, że od tego czasu twórcy wdrożyli garść poprawek, które miały rozwiązać ten problem, natomiast należy z kronikarskiego obowiązku wskazać, że takie problemy miały miejsce – dla wielu osób może to być istotne, zwłaszcza, jeśli dysponują nieco słabszym sprzętem.

wild hearts wymagania zalecane
Źródło: Electronic Arts

Wild Hearts wymagania sprzętowe – podsumowanie

Wymagania Wild Hearts już na pierwszy rzut oka komunikują nam, że mamy do czynienia z grą AAA, wydaną relatywnie niedawno. 12GB RAM-u w wymaganiach minimalnych (i karty graficzne z 6-8GB VRAM-u), 16GB w zalecanych – lekko nie jest. Życzymy jednak oczywiście, aby każdemu z Was gra bez problemu się odpaliła i umożliwiła płynną rozgrywkę. Najlepiej na wysokich ustawieniach graficznych, aby móc podziwiać oprawę graficzną Wild Hearts w najlepszym możliwym wydaniu.

Jako ciekawostkę można dodać, że w ramach subskrypcji EA Play można przez 10 godzin testować wersję demonstracyjną Wild Hearts. Jeśli więc ktoś wciąż nie jest pewien, czy jego sprzęt sobie z tą grą poradzi, a i tak płaci za usługę EA Play, nie zaszkodzi z tej opcji skorzystać. Straci się w tej sytuacji co najwyżej tylko czas potrzebny na pobranie tytułu.

Pewną alternatywą jest skorzystanie z usługi cloud gamingowej – w tym przypadku mocny PC nie jest konieczny, wystarczy tylko dobre połączenie z Internetem. Niestety aktualnie Wild Hearts nie jest dostępne w najpopularniejszych usługach grania w chmurze, takich jak Nvidia GeForce Now czy Boosteroid. Mają je w swojej ofercie za to Shadow oraz airgpu.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *