Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Dzisiejsze czasy to tak naprawdę szereg możliwości dla osób, które poszukują pracy. Istnieje masa opcji, spośród których możecie wybrać tę wymarzoną dla siebie. Oczywiście warto mieć do tego doświadczenie, czy skończone studia, które będą podporą w formie wiedzy. Pamiętając, że mamy do czynienia z rynkiem pracownika, możemy zauważyć coraz większe wymagania w postaci chęci pracy zdalnej. Jak wygląda Work from anywhere w Polsce?

Work From Anywhere – Praca Zdalna

Ostatnie lata pokazały nam, jak krucha może być praca w zderzeniu z chorobą, jaką był oczywiście COVID-19. Wiele osób straciło zatrudnienie, zwłaszcza jeśli mówimy o pracy fizycznej, na przykład w restauracjach, barach, czy klubach nocnych. Wiadomo, że cała sytuacja odbiła się na gospodarce, ale i na ludziach, którzy aktualnie dążą do stabilności. Chodzi o pracę, na którą nie wpłynie właśnie taka sytuacja, jaką niedawno mieliśmy.

Wizja pracy za biurkiem stała się jednak równie nużąca, dlatego też pracodawcy stawiają na ogromnie udogodnienia w biurach, do których pracownicy uczęszczają. Wygodniejsze fotele, zdrowsze jedzenie, czy nawet pomoc psychologa na miejscu to zaledwie początek. Mimo wszystko ludzie wciąż pragną mieć możliwość pracy w zaciszu własnego mieszkania, lub z dalekiego miejsca na mapie. Mowa rzecz jasna o pracy zdalnej.

Jeszcze niedawno siedząc w zaciszu domowego mieszkania, jedyną rozrywką był sport TV. Jeśli wciąż interesujecie się rozmaitymi wydarzeniami z nim związanymi, to warto, byście spróbowali obstawiać u bukmachera. Jedną z ciekawszych promocji nie tylko na początek jest bonus bez depozytu. Sprawdźcie jego oferty u różnych legalnych bukmacherów i wybierzcie tę, która jest najbardziej dla was opłacalna.

Work From Anywhere – Co to Znaczy?

Będąc przy temacie pracy zdalnej, pojawia się temat w postaci frazy work from anywhere. Tego pojęcia często używa się w kwestii zatrudniania osób z całego świata. W naszym rynku pracy jest jednak swoistym benefitem, który często zachęca ludzi zatrudniania się w danych firmach. Mogą oni bowiem wykonywać swoje obowiązki z każdego miejsca na ziemi, choć oczywiście są co do takiej pracy pewne warunki.

Przykładowo, niektóre stanowiska wymagają tego, by stawiać się w miejscu pracy na przykład 2 razy w tygodniu. Inną kwestią jest oczywiście monitorowanie przez przełożonych zarówno czasu spełniania przez was obowiązków, jak również jego efektów. Są na to różne sposoby, ale najczęściej musimy po prostu zalogować się do specjalnego systemu, który pozwoli naszemu szefostwu na całkowite nas sprawdzanie.

Mogą sprawdzić, co w aktualnym czasie robimy i ile zajmują nam poszczególne zadania. Oczywiście istnieją także bardziej liberalne opcje ze strony naszych przełożonych. Mowa tutaj o sytuacji, kiedy to ręcznie musicie wpisywać, w którym momencie zajmowaliście się danym zadaniem. Ten rodzaj jest bardziej oparty na zaufaniu szefa lub szefowej do pracownika. Warto o to spytać podczas odbywania rozmowy o pracę.

Praca Zdalna – Wątpliwości

Zmiany do również wątpliwości i nie ma co się dziwić, gdyż trudno jest przystać na taki rodzaj pracy, gdy całe życie miało się “szefa nad głową”. Samodyscyplina nie jest dla każdego i radzimy być szczerym z samym sobą, zanim przejdzie się do takiego rodzaju pracy. Z tego też względu niektórzy pracodawcy są sceptycznie nastawieni na taki właśnie system wykonywania obowiązków przed swoich podwładnych.

Uważają bowiem, że pracownicy mogą nie wykonywać tak sumiennie powierzonych im zadań. Co więcej, twierdzą, że osoby pracujące w domu są bardziej leniwe i wolniej pracują. Oczywiście zdania są podzielone, ale mimo to coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na taki wymiar pracy. Czy work from anywhere wam odpowiada, czy wręcz przeciwnie?

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *