Niedawno pisaliśmy o tym, że znany producent odkurzaczy stworzył połączenie słuchawek z oczyszczaczem powietrza, tworząc widok rodem z filmów o Batmanie. Tym razem mamy dla Was inną egzotyczną kombinację – producenta piwa i bota, który zamienia głos na język migowy w grach.

Elektroniczny tłumacz E-nterpreters ma przełamywać bariery

Za akcją stoi peruwiańska marka piwna Pilsen Callao, a także agencja marketingowa Fahrenheit DDB. Celem inicjatywy jest pomoc niesłyszącym lub niedosłyszącym graczom w komunikacji z innymi graczami podczas rozgrywki.

Obecnie w wielu grach podstawową formą komunikacji jest czat głosowy, ponieważ porozumiewanie się ustnie jest szybsze i wygodniejsze niż pisanie na klawiaturze, którą trzeba wykorzystywać np. do poruszania się postacią.

Pilsen Callao, tzw. “piwo przyjaźni”, podaje w materiałach promocyjnych, że na świecie jest ponad 300 milionów niesłyszących graczy. Elektroniczny tłumacz E-nterpreters ma w czasie rzeczywistym tłumaczyć dla nich rozmowy prowadzone na Discordzie na język migowy.

W wyniku pandemii przestrzenie wirtualne stały się jeszcze bardziej istotne, takie jak gry wideo, które są dziś ważną przestrzenią socjalizacyjną dla młodych ludzi. Projekt jest zgodny z celem i zobowiązaniem, które od kilku lat podejmujemy jako marka, aby promować konteksty społeczne, które promują równość i sprzyjają zdrowej przyjaźni – Carmen María Bell-Taylor, dyrektor marketingu Pilsen Callao, AB-InBev Peru

Bot pojawia się na ekranie jako awatar używający języka migowego

E-nterpreters działa jako nakładka na ekran. Wyświetla ona graczowi postać, która “w locie” analizuje przechwyconą z Discorda mowę i rusza się tak, aby przełożyć ją na język migowy.

Nie trzeba więc w ogóle odrywać wzroku od ekranu, aby na przykład dowiedzieć się od innych graczy, gdzie są przeciwnicy czy w jakim kierunku ma się iść.

Poniżej możecie zobaczyć, jak to wygląda w praktyce:

Bota można pobrać ze strony Pilsena, następnie trzeba go zainstalować i aktywować w Discordzie. Cały projekt zrealizowano w 10 miesięcy przy pomocy różnych grup zrzeszających osoby niesłyszące i niedosłyszące.

Co ważne, jest to oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym. Chociaż kampania marketingowa skierowana jest konkretnie do peruwiańskich odbiorców, to bot może przydać się także hiszpańskojęzycznym osobom z całego świata.

Co sądzicie o tej inicjatywie (i o tym, że jest za nią odpowiedzialny… producent piwa)? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Dlaczego Warto Konwertować Obrazy na Kody QR?
W dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie szybkość i łatwość dostępu do informacji są kluczowe, kody QR stały się niezastąpionym narzędziem. Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego warto konwertować
Książki o marketingu – sposób na poszerzenie wiedzy
Marketing to dynamicznie rozwijająca się branża. Specjaliści, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, muszą nieustannie aktualizować swoje umiejętności. Dostępne są różne metody na rozwój zawodowy,
SaaS, czyli oprogramowanie jako usługa – co to jest i jak działa?
W dzisiejszych czasach, kiedy cyfryzacja biznesu staje się nie tylko trendem, ale koniecznością, model SaaS (Software as a Service – Oprogramowanie jako Usługa) zyskuje na
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *