TikTok jest jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych na całym świecie, a władze USA właśnie podpisały na nią wyrok. Chodzi o zatwierdzenie kontrowersyjnej ustawy, której skutkiem może być to, że TikTok będzie zakazany w Ameryce. Czy to już pewne?

TikTok otrzyma bana w USA, chyba że… zostanie sprzedany

Niecałe dwa tygodnie temu informowaliśmy Was o poważnych problemach, z jakimi zmaga się TikTok. Już wtedy było wiadomo, że najprawdopodobniej platforma otrzyma bana lub zostanie sprzedana. Teraz jest to już pewne, ponieważ akt prawny zakazujący działalności TikToka został zatwierdzony przez amerykański Senat, a prezydent Joe Biden go podpisał.

Co to właściwie oznacza? Zgodnie z podpisaną ustawą firma ByteDance musi sprzedać platformę wideo w nie-chińskie ręce. Ma na to jedynie dziewięć miesięcy, choć co istotne, okres ten może zostać przedłużony o kolejne trzy miesiące decyzją prezydenta. Jeśli nie dojdzie do takiej transakcji, TikTok dostanie bana na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Platforma wideo nie zamierza się poddać

Wprowadzenie zakazu dla TikToka oznaczałoby, że aplikacja zniknie ze sklepów Google Play i App Store oraz zostanie zablokowana witryna tiktok.com. Dojdzie również do blokady aplikacji poza sklepem Google Play, którą można pobrać z witryn stron trzecich. Jednak nie ma co liczyć na to, że platforma wideo podda się bez walki.

W swoich wypowiedziach ByteDance stojące za TikTokiem podkreśla, że firma będzie walczyć o to, by móc dalej działać na terenie USA na drodze sądowej. Stwierdziła również, że nowe przepisy naruszają wolność słowa. Co więcej, wciąż zaznacza, że nie przekazuje informacji dotyczących amerykańskich użytkowników do chińskiego rządu.

TikTok nagradza za spędzanie czasu w aplikacji

Co ciekawe, całkiem niedawno TikTok przygotował nowy program, który zakłada nagradzanie użytkowników za spędzanie czasu na platformie. Jak na razie dotyczy on jedynie użytkowników z Hiszpanii i Francji, ale ta nowość zdecydowanie nie spodobała się europejskim politykom, dlatego Komisja Europejska ma w planach całkowitą blokadę aplikacji. Chyba że ByteDance zapewni odpowiednie dowody pokazujące, że tenże program nie jest szkodliwy.

Co myślicie o tej całej sprawie? Czy faktycznie TikTok powinien zostać zbanowany – nie tylko w USA, ale również w innych krajach? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: Nik / Unsplash.com

WARTO PRZECZYTAĆ:

tiktok ai Twórcy TikToka tworzą własny model Al? OpenAl zablokowało ich konto!
OpenAl zablokowało konto twórców TikToka, czego powodem jest naruszenie licencji. O co dokładnie chodzi? Przyjrzeliśmy się sprawie! Konto ByteDance naruszyło licencję O TikToku nieustannie się
tiktok TikTok testuje możliwość bezpośredniego dawania napiwków twórcom
TikTok ma już opcję dawania napiwków twórcom, ale póki co jedynie w czasie live’ów, czyli nadawania na żywo. Teraz jednak testowany jest bardziej uniwersalny wariant,
alter Google kupiło firmę tworzącą internetowe awatary, chce stawić czoła TikTokowi
Firma związana z awatarami generowanymi przez AI oraz Google – brzmi jak nietypowe połączenie, ale wbrew pozorom jest w tym głębszy sens. Inwestycja opiewa na
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *