Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

O pozycjonowaniu stron internetowych słyszały zarówno niewielkie, jak i bardzo duże firmy ‒ niektóre z nich mają na koncie współpracę z jedną bądź kilkoma agencjami e-marketingowymi. Mimo dużej popularności pozycjonowania i jego ważnej roli w rozwoju biznesów, nie wszyscy rozumieją istotę działań. Dziś nieco przybliżymy temat. Zachęcamy do lektury!

Pozycjonowanie ‒ droga do większych zysków

Pozycjonowanie to działania on-site i off-site, których celem jest uzyskanie jak największej widoczności w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Ważne jest, byśmy zajęli wysokie pozycje na frazy, które:

 • opisują naszą ofertę,
 • są wyszukiwane przez użytkowników,
 • pomogą zwiększyć sprzedaż.

Pozycjonowanie ma sprawić, że gdy użytkownik wpisze w okno wyszukiwania istotną dla naszego biznesu frazę kluczową, zobaczy w TOP 10, a najlepiej w TOP3, naszą stronę np. po wpisaniu “pozycjonowanie stron” wyskoczy nam wynik https://1stplace.pl/pozycjonowanie. Ale nie tylko to się liczy. Bardzo ważne jest, by szukający, kiedy otworzy naszą stronę, chciał na niej zostać na dłużej.

Działania on-site i UX mają na celu optymalizację witryny w taki sposób, by klient, był w pełni usatysfakcjonowany. Zarówno strona główna, jak i podstrony produktowe, muszą być przyjazne dla użytkownika.

Powinniśmy pamiętać o takich działaniach, jak:

 • Content ‒ treści zawierające istotne dla użytkowników informacje to podstawa. Wejdź w buty swojego klienta i zadbaj o to, by w kontekstowy sposób odpowiedzieć na jego pytanie. Zastanów się, co może interesować klienta znajdującego się w różnych częściach lejka zakupowego.
 • Linki wewnętrzne mają ułatwić użytkownikowi poruszanie się w obrębie strony www. Zadbajmy o łatwą nawigację, umieśćmy linki wewnętrzne tekstowe i graficzne, które będą kierować klientów na podstrony, które cieszą się największym zainteresowaniem.
 • Linki zewnętrzne ‒ warto publikować artykuły na portalach, które mogą być odwiedzane przez naszych potencjalnych klientów. Dzięki temu upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu ‒ zbudujemy link building (który jest ważnym czynnikiem rankingowym) i dotrzemy do potencjalnych klientów.
 • Optymalizacja techniczna ‒ optymalizacja prędkości ładowania, certyfikat SSL, przyjazne adresy URL to istotne czynniki rankingowe, ale przede wszystkim czynniki podnoszące jakość korzystania ze strony www.

Frazy kluczowe a ruch na stronie www

Zdarzają się sytuacje, gdy strona www jest widoczna w bezpłatnych wynikach, odnotowuje wysoki ruch, a zyski stoją w miejscu. Przyczyny mogą być różne, na przykład zbyt wysokie ceny, problemy na ścieżce zakupowej, zbyt mały wybór produktów.

Może zdarzyć się również tak, że pozyskujemy ruch na frazy, które nie generują zysków. Załóżmy, że prowadzisz firmę IT w Poznaniu, świadczysz usługi z zakresu outsourcingu i audytów IT.

Twoja strona może wyświetlać się na takie frazy, jak:

 • microsoft office,
 • co to są usługi IT?
 • jak sprzedawać usługi IT?

Ale może również być widoczna na takie frazy kluczowe, jak:

 • Usługi IT Poznań
 • Obsługa informatyczna firm
 • audyty IT.

Jak myślisz, które z fraz są bardziej wartościowe i, które przybliżą Cię do zwiększenia konwersji i zysków? Oczywiście będzie to zestaw numer dwa. Właśnie takie frazy interesują użytkowników, którzy szukają  konkretnych usług.

Fraza typu Co to są usługi it? sprawdzi się natomiast podczas przygotowywania artykułu blogowego, który będzie wzmacniał podstronę produktową.

Sezonowość branży ‒ zawsze o niej pamiętaj

Duży ruch i nagły wzrost odwiedzin niestety mogą być chwilowe. W wielu branżach mamy do czynienia z sezonowością. W okresie przedświątecznym wszyscy szukają prezentów, choinek, ozdób. Gdy zbliżają się ferie zimowe, wyższy ruch odnotują sklepy z odzieżą narciarską, sprzętem do sportów zimowych. Walentynki? Restauracje, kwiaty, biżuteria. Wrzesień? To czas wyprawek szkolnych. Kupujemy zeszyty, długopisy, ubrania.

W takich okresach możemy zauważyć wzrost ruchu na stronie. Nie traćmy jednak głowy, nie przerywajmy działań z myślą, że już ich nie potrzebujemy, nie wypełniajmy po brzegi magazynów. Obserwujmy ruch na stronie w szerokim przedziale czasowym, a sezonie natomiast maksymalizujemy działania.

Podsumowując, powinniśmy zrozumieć dwie rzeczy.

Pozycjonowanie jest narzędziem, dzięki któremu użytkownik może znaleźć naszą stronę. Optymalizując stronę i prowadząc działania poza nią, powinniśmy przede wszystkim mieć na uwadze satysfakcję użytkowników. To, by nasza strona www spełniała ich oczekiwania, była funkcjonalna, użyteczna, wyróżniała się designem. Witryny są przede wszystkim dla użytkowników. To użytkownik płaci za nasze usługi i produkty, nie robot Google.

1stplace.pl ‒ e-marketing dla Ciebie

Pozycjonowanie ‒ analiza zachowania użytkowników, bieżąca optymalizacja strony www, weryfikacja fraz kluczowych, budowa profilu linków. Wszystkie te działania wymagają wiedzy, czasu, specjalistycznych narzędzi. Warto więc zdać się na pomoc specjalistów. Wszystkim zainteresowanym polecamy agencję e-marketingową 1stplace.pl. 1stplace.pl to zespół specjalistów z różnych dziedzin, którzy doskonale rozumieją, czym jest pozycjonowanie.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.